Jump to content

Stukanie przy jednostajnych obrotach.


Recommended Posts

Witam. Panowie/Panie, mam takie pytanie zanim wezmę się za szukanie przyczyny i ewentualną rozbiórkę. Od jakiegoś czasu coś stuka w okolicy skrzyni korbowej. Metaliczny głośny dziwięk, wyraźnie słyszalny nawet w kabinie.

Co ciekawe, stuka tylko przy jednostajnych obrotach. To znaczy jadę z obrotami 2,5tyś stuka, dodaję gazu cichnie, odejmuje gazu cichnie. I tak jest w zakresie od ok 2,5 tyś do końca. Im wyższe obroty tym głośniej, ale tylko przy jednostajnych obrotach. Silnik trzyma moc, nie bierze oleju, ciśnienie w garach ok. Jedyny jakiś dodatkowy objaw, to czasem przy dodawaniu gazu z wolnych obrotów wypadają pojedyncze zapłony, ale nie wiem czy to jest związane z stukami. Ktoś się spotkał z czymś takim? Tzn. ja mam pewne podejrzenia, ale chcę to poprostu skonsultować z większym gronem, zanim wezmę się za rozbiórkę :)

Link to post
Share on other sites

sprawdź napinacz rozrządu, stukać mogą też panewki, ale z Twojego opisu bardziej pasuje to do tulei korbowodowych w tłokach, zacząłbym najpierw od napinacza rozrządu, nawet nowy potrafi zacząć stukać.

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...