Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

możliwe , tamten był dość szybki....:)

 

szybki, dopoki nie spowolniony przez spalone sprzeglo albo pekniety wal korbowy... :biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Blixten napisał:

Ja jeździłem i wg mnie to bardzo fajne rodzinne auto. "Jeden jedyny" minus wg to za słaby dla mnie silnik. 

 

ja jezdzilem nowym Forkiem chyba jeden z pierwszych ludzi na Forum i dla mnie najwazniejszy "jeden jedyny" minus to nawet nei silnik, a sama koncepcja auta - nowy Forek, imho, za bardzo upodobnil sie do OBK (przynajmniej do obecnego), wczesniej to byly dosc rozne auta, a teraz zbyt podobne do siebie...

 

jestem b.ciekaw warazen z jazdy nowa generacja OBK... kilkuletni OBK XT (zza Wielkiej Wody) moze byc calkiem sensowna opcja na fajne auto rodzinne (jak ktos nie musi miec nowki z salonu)

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

nowy Forek, imho, za bardzo upodobnil sie do OBK (przynajmniej do obecnego), wczesniej to byly dosc rozne auta, a teraz zbyt podobne do siebie...

Witaj, ja tych podobieństw na pierwszy rzut oka nie widziałem. Stały obok siebie. Wg mnie to zupełnie inne kształty nadwozia.  
Jak już nie dają turbo, to przynajmniej daliby mocniejszego elektryka, który w jakiś sposób zrekompensował jego utratę. 

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Paweł J. napisał:

Witaj, ja tych podobieństw na pierwszy rzut oka nie widziałem. Stały obok siebie. Wg mnie to zupełnie inne kształty nadwozia.  

@eddie_gt4 pewnie miał na myśli długie zwisy, które zawsze były domeną outbacka a forester wcześniej zachowywał pozory auta w teren. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

szybki, dopoki  nie spowolniony nie spalone sprzeglo albo pekniety wal korbowy... :biglol:

 

pamiętam , że miał pan jakiś problem z rozrządem w silniku Skody ? ale może coś mylę..:) temat jednak nie dotyczy awarii a nowego modelu Forestera , który nie musi się wszystkim podobać a nawet do wielu użytkowników nie pasuje :) co jest przecież naturalne :) . Do podobania się to jest Alfa Romeo a może nawet wymieniona wcześniej Skoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej Koper napisał:

pamiętam , że miał pan jakiś problem z rozrządem w silniku Skody ? ale może coś mylę..:) temat jednak nie dotyczy awarii a nowego modelu Forestera , który nie musi się wszystkim podobać a nawet do wielu użytkowników nie pasuje :) co jest przecież naturalne :) . Do podobania się to jest Alfa Romeo a może nawet wymieniona wcześniej Skoda...

 

nie, pomylilo sie Panu - owszem, mialem dawno temu Octavie 4x4, ale nie bylo z nia zadnych problemow ;)

 

Wesolych (zblizajacych sie) Swiat! :thumbup:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

nie, pomylilo sie Panu - owszem, mialem dawno temu Octavie 4x4, ale nie bylo z nia zadnych problemow ;)

 

chyba sobie w końcu kupie  szybką Skodę :coffee: użytkownicy z forum Subaru tak zachwalają , trzeba spróbować...:)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

 

 

istotnie , nowy Forester zupełnie nie pasuje do pewnej grupy kierowców...:coffee:

Jako ikona TF i marki, czy mogę prosić Pana o zdefiniowanie, dla jakiej grupy kierowców został stworzony nowy Forester E-boxer? I do jakiej grupy kierowców nie pasuje? Jestem bardzo ciekaw Pana opinii. 

Pozdrawiam przedświątecznie :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eddie_gt4 napisał:

Te naprawde szybkie Škody, to sa tylko te sluzbowe, wiec Panu raczej to nie grozi... :coffee:

 

no chyba ze salon Subaru sprawi sobie slozbowa Škode (chcialbym to zobaczyc! :biglol::yahoo:)

W swoim czasie właściciel AutoBarcelona, wyłącznego importera marki Seta poruszał się Audi Q7 z wymienionymi wszystkimi znaczkami audi na logo Seat. Jakoś żaden z oferowanych przez niego samochodów nie spełniał oczekiwań. 

