Jump to content

Sonda lambda dziwne zachowanie


thor1404
 Share

Recommended Posts

Witajcie, mam problem z moją imprezą 2.5 RS 2005r instalacja LPG BRC Sequent 24 a mianowicie zaczął się świecić check engine i mrugać tempomat, po podpięciu interfejsu elm327 i odpaleniu aplikacji torque pro  wyświetlił mi się błąd P0134 po czym pojechałem do gazownika. Stwierdził iż jest uszkodzona 1 sonda lambda (przed katalizatorem) ponieważ ma stałe napięcie 2.8v i mam przyjechać kiedy ją naprawie. Facet który sprzedawał mi imprezę dał mi oryginalną sondę lecz zepsutą, w samochodzie jest zainstalowana uniwersalna sonda. Podłączyłem inną używaną sprawną sondę i pokazało mi błąd P0134 i napięcie 5.5v. Z ciekawości odpiłem sondę  i wykasowałem błąd, następnie po odpaleniu pokazały mi sie błędy P0031 i P0134 , a sonda której nie ma pokazuje dalej napięcie 2,8v. Podpoiłem również sondę oryginalną i wyskakują te same błędy i napięcie 2.8V. Moje pytanie brzmi czy to jest normalne ze sonda której nie ma pokazuje napięcie?

 

 Mam tez jeszcze jedno pytanko otóż pod kierownicą zwisały dwa kabelki rozłączone po ich podłączeniu zaczęły mi wariować wentylatory chłodnicy włączają się i wyłączają co chwilę  na wyłączonym silniku i do tego wyskakują mi błędy P0502, P0851, P1152,P1153, P0031,P0134. A po rozłączeniu ów kabelka pojawia się tylko błąd P0134 

 

Link to comment
Share on other sites

Kabelki pod kierownica są do diagnostyki! Mają być rozpięte! Spina je tylko ASO przy specyficznej diagnozie.
Co znaczy to rs? Bo takiego oznaczenia to nie kojarzę, choć ekspert od imprez ze mnie zaden

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Wymień sondę i problem zniknie. Widocznie ta się już "zawiesza", występuje brak aktywności. Najlepiej wymienić na oryginał, pierwsza sonda jest akurat bardzo ważna dla prawidłowego dawkowania paliwa. Jej złe działanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...