Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Hellraider napisał:

. Moją główną obawą jest to czy przy zapakowanym w 5 osób Foresterze faktycznie trzeba planować wyprzedzanie kilometr wcześniej ? :P 

podobno... słyszałem również , że strome podjazdy pokona  tylko z dwoma pasażerami , reszta musi sobie jakoś radzić... ;)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej Koper napisał:

podobno... słyszałem również , że strome podjazdy pokona  tylko z dwoma pasażerami , reszta musi sobie jakoś radzić... ;)

Z czwórką pasażerów jest nawet łatwiej bo mogą się zmieniać podczas pchania pod górę. ;) :upside-down-face_1f643-small:

A tak na poważnie @Hellraider to sporo zależy od tego czym jeździłeś wcześniej i czego oczekujesz. Dla kogoś kto kupuje auto dla rodziny, nie ma problemów z ciągłym niedoczasem i brak mu ambicji ścigania się z przedstawicielami handlowymi to powinno być ok. :)

Przynajmniej tak mi się wydaje bo sam mam wolnossące 2.0, które nie jest E-Boxerem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Michał W. napisał:

Z czwórką pasażerów jest nawet łatwiej bo mogą się zmieniać podczas pchania pod górę. ;) :upside-down-face_1f643-small:

A tak na poważnie @Hellraider to sporo zależy od tego czym jeździłeś wcześniej i czego oczekujesz. Dla kogoś kto kupuje auto dla rodziny, nie ma problemów z ciągłym niedoczasem i brak mu ambicji ścigania się z przedstawicielami handlowymi to powinno być ok. :)

Przynajmniej tak mi się wydaje bo sam mam wolnossące 2.0, które nie jest E-Boxerem. 

 

Tutaj sytuacja się trochę komplikuje bo aktualnie jeżdżę Stelvio :D Ale w pełni zdaję sobie sprawę że to już inny rodzaj samochodu, potrzebuję czegoś bardziej rodzinnego niż smoka który pali 15l po mieście (pięknego smoka). I tutaj Honda spalaniem ma delikatną przewagę nad Subaru. Ale...

 

6 minut temu, Infra napisał:

Honda będzie szybsza ale to wciąż honda :)

 

Właśnie o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Hellraider [/mention] jak Stelvio Ci pali 15 l to podejrzewam ze 280 km. Świetne auto miałem okazje pojeździć. Oprócz silnika bardzo dobry automat ZF. Nie ma co pytać ludzi tylko wziąć Forka na dłużej i samemu ocenić bo wysoko poprzeczka zawieszona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Japonii pojawił się dzisiaj facelifting Forestera [SK.2]. Na pokładzie EyeSight ten co w Outbacku (4 gen) oraz nowy przód. Tył i środek chyba bez zmian. Jakieś nowe kolory, wzory felg. Dla przypomnienia, Forester w Japonii w wersji sport ma nowy silnik CB18 DIT.

kv.jpg

 

 

Edytowane przez FilipBB
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FilipBB napisał:

W Japonii pojawił się dzisiaj facelifting Forestera [SK.2]. Na pokładzie EyeSight ten co w Outbacku (3 gen?) oraz nowy przód. Tył i środek chyba bez zmian. Jakieś nowe kolory, wzory felg. Dla przypomnienia, Forester w Japonii w wersji sport ma nowy silnik CB18 DIT.

kv.jpg

 

 

Eye Sight 4-tej generacji czyli ten z malymi kamerami.

Duzo fajniejszy przod i fajna felga.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fot więcej po ktorych nie wiem czy taki fajniejszy... Raczej japończycy postanowili jeszcze bardziej przetestować granice ludzkiej tolerancji estetycznej ;) 

 

Generalnie jak to z kazdym nowym subaru bywa - wydaje się jednocześnie ładniejsze i jednocześnie jeszcze brzydsze niz poprzednik.

743F3462-8140-4E6E-897F-CE815AB47E9C.jpeg

E855EADE-2B8D-4B3F-94FA-11E91C2D6230.jpeg

95D71D7D-BD29-4E8C-AEB6-65F21E7CBBD5.jpeg

70103DAA-C985-4B47-93E5-CCA83DB14DBD.jpeg

43735C11-255F-445F-A128-05EAD9126939.jpeg

6753754A-9C0A-4229-9D2E-6968ACC3709F.jpeg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.06.2021 o 15:42, raveout napisał:

Raczej japończycy postanowili jeszcze bardziej przetestować granice ludzkiej tolerancji estetycznej

Dokładnie. Lepiej nich wskrzeszą wersję XT (którego 20 rocznicę brutalnie przemilczano) wrzucą spowrotem szyby bez ramek - to było coś na prawdę mega fajnego.

SK to dalej ciężki kloc, małe koła, z tym e-bokserem słabszy niż był wolny ssak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mechanik napisał:

Dokładnie. Lepiej nich wskrzeszą wersję XT (którego 20 rocznicę brutalnie przemilczano) wrzucą spowrotem szyby bez ramek - to było coś na prawdę mega fajnego.

SK to dalej ciężki kloc, małe koła, z tym e-bokserem słabszy niż był wolny ssak. 