Moze to jest pomysł...? ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Forestera 2020, który jak już wspominałem podoba mi się mimo małego baku i braku koła zapasowego ma on jedną wadę, która dla mnie go dyskwalfikuje czyli cenę niemalże na poziomie Outbacka 2019. Chcąc wydać taką kasę na Subaru wybór dla mnie jest prosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tsunetomo napisał:

Jako ikona TF i marki, czy mogę prosić Pana o zdefiniowanie, dla jakiej grupy kierowców został stworzony nowy Forester E-boxer? I do jakiej grupy kierowców nie pasuje? Jestem bardzo ciekaw Pana opinii. 

Pozdrawiam przedświątecznie

Dla tych, którzy codziennie jeżdżą po dużym, mega zakorkowanym mieście (czyt. Wrocław) i chcą się wybrać 3-4x do roku w 4 osoby na wyjazd w górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tsunetomo napisał:

Jako ikona TF i marki, czy mogę prosić Pana o zdefiniowanie, dla jakiej grupy kierowców został stworzony nowy Forester E-boxer? I do jakiej grupy kierowców nie pasuje? Jestem bardzo ciekaw Pana opinii. 

 

Mogę się jedynie domyślać , że firma robiła badania wśród ewentualnych nabywców  jaka jest ich wizja i czego oczekują od samochodu i na tej podstawie powstał nowy model Forestera czy OBK . Na słuszność wybranej drogi wskazuje doskonała sprzedaż aut Subaru na świecie . Można powiedzieć , strzał w dziesiątkę :) Prawdopodobne jest , że polskich użytkowników nie brano pod uwagę ze względu na bardzo wysokie wymagania i specyficzne potrzeby.;) Co do Pana pytania , do kogo nie pasuje , to uważam , że np. do mnie nie pasuje BMW i Mercedes a do moich niektórych znajomych bardzo pasuje ( poważnie ):) i tu warto się zastanowić jakie są nasze marzenia a jakie  potrzeby bo może się zdarzyć , że Subaru obu tych warunków nie spełnia :coffee:

 

Edytowane przez Andrzej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dla tych, którzy codziennie jeżdżą po dużym, mega zakorkowanym mieście (czyt. Wrocław) i chcą się wybrać 3-4x do roku w 4 osoby na wyjazd w górki.

XV też się do tego nadaje... szczególnie z naciskiem na zakorkowane miasto i mniejsze miejsca parkingowe.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aflinta napisał:

XV też się do tego nadaje... szczególnie z naciskiem na zakorkowane miasto i mniejsze miejsca parkingowe.

To prawda. W zasadzie moja żona wolała XV, ale wolę mięć więcej miejsca przy pakowaniu się na wakacje ;-) No i nie wspomnę, że wszystkie krawężniki nasze (dotyczy XV i Forka) - to nie jest bez znaczenia we Wrocławiu. Albo masz jakiś krater wulkaniczny z krawężnikiem 15 cm, albo parkujesz 2 ulice dalej...

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co taka ilość eleganckich chromów w totalnie nieeleganckim aucie. Dlaczego nie dali wersji na bazie amerykańskiego „sporta” (może bez pomarańczowych wstawek)?

Pewnie w białym/srebrnym kontrasty są mniejsze i wygląda to ciut lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zyzol napisał:

Nie wiem, po co taka ilość eleganckich chromów w totalnie nieeleganckim aucie. Dlaczego nie dali wersji na bazie amerykańskiego „sporta” (może bez pomarańczowych wstawek)?

Porządne chłopaki z Subaru dają pole do popisu domorosłym specom od tuningu zewnętrznego i możliwość zarobku firmom oklejącym folią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zyzol napisał:

Nie wiem, po co taka ilość eleganckich chromów w totalnie nieeleganckim aucie. Dlaczego nie dali wersji na bazie amerykańskiego „sporta” (może bez pomarańczowych wstawek)?

Pewnie w białym/srebrnym kontrasty są mniejsze i wygląda to ciut lepiej. 

Najgorsza jest klamka,ni to plastik ni to chrom.Zwykła czarna by uszła. Bardzo fajnym materiałem pokryte są relingi,szaro czarny lekko chropowaty.Fajnie by wygladal na klamkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...