Skocz do zawartości

Brzęczące osłony kolektora wydechowego EJ20F


przemekka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Mam problem z osłonami kolektora w mim Forku. Od jakiegoś czasu zaczęły rezonować przy określonych obrotach, co nie ukrywam jest wkurzające, a poza tym podobno ma wpływ na czujnik stukowy i może wywołać słynne mulenie.

Podobno między osłonami a kolektorem są jakieś maty tłumiące, które z czasem się dematerializują. Do tego dochodzi korozja samych osłon

Co można z tym zrobić?

1. Wywalić osłony - będzie jednak cieplej pod maską, co w kontekście używania forka w terenie może nie być korzystne

2. Zdjąć odsłony, owinąć kolektor jakąś dedykowaną do tego taśmą i zamontować je z powrotem mocno skręcając

3. Zastosować jakieś inne wypełnienie

 

Macie jakieś pomysły albo sprawdzone patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemekka napisał:

Od jakiegoś czasu zaczęły rezonować przy określonych obrotach

Czyli wcześniej nie rezonowały! ;) Nie myśl od razu o ich wywalaniu/zastępowaniu. Wejdź pod auto i zobacz, co się wydarzyło. Może tylko się coś poluzowało/zerwało i tanim kosztem sam naprawisz nie brudząc się zbytnio. W końcu po coś te oslony są :P

Poważniejsze prace planowałbym dopiero, gdyby te osłony skorodowały na amen i nie dałoby się z nimi nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem forka to ich nie było. Kupiłem w  używany kolektor z osłonami i przez pół roku był spokój. Niestety już kilka razy były poprawiane, co dało jedynie krótkotrwały efekt. 

Nie chcę ich usuwać.  Pytanie co zastosować do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemekka napisał:

2. Zdjąć odsłony, owinąć kolektor jakąś dedykowaną do tego taśmą i zamontować je z powrotem mocno skręcając

Mi taka operację zastosowali w Mysiadle. Jakoś to poskładali do kupy. Po 2 latach od zabiegu wciąż działa i nie brzęczy :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. U mnie skorodowała śruba przykręcająca osłonę. Podjechałem do zakładu gdzie wymieniają tłumiki, podgrzali śrubę palnikiem, odkręcili, wstawili nową z większą podkładką i jest OK, nic nie dzwoni, nic nie brzęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi taka operację zastosowali w Mysiadle. Jakoś to poskładali do kupy. Po 2 latach od zabiegu wciąż działa i nie brzęczy  
Co jest wazne, zero wyciekow bo to teoretycznie moze być zapalnik

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No właśnie. Kiedyś była na ten temat dyskusja i pamiętam, że np.  @carfit był przeciwnikiem owijania kolektora z uwagi na możliwość zapalenia cieknącego oleju. 

Z tym, że w tym przypadku osłony by zostały i pełniły funkcję ochronną. 

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego co widziałem, to kolektor nie jest owinięty w całości, a jedynie na łączeniach poszczególnych osłon, tak żeby własnie nie brzęczały uderzając o siebie. Ponadto jest to czymś jeszcze pomazane i raczej nie widzę opcji, by czymś nasiąknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemekka napisał:

Witajcie. 

Mam problem z osłonami kolektora w mim Forku. Od jakiegoś czasu zaczęły rezonować przy określonych obrotach, co nie ukrywam jest wkurzające, a poza tym podobno ma wpływ na czujnik stukowy i może wywołać słynne mulenie.

Podobno między osłonami a kolektorem są jakieś maty tłumiące, które z czasem się dematerializują. Do tego dochodzi korozja samych osłon

Co można z tym zrobić?

1. Wywalić osłony - będzie jednak cieplej pod maską, co w kontekście używania forka w terenie może nie być korzystne

2. Zdjąć odsłony, owinąć kolektor jakąś dedykowaną do tego taśmą i zamontować je z powrotem mocno skręcając

3. Zastosować jakieś inne wypełnienie

 

Macie jakieś pomysły albo sprawdzone patenty?

 Cześć.

1 pomysł to poszukać używanych,

2 pomysł to poszukać, w którym miejscu występuje rezonacja. Wczoraj byłem pod autem i osłony termiczne mają kołnierze. Może dałoby radę w nowym miejscu przewiercić otwory i skręcić stosując jakąś podkładkę albo sylikon wysokotemperaturowy pomiędzy dwa płaty osłon.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowa o trytytkach lub opaskach, jak kto woli... to proponuje uniwersalne z nierdzewki.Sa dostępne w sklepach z kominkami.Cena 1 szt. to ok 4-5 zł.
BTW...te osłony są grubości puchy po browarze.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...