 

I mimo wszystko, ktoś to jednak kupuje - i to w takich ilościach, że sprzedawcy nie nadążają z dostawami aut ;)

ponoć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

I mimo wszystko, ktoś to jednak kupuje - i to w takich ilościach, że sprzedawcy nie nadążają z dostawami aut ;)

ponoć...

W Polsce cyfry są niższe o połowę niż rok temu.

Jeśli piszesz o Azji, Australii i USA, to tam mamy zgoła inną ofertę. Acz zmiana image to inna sprawa:

"Subaru says they discontinued the 2.0XT because sportiness does not depend on power. The new-generation model rides on the Subaru Global Platform and the automaker says it has all the sportiness it needs"  tłumacząc, w skrócie, Forester jest wystarczająco sportowy jak na swoje przeznaczenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mechanik napisał:

Forester jest wystarczająco sportowy jak na swoje przeznaczenie... 

no ba w końcu ma znaczek subaru na masce i w rodzinie jest przecież impreza ;-)
a to całe śmieszne XT to pic na wodę to wcale frajdy z jazdy nie daje ;-)
A w instrukcji tak ładnie piszą o # mapowaniu silnika jaką to frajde i doznania daje z jazdy samochodem...ale po co to turbo w forku...kurcze szkoda że nie robią już wersji XT to było ptfu jest bo takim jeżdżę ....

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mechanik napisał:

SK to dalej ciężki kloc, małe koła, z tym e-bokserem słabszy niż był wolny ssak. 

A jechałeś nim dłużej niż 100 km? :) bo caaaaly czas na niego psioczysz i psioczysz. U nas stuknęło 30.000 km i dalej podtrzymuje zdanie, ze problemem problemem nie jest silnik, a oprogramowanie skrzyni biegów.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

 

od jakiegoś czasu mam okazję użytkować forka EB, uważam że jest to bardzo wdzięczne autko jednak nie może być idealnie... mianowicie... Spotkał się ktoś z problemem dziwnych dźwięków dochodzących z okolic licznika/lewej strony deski rozdzielczej?

Brzmi jakby się jakiś metal o coś obijał... Bardzo denerwujący dźwięk...

 

W ASO jestem umówiony dopiero po urlopie ale może jest ktoś w stanie pomóc/miał podobnie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, biedron napisał:

Brzmi jakby się jakiś metal o coś obijał... Bardzo denerwujący dźwięk...

Temat już się pojawił w innym wątku E-Boxer, ja również mam tą przypadłość od samego początku eksploatacji samochodu.

Póki co sprawy nie zgłaszałem w ASO, jest to trochę irytujące, początkowo myślałem że to tak cudownie został zabudowany alarm.

Dźwięk jest dokładnie taki jak opisujesz, ocieranie się dwóch blach, niezależnie od warunków temperaturowych. Daj znać jak coś ustalą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z irytującym dźwiękiem "brzęczeniem" właśnie po lewej stronie deski, z głębi, blisko lewych drzwi, poniżej kolumny kierownicy... Wkładałem ręce, szukałem, zaglądałem, bo stwierdziłem, że przecież ASO co najwyżej wyśle mnie do psychiatry, albo zasugeruje głośniejsze słuchanie muzyki... ku mojemu zdziwieniu, przy okazji wizyty w salonie poruszyłem temat dźwięków i usłyszałem: "nie może tak być! działamy". Nie pamiętam już dokładnie gdzie zlokalizowali ów dźwięk, ale usunęli go bezpowrotnie :)

W każdym razie nie był to dźwięk trzeszczących na dziurach plastików, ale brzęczenie ujawniające się w pewnym zakresie obrotów, przy wibracjach pojazdu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 21.07.2021 o 21:53, mechanik napisał:

W Polsce cyfry są niższe o połowę niż rok temu.

Dokładnie rzecz ujmując w roku 2020 sprzedaliśmy 43,6% mniej samochodów, niż w roku 2019. W pierwszym półroczu 2021 odnotowaliśmy przyrost o 45,7%. Niestety dają się już mocno we znaki ograniczenia produkcji i dostaw (ach, te chipy :toobad:

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam_h napisał:

Ja miałem problem z irytującym dźwiękiem "brzęczeniem" właśnie po lewej stronie deski, z głębi, blisko lewych drzwi, poniżej kolumny kierownicy.

Ok, dzięki za info w takim razie kieruje się do doktora „ASO”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

https://www.torquenews.com/1084/new-subaru-forester-sport-turbo-you-can-t-buy-us

 

"(...) Unfortunately, Japan, Europe, and Australia are the only markets to get the 2022 Forester Sport turbo trim."

 

Ciekaw jestem, kto w Europie będzie cieszył się nowym Forkiem z 1.8 DiT - Rosja? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 10:19, Hellraider napisał:

Tutaj sytuacja się trochę komplikuje bo aktualnie jeżdżę Stelvio :D Ale w pełni zdaję sobie sprawę że to już inny rodzaj samochodu, potrzebuję czegoś bardziej rodzinnego niż smoka który pali 15l po mieście (pięknego smoka).

 

Niewiele mniej niż 15l to mi a w zasadzie żonie w mieście  (korki !!!) pali forester XT z 2014 r, a Stelvio też mam i po mieście około 25 średnio wciąga -koniczynka :D, owszem da się zejśc do 15 ale to sadomasochizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...