Skocz do zawartości

Forestex XT skrzynia CVT


zzip

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, carfit napisał:

Jeśli auto seryjne bez modyfikacji ,  i nie ciągnie przyczepy często,  lub nie jeździ na autostradzie czy w rejonach górskich z nogą w podłodze to spokojnie co 60tys.

 

A wystarczy wymiana statyczna czy lepiej jednak dynamiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GREGG napisał:

 

A wystarczy wymiana statyczna czy lepiej jednak dynamiczna?

Ja jestem zwolennikiem dynamicznej , ale i tak lepiej statycznie jak wogole nie wymieniać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej regularnie statycznie, niż dynamicznie po wielu latach, jak się coś zaczyna dziać. U mnie jak zlewano stary ATF to dalej był klarowny i czerwony. Nie widze sensu wymiany całości w takim wypadku. Przebieg to był jakieś 77 tyś. km na jednym oleju od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat. Studiując (i próbując zrozumieć) instrukcję obsługi, znalazłem takie oto zalecenie:

 

Rozdział Przeglądy okresowe, strona 11-4, tabelka, poz. 10 i uwagi, strona 11-6:

 

Cytat

10

Olej w skrzynia biegów (pisownia oryginalna) / mechanizmie różnicowym (przednim i tylnym)

Inspekcja: 24 miesiące / 30 000 km --- 72 miesiące / 90 000 km

Wymiana: 48 miesięcy / 60 000 km --- 96 miesięcy / 120 000 km

 

Uwaga 3:

W warunkach intensywnej eksploatacji (jazda z przyczepą, drogi nieutwardzone) należy częściej wymieniać płyn w automatycznej skrzyni biegów i uzupełniać olej w mechanizmie różnicowym z przodu i z tyłu oraz w mechanicznej skrzyni biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz we wszystko co piszą w internetach. Nie jestem specjalistą od skrzyń CVT ale rozmawiałem kiedyś z jednym z najbardziej ogarniętych mechaników specjalizujących się w skrzyniach automatycznych jakiego znam, (na warsztacie miał akurat w tym czasie nawet Ferrari La Italia czy jakoś tak) facet twierdzi, że bzdurą jest co producenci twierdzą o nie wymienianiu oleju w skrzyniach. 

Akurat byłem u niego mercedesem B klasą z bezstopniową skrzynią biegów (nie moje auto ale to inna historyja), w serwisie mercedesa chcieli ją poprostu wymienić (producent nie przewiduje napraw tych skrzyń tylko zaleca wymianę na nową) oczywiście jeśli zapytałem o koszta pan w serwisie powiedział, że zaczynamy rozmawiać o kwocie pow.7tys. Wcześniej przedstawiony w opowieści mechanik ogarnął temat za 2tys z małym hakiem, w tym wymiana oleju i filtrów, widziałem ten olej (jakieś 140tys.przebiegu) - czarna smoła. Sami teraz sobie odpowiedzcie na pytanie czy Subaru robi na tyle lepsze skrzynie od Mercedesa, że oleju nie trzeba wymieniać w ogóle(Mercedes też tak twierdził). Gwarancja się kończy, pada skrzynia, koszty kosmiczne, albo zmieniasz auto albo wymieniasz skrzynię, w każdym przypadku ktoś na Was nieźle zarobi. Sorry ale wszyscy w około chcą wydymać klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie BMW w Krakowie oddają próbkę oleju ze skrzyni do laboratorium do analizy. Po czym zapada decyzja o wymianie lub nie. Zresztą wielokrotnie już wymieniałem w Beemce olej w automacie i może dzieki temu wciąż żyje. (24 latka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamW202 napisał:

Nie wierz we wszystko co piszą w internetach. Nie jestem specjalistą od skrzyń CVT ale rozmawiałem kiedyś z jednym z najbardziej ogarniętych mechaników specjalizujących się w skrzyniach automatycznych jakiego znam, (na warsztacie miał akurat w tym czasie nawet Ferrari La Italia czy jakoś tak) facet twierdzi, że bzdurą jest co producenci twierdzą o nie wymienianiu oleju w skrzyniach. 

Akurat byłem u niego mercedesem B klasą z bezstopniową skrzynią biegów (nie moje auto ale to inna historyja), w serwisie mercedesa chcieli ją poprostu wymienić (producent nie przewiduje napraw tych skrzyń tylko zaleca wymianę na nową) oczywiście jeśli zapytałem o koszta pan w serwisie powiedział, że zaczynamy rozmawiać o kwocie pow.7tys. Wcześniej przedstawiony w opowieści mechanik ogarnął temat za 2tys z małym hakiem, w tym wymiana oleju i filtrów, widziałem ten olej (jakieś 140tys.przebiegu) - czarna smoła. Sami teraz sobie odpowiedzcie na pytanie czy Subaru robi na tyle lepsze skrzynie od Mercedesa, że oleju nie trzeba wymieniać w ogóle(Mercedes też tak twierdził). Gwarancja się kończy, pada skrzynia, koszty kosmiczne, albo zmieniasz auto albo wymieniasz skrzynię, w każdym przypadku ktoś na Was nieźle zarobi. Sorry ale wszyscy w około chcą wydymać klientów. 

Jak powiedział mi jeden mechanik (akurat to było o Fordzie i hydraulicznej skrzyni Aisina) na temat nieprzewidywania wymiany oleju w skrzyni przez producenta: "Ford nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, Ford przewiduje wymianę skrzyni jak się sp..li"

I to chyba dobra konkluzja...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odgrzeje troche temat ale ciut z innej strony

 

Pacjent XT 2017 + CVT

od kilku dni zauwazylem ze przy wrzuceniu wstecznego i dodaniu ciut mocniej gazu czuje jakiś "opór i szuranie - jakby sie piach w tryby dostał ;)" ale jak samochód idzie luźno to jest ok

niestety do ASO jestem dopiero na przyszły tydzien umówiony ale zastanawiam sie czy nie cisnac wczesniej o wizyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

 

Mam problem chyba z CVT. Jak dodaje gazu w zakręcie lub przy szybszym ruszaniu na skręconych kołach słyszę jakby koło ocierało o nadkole (taki dźwięk). Takie wrażenie jakby koło się przyblokowywało. Przy jeździe na wprost efekt nie występuje. Od rana szperam po internecie. W jednym wątku samo się naprawiło w drugim wystarczyła dolewka oleju do skrzyni biegów. W serwisie radzą wymienić skrzynię na używkę. Jutro sprawdzę jeszcze poduszki silnika i skrzyni. Wymienię też olej w CVT i dyfrach. Może jakieś sugestie?

 

 

Edytowane przez Jakim71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dzisiaj olej w skrzyni i Dyferencjale. Auto Wyraźnie lepiej pracuje. Jest Ciszej i obroty mniej falują. Co do mojego problemu muszę pojeździć więcej i ocenić. 

 

Na chwilę obecną problem rozwiązany. 

Edytowane przez Jakim71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...