Jump to content
Nowicjusz

Nowy Subaru Forester MY2019

Recommended Posts

A gdzie powędrował wyłącznik systemu start/stop ? W ogóle w e-boxerze występuje ?

17 minut temu, McSudi napisał:

A gdzie powędrował wyłącznik systemu start/stop ? W ogóle w e-boxerze występuje ?

Nie widziałem go... przeglądałem jeszcze raz zdjęcia i też go nie znalazłem 

Edited by Paweł J.

34 minuty temu, McSudi napisał:

Podobno w nowym Foresterze nie ma opcji wyłączenia start/stop.

Edited by Michał W.

I wymienili mi 1l. oleju z 0W20 na 5W30

Pytam się czemu przy wymianie zmienili mi klasę/parametry oleju.  Odp. taki mamy tu w Polsce klimat :biglol:

1A8445DE-182B-4354-BCD3-B2E52B6480EF.jpeg

Edited by Paweł J.
  • Haha 1

56 minut temu, Paweł J. napisał:

Kreatonika tez nie ma

System automatycznego powiadomienia o zdarzeniu musi być już ustawowo, czyli w Subaru jest to Keratronik. Chyba jest fabrycznie wbudowany tam gdzie masz ten czerwony przycisk SOS.

Edited by Michał W.

2 minuty temu, Michał W. napisał:

Keratronik musi być już ustawowo. Chyba jest fabrycznie wbudowany tam gdzie masz ten czerwony przycisk SOS.

Tak masz racje, nie ma go bo jest SOS. Teraz chociaż ładnie to wyglada 

Mnie się Forek 2020 podoba ale po nowym modelu spodziewam się samych ulepszeń a tu niestety jest ten mały bak i brak zapasu co mnie zniechęca, pomijam stylistykę bo to już sprawy indywidualne. Ogólnie jest fajny ale nie płaczę, że mam starodawnego SJ. ;)

Edited by Michał W.

7 minut temu, Michał W. napisał:

Mnie się Forek 2020 podoba ale po nowym modelu spodziewam się samych ulepszeń a tu niestety jest ten mały bak i brak zapasu co mnie zniechęca, pomijam stylistykę bo to już sprawy indywidualne. Ogólnie jest fajny ale nie płaczę, że mam starodawnego SJ. 

Jakbym miał się dziś zamienić, to też bym wybrał nowy model. Okleiłbym tylko te paskudne srebrne zewnętrzne elementy. Dla mnie gorzej z tych dwóch rzeczy o których piszesz bardziej boli mały bak, nie lubię co chwile podjeżdżać na stacje paliw. Patrząc jednak na cenę nowego, myślę  że dokonaliśmy dobrego zakupu. Już nowy xv e-boxer w podobnym wyposażeniu ma kosztować dobre 130 tys. zł. 

Macalem nowego Forestera w salonie we Wroclawiu jak przyjechala dostawa.To juz zupelnie inne auto niz SJ,nie jezdzilem. Patrzac na niego jakos zero emocji,dziwna sprawa.Jest to pierwszy Forester ktorego absolutnie nie chcialbym miec.

Co do ceny to jak bedziecie zmieniac wasze SJ za kilka lat to nic sensownego za mniej niz 150-160 tys nie dostaniecie.Znak czasow.

Edited by Lisek
  • Upvote 1

9 godzin temu, Lisek napisał:

Macalem nowego Forestera w salonie we Wroclawiu jak przyjechala dostawa.To juz zupelnie inne auto niz SJ,nie jezdzilem. Patrzac na niego jakos zero emocji,dziwna sprawa.Jest to pierwszy Forester ktorego absolutnie nie chcialbym miec.

Co do ceny to jak bedziecie zmieniac wasze SJ za kilka lat to nic sensownego za mniej niz 150-160 tys nie dostaniecie.Znak czasow.

Ja jeździłem i wg mnie to bardzo fajne rodzinne auto. "Jeden jedyny" minus wg to za słaby dla mnie silnik. 

Podsumowując nowego Forka: dechrom, swap na jakieś flat4 turbo, większa felga, porządek z tą słomką tyłu na dwa porządne wydechy. I można jeździć ;)

• Upvote 1

Trzeba być niezłym maso, żeby kupić coś co nie jedzie i nie wygląda, jak można kupic Lexusa NXt za 159 tys. a NXh za 175 tys. :toobad:

• Upvote 2

Ciężko się nie zgodzić...nawet VW Tiguan w obecnej wyprzedaży 2.0 TSI 190KM 4Motion w Highline bez większych cudów za 160-170K PLN

• Like 2

Godzinę temu, rafforester napisał:

Trzeba być niezłym maso, żeby kupić coś co nie jedzie i nie wygląda, jak można kupic Lexusa NXt za 159 tys. a NXh za 175 tys. :toobad:

To raczej golasy. Przymierzaliśmy się do NX i jak go skonfigurowaniem pod najem to jeden kosztowa 288 a drugi 294 tysiące. Trzeba być niezły maso.

