Jump to content

Subaru Legacy V - przekładnie

daemce
 Share

Recommended Posts

Cześć,

wybaczcie głupie pytanie, ale jak to jest z przekładniami w Legacy V generacji? Mam na myśli opcje przekładni automatycznych.

Wikipedia twierdzi, że ten model sprzedawany był zarówno z klasyczną przekładnią automatyczną, jak i CVT. Wszelkie opisy, jakie znajduję na temat tej genracji Legacy wspominają jedynie o CVT lub manualu.

Jak to faktycznie wygląda? Czy w przypadku takiej przykładowej oferty powininem spodziewać się CVT na pokładzie?

Noszę się z zakupem takiego wozu i nie mogę się zdecydować czy szukać tylko manuali, czy automat też uwzględniać w poszukiwaniach. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Z góry dzięki za pomoc.

Edited by daemce

Chyba ma cvt, ale zestrojoną jak rasowy i do tego szybki automat.

Nie widzę wad cvt-  przynajmniej u mnie.

Biegi można zmieniać manetkami i na wyświetlaczu jest ich 6 sztuk.

Edited by Yapco

Dzięki za sprostowanie. Ja szukam Legasia w 2.0, więc z tego co rozumiem, z tym silnikiem powinienem się spodziewać tylko CVT.

10 godzin temu, Kambol napisał:

Myślę, że nie ma się co bać CVT. Przejedź się jakimś i zobacz, czy Ci odpowiada.

Tak właśnie będę musiał zrobić. Co do obaw to utrafiłeś w sedno - trochę się bałem skrzyni CVT. Znajomy niedawno kupował A4 i unikał Multitronica jak ognia (podobno awarie nie są rzadkością, a naprawa często jest kosztem porównywalnym do połowy wartości samochodu). Aczkolwiek z tego, co czytam o Subaru, to nie należy mieć podobnych obaw - wygląda na to, że w Subarakach te przekładnie są raczej bezawaryjne. Czy podzielacie tę opinię?