Skocz do zawartości

Zagadka... z szybą w tle


grzes124

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś taka zagadka (choć może tylko dla mnie) dotycząca "odprysków na szybkie".

Na szybach od strony pasażera (głównie boczna bagażnika i trochę na tylnej pasażera) mam pełno małych "odprysków".

Wygląda to trochę tak, jakby w szkło wtopiły się opiłki metalu, tylko dziwi mnie fakt braku jakiegokolwiek śladu na lakierze czy plastikach w okolicach tych okien.

Początkowo myślałem że to jakieś zabrudzenia, jednak ostatnio w tych punktach pojawiły się ślady rdzy, a przy próbie czyszczenia pojawia się coś, jakby okruszki szkła.

 

Być może ktoś z szanownego forumowego grona spotkał się z czymś podobnym, i ewentualnie podpowie co z tym można zrobić?

 

 

odpryski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grzse124 napisał:

A co z faktem braku śladów na lakierze czy plastikach? Nie powinno być również tam śladów po gorących opiłkach?

 

Opiłki ze szlifierki zazwyczaj są dosyć mocno ukierunkowane - poniżej linii szyb mogło ich nie być prawie wcale. Poza tym lakier ma inne właściwości fizyczne niż szyba - mogło się zdarzyć tak, że przy konkretnym kącie padania opiłki nie zdążyły się "przykleić" do lakieru i wyrządzić szkód. Lakier mógł być przykryty warstwą brudu, albo być świeżo po woskowaniu, co dodatkowo mogło wpłynąć na to, jak opiłki zachowały się w momencie kontaktu. A co do plastików - listwa pokryta jest warstwą "chromu" który też jest mało przyczepny i sytuacja mogła być taka jak z lakierem. Przy tym powierzchnia plastików jest minimalna w stosunku do powierzchni szyb, a uszkodzenia stosunkowo rzadko rozmieszczone - listwy mogły mieć szczęście.

 

Podjedź do firmy, która wymienia / naprawia szyby samochodowe. Powinni Ci powiedzieć, co jest przyczyną uszkodzeń.

 

Przeczytaj: link

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spawalniczy napisał:

Podjedź do firmy, która wymienia / naprawia szyby samochodowe. Powinni Ci powiedzieć, co jest przyczyną uszkodzeń.

Dzięki za odpowiedź, na pewno podjadę do jakiegoś speca.

Jeśli chodzi o plastiki to miałem raczej na myśli plastik oddzielający boczną szybę bagażnika (czarny, dość szeroki) od szyby tylnej pasażera. Na nim również brak jakichkolwiek śladów, chociaż na szybach po obu jego stronach odpryski się znajdują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kostkarze rozłożyli swoja piaskownice obok auta szwagra. Cała czolowa szyba w wtopionych kawałkach betonu. Na lakierze zero śladów. Pomogła polerka

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2017 o 09:31, grzse124 napisał:

Wygląda to trochę tak, jakby w szkło wtopiły się opiłki metalu,

To są wyczuwalne pod palcem odpryski od zewnątrz? Bo na zdjęciu wyglądają trochę, jak wada folii przyciemniającej.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kambol napisał:

To są wyczuwalne pod palcem odpryski od zewnątrz? Bo na zdjęciu wyglądają trochę, jak wada folii przyciemniającej.

Jeśli to FXT 2015, jak na wpisie pod avatarem, to szyby są przyciemnione fabrycznie metodą piecową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/3/2017 o 12:31, Waldemar Biela napisał:

Nie mam pojęcia co się stało z twoimi szybami, ale rynny i  rury spustowa masz założone... do dupy.

 

Nie moja rura, ale ok, mogę przekazać komu trzeba ;)

 

23 godziny temu, Kambol napisał:

To są wyczuwalne pod palcem odpryski od zewnątrz? Bo na zdjęciu wyglądają trochę, jak wada folii przyciemniającej.

Tak, wyczuwalne, ostre punkty, pod palcem

 

8 godzin temu, mechanik napisał:

Jeśli to FXT 2015, jak na wpisie pod avatarem, to szyby są przyciemnione fabrycznie metodą piecową.

FXT 2015 przyciemniane folią w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem miał mój ojciec w swoim W201. Niestety auto parkuje w garażu obok szlifierki. Za każdym razem jak cos szlifował nie chciało mu sie zabezpieczyć auta bo jak twierdził "bedzie uważał". 

Finał jest taki ze w bocznych szybach jest mnóstwo wtopionych opiłków. I tak jak u Ciebie są tylko w szybach. Natomiast lakier jest nie uszkodzony. Opiłki sa groźne tylko przez moment, dopóki sa rozgrzane. I właśnie wtedy musiały uderzać najpierw w szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...