28 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

To raczej golasy. Przymierzaliśmy się do NX i jak go skonfigurowaniem pod najem to jeden kosztowa 288 a drugi 294 tysiące. Trzeba być niezły maso.

Za 200k masz F-sport NX300h. Cenniki u nich to fikcja, liczy się wyprzedaż

• Upvote 1

1 godzinę temu, rafforester napisał:

Prawda. Widziałem na mieście Forestera V (na rosyjskich blachach) - design tego auta to dramat. Do tego jak piszesz - nie jedzie, jedynie hybryda i to bardzo słaba. W bonusie zepsute właściwości w terenie. Fakt że w teren sensu stricte to auto się nigdy nie nadawało, lecz teraz to nawet trudno będzie z lajtową turystyką RTO. Lipa.

• Upvote 1

1 minutę temu, mechanik napisał:

Prawda. Widziałem na mieście Forestera V (na rosyjskich blachach) - design tego auta to dramat. Do tego jak piszesz - nie jedzie, jedynie hybryda i to bardzo słaba. W bonusie zepsute właściwości w terenie. Fakt że w teren sensu stricte to auto się nigdy nie nadawało, lecz teraz to nawet trudno będzie z lajtową turystyką RTO. Lipa.

quo vadis Subaru...

11 minut temu, mechanik napisał:

Prawda. Widziałem na mieście Forestera V (na rosyjskich blachach) - design tego auta to dramat. Do tego jak piszesz - nie jedzie, jedynie hybryda i to bardzo słaba. 

Tak do końca bym się rosyjskim designem nie sugerował, gdyż mają wersję amerykańską, bardziej prostą, za to z silnikami 2,5 która jak widziałem na youtube bardzo ładnie się zbierają. Zresztą, wersja rosyjska nawet w 2.0 ma katalogowo coś 10,5 do 100 więc widać jak normy ekologiczne ograniczają możliwości silnika. 

2 godziny temu, Kristofor napisał:

Zresztą, wersja rosyjska nawet w 2.0 ma katalogowo coś 10,5 do 100 więc widać jak normy ekologiczne ograniczają możliwości silnika

W nowej budzie realnie: 2,0 to jakieś 9,8 do 100; 2,5 to ok. 9,2 do 100, gdzieś na yt widziałem i tą ostatnią wersje widziałbym u siebie :)  Pytałem czemu forester nie ma 2,5 jak outback, w salonie na to, że emisja flotowa nie pozwala, większy silnik dają tylko do topowego modelu :(

Edited by Paweł J.

22 godziny temu, Lisek napisał:

Jest to pierwszy Forester ktorego absolutnie nie chcialbym miec.

popieram przedmówców. Byłem w salonie, widziałem, lecz... do tego całkowicie niepociągającego auta nawet wsiąść mi się nie chciało, nie wspominając o jeździe próbnej. Smutne to :(

3 godziny temu, Tsunetomo napisał:

quo vadis Subaru...

Tam gdzie pieniądze... źle im to nie wychodzi w ostatnich latach. 

Szkaradny to był Forester SJ, brzydki na zewnątrz i kompletna tragedia w środku. Nowy po oklejeniu "chromów" może być, a w środku w porównaniu do poprzedników jest wypas. Tylko ten słabowity silnik :(

55 minut temu, aflinta napisał:

Tam gdzie pieniądze... źle im to nie wychodzi w ostatnich latach. 

Godzinę temu, Achitofel Gilonita napisał:
23 godziny temu, Lisek napisał:

Jest to pierwszy Forester ktorego absolutnie nie chcialbym miec.

popieram przedmówców. Byłem w salonie, widziałem, lecz... do tego całkowicie niepociągającego auta nawet wsiąść mi się nie chciało, nie wspominając o jeździe próbnej. Smutne to :(

istotnie , nowy Forester zupełnie nie pasuje do pewnej grupy kierowców...:coffee:

Obecny podobno pasuje do tych kierowców do  których nie pasował poprzedni z SBD i manualem ;)

• Haha 1
  • Upvote 1