Jump to content
Damien

Umowa kupna-sprzedaży - szczegóły

Recommended Posts

Witam wszystkich.  Mam do was pytanie, a mianowicie, czy zna ktoś lub gdzieś ma zapisaną stronę, gdzie mogę wygenerować sobie taką umowę? Wiem, że jest takich dużo wystarczy w google wpisać, ale te które znalazłem nie spełniały moich oczekiwań. Jestem na końcowym etapie finalizacji zakupu Subaru XV i chciałbym, by moja umowa była baaardzo szczegółowa i zawierała niemalże wszystkie ważne elementy jak np. grubości lakieru na wszystkich drzwiach, błotnikach a nawet klapie bagażnika. Miejsce na wypisanie dodatkowego wyposażenia, czy deklaracje o autentyczności przebiegu i dokumentów jakie zostaną mi przekazane po zakupie.

Bardzo dziękuję za każde propozycje :)

• Like 1

Serio w umowie chcesz grubości lakieru wpisać...? :blink:

Wyposażenie dodatkowe boisz się, że ktoś Ci ukradkiem wyjmie?

Z całym szacunkiem, ja jako sprzedający bym takiej umowy nie podpisał.

• Upvote 4

45 minut temu, 555marcin napisał:

Z całym szacunkiem, ja jako sprzedający bym takiej umowy nie podpisał.

Dokładnie.

Już śmierdzi przyszłymi kłopotami dla sprzedającego.

• Like 1
  • Upvote 1

Przecież takie rzeczy sam stwierdzasz organoleptycznie, jeżeli wersja, stan pasują to kupujesz! W innym razie odwracasz się na pięcie. Ja będąc sprzedającym na dzień dobry podnioslbym cenę o 15k- żeby zabezpieczyć ewentualne koszty sądowe. No chyba że potwierdziłbys mi w umowie grubość farby na banknotach którymi byś płacił, ich wiek oraz ilość transakcji w których brały udział z zastrzeżeniem że żadna z transakcji nie była nielegalna. Lakier/ szpachla czy wyposażenie to nie są wady ukryte!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

2 godziny temu, Damien napisał:

... chciałbym, by moja umowa była baaardzo szczegółowa i zawierała niemalże wszystkie ważne elementy jak np. grubości lakieru na wszystkich drzwiach, błotnikach a nawet klapie bagażnika. Miejsce na wypisanie dodatkowego wyposażenia, czy deklaracje o autentyczności przebiegu i dokumentów jakie zostaną mi przekazane po zakupie.

Bardzo dziękuję za każde propozycje :)

Świetny pomysł, nie zapomnij doprecyzować jakim miernikiem dokonany został pomiar, poproś o świadectwo ostatniej legalizacji tegoż miernika i sporządz dokładną siatkę punktów pomiarowych 3D. Koniecznie opisz warunki w jakich odbył się pomiar (temperatura, wilgotność względna itp.) Bo inaczej d.. w sądzie... :facepalm:

Edited by pb2004
  • Like 2
  • Haha 1

Proponuję zmierzyć grubość szyb, pomierzyć rezystancję przewodów i koniecznie wpisać do umowy zmierzone napięcie na akumulatorze. A, jeszcze stan płynu do spryskiwaczy :) hesus, to tylko samochód ;)

14 godzin temu, Damien napisał:

ale te które znalazłem nie spełniały moich oczekiwań

to powinno dać Ci do myślenia :D

19 godzin temu, Damien napisał:

Wiem, że jest takich dużo wystarczy w google wpisać, ale te które znalazłem nie spełniały moich oczekiwań.

Znajdź umowę w edytowalnym formacie i ją dopasuj do swoich potrzeb?...

Nie sądziłem, że ten post tak was poruszy :D Spokojnie, nie chce naciągać żadnego sprzedawcy, po prostu myślałem, że to będzie jakieś tam zabezpieczenie dla mnie, w razie, gdyby coś było nie tak jak w umowie, to wtedy mógłbym odstąpić od umowy.

Wracając do tematu to w czeluściach internetu znalazłem coś takiego: http://ctwb.pl/umowa_kupna_sprzedazy_samochodu

Generator w sumie ma bardzo szczegółowe dane i można wpisać sporo dodatkowych opcji. Moze ktoś z was z niego korzystał już i też poleca? Taką umowę przedstawie sprzedającemu, jeśli się nie zgodzi to spoko, nie będę jakoś szczególnie na to nalegał i spiszemy standardową umowę.

W każdym bądź razie, dzięki za wasze odpowiedzi.

W umowie z linka nie ma właściwie nic strasznego.

