Skocz do zawartości

Impraza GD kombi - woda w "bagażniku"


Bros

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca wiem jak opisać miejsce w którym stoi woda ale może ktoś coś zrozumie;)

 

W lewej bocznej ściance bagaznika jest lewarek. Po prawej stronie też jest podobna komora, ale żeby sie do niej dostać trzeba zdemontować styropianową zabudowę podłogi. Po jej zdemontowaniu widać otwór, da się do niego wsadzić dłoń i to wlasnie na jego dnie zalega woda. 

 

Ktoś ma pomysł skąd ona się tam wzięła? I w jaki sposób powinna zostać z niego odprowadzona? 

 

Nie zauważyłem wody w zadnym innym miejscu w bagażniku. W/w miejsce odkryłem przez przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interwencji blacharskich nie było? Kolejną opcją, którą warto sprawdzić są zgrzewy blach - szukaj drobnego zaciwku brudu. Jeśli masz lotkę to pod nią może puszczać - wówczas zardzewiałe śruby można zobaczyć. Plus to, co powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się dostać do tych wężyków muszę zdjąć zderzak? Ten otwór od wewnętrznej strony bagażnika jest tak usytuowany, że ciężko zajrzeć co znajduje się wewnątrz niego.  

Interwencji blacharskich podobno nie było. Sam nie sprawdzałem, ale wg relacji poprzednich właścicieli i oględzin ASO przed zakupem - lakier w tym obszarze jest oryginalny.  Kielichy są OK. 

 

Postaram się sprawdzić uszczelki lamp o których piszecie. @ZdanoG6 gdzie kupiłeś swoją OEM ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bros napisał:

@ZdanoG6 gdzie kupiłeś swoją OEM ? 

No właśnie źle sprecyzowałem- "dopóki nie przyjdzie"- bo jej jeszcze nie zamówiłem. Nivette załatwił mi zamiennik no i dalej przeciekało stąd przestrzegałem Cię w poście wyżej przez podróbami.

Edytowane przez ZdanoG6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spotkał mnie problem wody w lewej wnęce, w której jest lewarek. Sporo wody i co gorsza zamoczył się moduł czujników cofania. Na domiar złego nadkole było poprawiane przez lakiernika 5 mies temu. 

Przyczyny wymienine już zostały. Luźna jest ta plastikowa zaślepka - jaka jest jej funkcja? Tak macając to jest w niej jakiś element jakby szmatka - tak ma być?

Rozumiem, że ta wnęka nie ma żadnego odprowadzenia wody?

 

Edit.

No dobra, potencjalna przyczyna chyba znaleziona - te okrągłe otwory są na przelot - paluchem wsadzonym od środka dotykam zderzaka. Na fotce parę postów wyżej widzę zaślepki od zewnątrz. Czarna, kwadratowa zaślepka luźno sobie lata.

 

Czy te otwory poprostu zakleić, czy są jakieś specjalne zaślepki?

[mention=5383]Pan Dziedzic[/mention] , pomożesz? Muszę wiedzieć jak jutro gadać z lakiernikiem.

 

eb447c01140eb71e78d2ad4136419dd3.jpg

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odebrałem auto od lakiernika, po zaślepieniu otworów opisanych wyżej. Zakupione w ASO zaślepki okazały się naklejkami. 

Co gorsza, przy odbiorze zajrzałem w miejsce gdzie był problem - mokro! Auto umyli, ale nawet nie zajrzeli.

Wystarczyło zajrzeć pod tapicerkę, by przekonać się, że leje się pod lampą.

Co gorsza - zderzak jakoś tak źle siedzi - lekko odstają przednie rogi. Ponoć wyrobiły się jakieś plastikowe elementy, które go trzymają.

 

Pytanie moje - czy w ASO da się dokupić samą uszczelkę pod lampę?

Pyt. 2 - czy można coś zaradzić na te zaczepy zderzaka - np. łatwo je wymienić?

Pyt. 3 - czy tę przestrzeń warto zabezpieczyć jakimś preparatem do profili zamkniętych? 

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...