Skocz do zawartości

Subaru Legacy V - przekładnie


daemce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wybaczcie głupie pytanie, ale jak to jest z przekładniami w Legacy V generacji? Mam na myśli opcje przekładni automatycznych.

 

Wikipedia twierdzi, że ten model sprzedawany był zarówno z klasyczną przekładnią automatyczną, jak i CVT. Wszelkie opisy, jakie znajduję na temat tej genracji Legacy wspominają jedynie o CVT lub manualu.

 

Jak to faktycznie wygląda? Czy w przypadku takiej przykładowej oferty powininem spodziewać się CVT na pokładzie?

 

Noszę się z zakupem takiego wozu i nie mogę się zdecydować czy szukać tylko manuali, czy automat też uwzględniać w poszukiwaniach. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez daemce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma cvt, ale zestrojoną jak rasowy i do tego szybki automat.

Nie widzę wad cvt-  przynajmniej u mnie.

Biegi można zmieniać manetkami i na wyświetlaczu jest ich 6 sztuk.

Edytowane przez Yapco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie. Ja szukam Legasia w 2.0, więc z tego co rozumiem, z tym silnikiem powinienem się spodziewać tylko CVT.

 

10 godzin temu, Kambol napisał:

Myślę, że nie ma się co bać CVT. Przejedź się jakimś i zobacz, czy Ci odpowiada.

 

Tak właśnie będę musiał zrobić. Co do obaw to utrafiłeś w sedno - trochę się bałem skrzyni CVT. Znajomy niedawno kupował A4 i unikał Multitronica jak ognia (podobno awarie nie są rzadkością, a naprawa często jest kosztem porównywalnym do połowy wartości samochodu). Aczkolwiek z tego, co czytam o Subaru, to nie należy mieć podobnych obaw - wygląda na to, że w Subarakach te przekładnie są raczej bezawaryjne. Czy podzielacie tę opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...