Skocz do zawartości

Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Ale szczerze powiem nie rozumiem tej ludzkiej fascynacji do wysiadania ze sprawnego samolotu...

 

wiele osób się z Tobąnie zgodzi.

 

w aeroklubie w michałkowie(moze słyszałes Simon1? ), , zaraz koło mojegio miasta jest strefa spadochronowa, gdzie w lato kursują 2 turbolety (w niedziele zawsze nabite), i skaczą na potęgę, za jeden lot na 4tys m. płacą chyba 50 zł i skaczą, wszystko jest bardzo profesjonalne, bez lipy.

 

dla amatora jest opcja skoku w tendemie, chyba za 500 zł, mozliwosc nagrania lotu z kamery w kasku, oraz nagranie dotknięcia gleby przez ekipę na dole to dodatkowe 150 zł, ale chętnych jest masa,i zazwyczaj druga masa chętnych do oglądania.

 

fajne miejsce do spędzenia niedzieli, lotnisko jest typowo turystyczne, kręci sie duzo samolotów ultralekkich i takichtam innych, i na dobrą sprawę gdyby nie spadochroniarze i prywatni piloci, pas startowy trawa zarosnie, w aeroklubie mają jednego sprawnego JAKa do szybowców (na jesień koła zaczęły się mu rozkraczać...), a wczesniej niemal na moich oczach glebę zaliczyła wilga...., hangar pełen antyków :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto lubi.... ja bym wolał spotkanie moich oczów z wątrobą w Migu na dopalaczach od zamarzających gał na lotni :P

 

No no no !

Od tego są gogelki :cool:

 

Nie czytasz między wierszami to Ci napisze: "od zamarzniętych jaj" :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film Top Gun jest głupi, a F14 to nic więcej niż nosiciel dla Phoenix'ów - o czym w pewnym głupim filmie zapomnieli :wink:

 

 

Nie czytasz między wierszami to Ci napisze: "od zamarzniętych jaj" :P:mrgreen:

 

Może nie (dostatecznie) wyraźnie piszesz między wierszami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, Griffon czy poczciwa Marylin?

 

Najładniejszy Spit to IX z nieobciętymi skrzydłami. Ten na załączonym obrazku faktycznie wygląda jak po amputacji, ale już V-tka nie była taka zła mimo, że nadal asymetryczna.

 

 

O filmie mówiłeś... mogę się zgodzić na "kiczowatą abstrakcyjną sztukę". Co ty na to? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja sie tylko na momencik wtrace... Spit jak dla mnie to niemal w kazdej postaci klasyka. Jakis czas temu nad Warszawa pojawil sie Spitfire w obstawie 2 x Mig 29 i zrobili 3 rundki w okolicach Babic na ktorych Spit usiadl... Mialem okazje wbic sie na moment do kabiny i poczuc magie tego samolotu (i zapach spalonego oleju, bo Spit nie chcac zebys ie chlopaki w Migach meczyli tak dal gazu, ze pierscienie nie wytrzymaly). Wsrod samolotow tlokowych to absolutny krol, i ze wzgledu na ksztalt i na silnik i na osiagi... Bajka. :wink:

 

spityc7.jpg

 

spit2sc5.jpg

 

A co do Top Gun-u to zebyscie tylko wiedzieli ilu pilotow sie wychowalo na tym filmie, heh, sam sie do nich zaliczam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zazdroszczę wszystkim tym, co pokupowali sobie skrzydlate zabawki z Agencji Mienia Wojskowego... Szczególnie tym, co kupili kompletne. Ech, też bym sobie takiego Mi-2 kupił... Może kiedyś w przypływie ochoty i funduszy zbuduję wiatrakowca, kto wie ?

 

Simon1 na czym was wyrzucali z antka ? SD-83 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotow dla turystow na wojskowych maszynach w Polsce raczej nie ma. Wyjatki sa dla premiera, ambasadorow, attache wojskowych, etc. Zostan kims takim i dorga wolna. :cool:

 

Simon1 na czym was wyrzucali z antka ? SD-83 ?

Zgadza sie. A co do zakupow z AMW, to bardzo chetnie przyjme na ogrod cos takiego:

http://allegro.pl/item163714112_mig_21.html

myslalem nawet, zeby kupic tu cos takiego za te 20tys, rozmontowac, przewiezc za ocean i tam sprzedac z ogromnym zyskiem, taki Mig to dla nich bialy kruk, a jest sporo bogatych kolekcjonerow, ktorzy chetnie by takie cos postawili w swoim muzeum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. muzeum lotnictwa w KRK, które zajmuje się m.innymi renowacją samolotów (ma kilkanaście odrzutowców) i na pytanie czy dałoby się kiedyś polecieć, padła odpowiedź, że nie, ponieważ mogą remontować tylko poszycia oraz silniki tłokowe. Nie wiem czy to była kwestia finansów, bo gość zasłaniał się przepisami prawnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropek, w kwestii latania zabytkami i remontowania Migow, to winne sa przepisy. U nas ULC nie pozwoli Ci zarejstrowac Miga z "demobilu" nawet bez uzbrojenia (celownika, radaru, etc)

Nie moglbys sie wyszkolic, bo nie ma cywilnego programu szkolenia (ktory rowniez po oplacie musi byc przez ULC zatwierdzony). Nie ma rowniez cywlnej instrukcji uzytkowania w locie, a wojskowa nie moze byc zaadoptowana, kolejne koszty bo ktos to musi napisac, zatwierdzic, etc. Jest gdzies w wielkopolsce koles, ktory kupil wojskowa iskre, i z tego co wiem, to wozil sie z tym przez ponad 2 lata, wydal setki tysiecy zlotych i moze latac, ale z takimi ograniczeniami, ze lepiej sie wogole nie wzbijac nia w powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja sie tylko na momencik wtrace... Spit jak dla mnie to niemal w kazdej postaci klasyka. Jakis czas temu nad Warszawa pojawil sie Spitfire w obstawie 2 x Mig 29 i zrobili 3 rundki w okolicach Babic na ktorych Spit usiadl... Mialem okazje wbic sie na moment do kabiny i poczuc magie tego samolotu (i zapach spalonego oleju, bo Spit nie chcac zebys ie chlopaki w Migach meczyli tak dal gazu, ze pierscienie nie wytrzymaly). Wsrod samolotow tlokowych to absolutny krol, i ze wzgledu na ksztalt i na silnik i na osiagi... Bajka. :wink:

 

W dogfightcie to Spit zajechałby Migi bez problemu, tylko nikt tak nie chciał walczyć ze Spitem, nawet niemiaszki, tylko walka energetyczna i energetyczna. Nudne to Luftwaffe :mrgreen:

 

Gdzieś mi się obiło o uszy, że taki porządny tłokowy samolot lecąc 400km/h i nagle przyśpieszając do 500km/h zrobiłby to szybciej niż odrzutowy.

 

Spit królem ze względu na osiągi?! Rozumiem Ta152, Do 335, w pewnym sensie nawet P47 ale Spit?! :???:

 

P.S. I tak najlepszym niemieckim samolotem była siódemka. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie SKRZYDLATE WSPOMNIENIA Witolda Rychtera jak również MOJE DWA I CZTERY KÓŁKA. Ta ostatnia o rajdach i początkach motoryzacji w Polsce. Sądzę, że książka może być dostępna tylko w niektórych dużych bibliotekach.

K... a, łza się w oku kręci..... Kawał historii początków polskiego lotnictwa; to ta pierwsza. Żwirko, Wigura, Bajan, Drzewiecki, Puławski, ....... czytajcie. POLECAM!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...