Skocz do zawartości

OBK3 :: przejazd przez wodę - jaka głębokość?


czekker

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu grzecznie czytam forum, ale na razie nie znalazłem nic na ten temat..

 

Jaka jest maksymalna głębokość wody, którą może bezpiecznie pokonać Outback (2005-2009)?

Nie musi być co do centymetra - ciekaw jestem czy to będzie np. do połowy koła czy więcej (lub mniej..).

Czy rodzaj silnika ma znaczenie (PB/D)?

 

Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki subarowej, to jak fala wlewa się na maskę, to prawie pewne, że zalejesz dolot powiertza. Jak nie wystraszysz się nierównej pracy i pary z wydechu, nie zgasisz w takim momencie,  to nic sie nie stanie. Dzisiaj tak miałem po ok minucie po wyjeździe zaczął prychać, po następnej przestał. Zgasiłem, obejrzałem, zapaliłem pojechałem. Nie tak od razu. Straty w sprzęcie i ludziach były. Tablica rej została w wodzie, poszukiwania skończyłem bo gumiaki się skończyły na wysokość czyli jakieś 40 cm było. Jutro jadę z grabiami.

Mam akurat filmik "na temat" z dzisiaj, z sąsiedniej kałuzy, niestety technologicznym analfabetom jezdem.

 

Woda do środka sie wleje, jak a/ podłoga dziurawa, b/musisz wysiąść (polecam wtedy okno) c/ nie będziesz przejeżdżal, tylko tam zaparkujesz. 

Elektronika nie zawodzi w subarkach, dyfry nie łapią wody, choć podejrzewam, że jakieś odpowietrzenia mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Producent nie podaje głębokości brodzenia. Jeżeli mamy dłuższe brody warto sprawdzić później olej  w dyferencjale i skrzyni ( na skutek wychłodzenia w  wodzie może ew. zassać wodę przez odpowietrznik ).

A z praktyki samej głębokości brodzenia może to wyglądać tak :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej OBK3 - czyli rozumiem, że tyle to spokojnie mieści się w granicach rozsądku
 
 
Ciekawe, co się później stało z autem... ;-) Może wcale nie przetrwał tej próby. Ale jeśli tak, to chylę czoła :-D

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja to glebokie wody na wstecznym przemierzalem, legas dwojka sedan mial lapmy pod woda, raz to mialem wrazenie ze odplywam, ale chyba wody nabral i siadl spowrotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...