Jedyna trudność i obawa może wynikać z pominięcia jakiegoś zdarzenia bądź nieprecyzyjnie opisanej szkody

No i definicja wady technicznej. Pomijam zakup SBD:yahoo: starszych roczników,

Potencjalny nabywca może chcieć próbować dochodzić rekompensaty w sytuacji np awarii w drodze do domu, co przecież może zdarzyć się przy zakupie auta używanego.

I może zacząć się problem dla sprzedającego, choć moim zdaniem taki zapis nie upoważnia do żądania rekompensaty

Chyba, że sprzedający wiedział a nie powiedział, np że zużywa tyle oleju ile benzyny i zatarłeś silnik. 

Nie kumam, wpiszesz grubość lakieru w umowie, żeby się zabezpieczyć? BO co, nagle po dwóch miesiącach jego warstwa zgrubieje i dojdzie szpachel? :D

• Upvote 2

Nie kumam, wpiszesz grubość lakieru w umowie, żeby się zabezpieczyć? BO co, nagle po dwóch miesiącach jego warstwa zgrubieje i dojdzie szpachel?
No właśnie wszyscy chcieliśmy chyba właśnie to powiedzieć

To sa jakies jaja :)))

Niektórzy ludzie to maja jednak poczucie humoru :D 

Uśmiałem sie co nie miara :D 

A tak na powaznie to nie wiem jak bym zareagował gdyby potencjalny kupujący pokazał mi taka umowę ;) 

Raczej trudno by mi było zachować powagę :D 

Ale życzę powodzenia ;) 

pzdr 

Dnia 25.08.2017 o 11:17, Damien napisał:

Jestem na końcowym etapie finalizacji zakupu Subaru XV

Jeżeli chodzi o zakup nowego samochodu, to umowy są standardowe.

Jeżeli chodzi o zakup samochodu używanego, to może lepiej skorzystać z ( wypracowanej na podstawie oczekiwań Forum :)  ) formy sprawdzenia samochodu przed zakupem w krakowskim Dealerstwie ?

Pozdrowienia

• Upvote 1

Chcesz sie ustrzc przed wadami ukrutymi?
Zadna umowa ci tego nie zapewni.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chcesz sie ustrzc przed wadami ukrutymi?
Zadna umowa ci tego nie zapewni.

Nieprawda. Każda umowa dot. auta to gwarantuje na podstawie wyższych przepisów no chyba że to zapiszesz w umowie. Musisz to potem tylko udowodnić (obligatoryjna znajomość przedmiotu umowy- komis, zaistnienie przed zawarciem umowy, wola zatajenia). Ale tutaj zaczynają się schody

Nieprawda. Każda umowa dot. auta to gwarantuje na podstawie wyższych przepisów no chyba że to zapiszesz w umowie. Musisz to potem tylko udowodnić (obligatoryjna znajomość przedmiotu umowy- komis, zaistnienie przed zawarciem umowy, wola zatajenia). Ale tutaj zaczynają się schody

No to w koncu mozesz czy nie bo sam sobie przeczysz...

Podopowiem ci. Nie mozesz.

Możesz możesz !!

Jeżeli w umowie zapiszesz że zwalniasz sprzedającego z odpowiedzialności za wady ukryte (czego nikt przy zdrowych zmysłach nie robi) to wtedy go zwalniasz. Inaczej jest odpowiedzialny. Pod warunkiem spełnienia spełnienia kryteriów- wyżej.
Jeżeli kupujesz furę od prywatnej osoby to trochę kwas- nie wiedział że coś nie halo ale nie miał obowiązku wiedzieć.

W poniedziałek będę w biurze to podam Ci nr KPC do poczytania bo nick trochę zobowiązuje

Edited by recki
bo tak

Z doświadczenia powiem ze jako sprzedający nie podpisalbym takiej umowy. Raz miałem propozycje takiej umowy i zrezygnowałem biorąc pod uwagę fakt, że kupujący nie chcial sprawdzic w aso czy w jakimkolwiek garażu. A najlepsze jest to ze przy braku weyfikacji stanu technicznego  (do którego nie miałem najmniejszych zastrzeżeń ) oczekiwał ode mnie rękojmi...

Podepnę się z trochę inna sprawą: mam nieważny dowód osobisty. Nowy "robi się", ale może to trwać do miesiąca. Chcę kupić auto i mam dwa warianty:

1) kupuję od prywatnego na umowę KS i tutaj zakładam, że kwestia dogadania się, ew. późniejszego uzupełnienia.

2) kupuję w salonie i dostaję fakturę - czy wtedy też potrzeba dowodu czy niekoniecznie ?

Od biedy mam jeszcze paszport, ale został za granicą :P i nie chce mi się jechać po niego :D