Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, McSudi napisał:

 

A gdzie powędrował wyłącznik systemu start/stop ? W ogóle w e-boxerze występuje ?

 

Nie widziałem go... przeglądałem jeszcze raz zdjęcia i też go nie znalazłem 

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, McSudi napisał:

A gdzie powędrował wyłącznik systemu start/stop ? W ogóle w e-boxerze występuje ?

Podobno w nowym Foresterze nie ma opcji wyłączenia start/stop.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Paweł J. napisał:

Kreatonika tez nie ma

System automatycznego powiadomienia o zdarzeniu musi być już ustawowo, czyli w Subaru jest to Keratronik. Chyba jest fabrycznie wbudowany tam gdzie masz ten czerwony przycisk SOS.

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Forek 2020 podoba ale po nowym modelu spodziewam się samych ulepszeń a tu niestety jest ten mały bak i brak zapasu co mnie zniechęca, pomijam stylistykę bo to już sprawy indywidualne. Ogólnie jest fajny ale nie płaczę, że mam starodawnego SJ. ;)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał W. napisał:

Mnie się Forek 2020 podoba ale po nowym modelu spodziewam się samych ulepszeń a tu niestety jest ten mały bak i brak zapasu co mnie zniechęca, pomijam stylistykę bo to już sprawy indywidualne. Ogólnie jest fajny ale nie płaczę, że mam starodawnego SJ. 


Jakbym miał się dziś zamienić, to też bym wybrał nowy model. Okleiłbym tylko te paskudne srebrne zewnętrzne elementy. Dla mnie gorzej z tych dwóch rzeczy o których piszesz bardziej boli mały bak, nie lubię co chwile podjeżdżać na stacje paliw. Patrząc jednak na cenę nowego, myślę  że dokonaliśmy dobrego zakupu. Już nowy xv e-boxer w podobnym wyposażeniu ma kosztować dobre 130 tys. zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macalem nowego Forestera w salonie we Wroclawiu jak przyjechala dostawa.To juz zupelnie inne auto niz SJ,nie jezdzilem. Patrzac na niego jakos zero emocji,dziwna sprawa.Jest to pierwszy Forester ktorego absolutnie nie chcialbym miec.

 

Co do ceny to jak bedziecie zmieniac wasze SJ za kilka lat to nic sensownego za mniej niz 150-160 tys nie dostaniecie.Znak czasow.

Edytowane przez Lisek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lisek napisał:

Macalem nowego Forestera w salonie we Wroclawiu jak przyjechala dostawa.To juz zupelnie inne auto niz SJ,nie jezdzilem. Patrzac na niego jakos zero emocji,dziwna sprawa.Jest to pierwszy Forester ktorego absolutnie nie chcialbym miec.

 

Co do ceny to jak bedziecie zmieniac wasze SJ za kilka lat to nic sensownego za mniej niz 150-160 tys nie dostaniecie.Znak czasow.

Ja jeździłem i wg mnie to bardzo fajne rodzinne auto. "Jeden jedyny" minus wg to za słaby dla mnie silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się nie zgodzić...nawet VW Tiguan w obecnej wyprzedaży 2.0 TSI 190KM 4Motion w Highline bez większych cudów za 160-170K PLN

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafforester napisał:

Trzeba być niezłym maso, żeby kupić coś co nie jedzie i nie wygląda, jak można kupic Lexusa NXt za 159 tys. a NXh za 175 tys. :toobad:

To raczej golasy. Przymierzaliśmy się do NX i jak go skonfigurowaniem pod najem to jeden kosztowa 288 a drugi 294 tysiące. Trzeba być niezły maso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

To raczej golasy. Przymierzaliśmy się do NX i jak go skonfigurowaniem pod najem to jeden kosztowa 288 a drugi 294 tysiące. Trzeba być niezły maso.

Za 200k masz F-sport NX300h. Cenniki u nich to fikcja, liczy się wyprzedaż

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafforester napisał:

Trzeba być niezłym maso, żeby kupić coś co nie jedzie i nie wygląda, jak można kupic Lexusa NXt za 159 tys. a NXh za 175 tys. :toobad:

Prawda. Widziałem na mieście Forestera V (na rosyjskich blachach) - design tego auta to dramat. Do tego jak piszesz - nie jedzie, jedynie hybryda i to bardzo słaba. W bonusie zepsute właściwości w terenie. Fakt że w teren sensu stricte to auto się nigdy nie nadawało, lecz teraz to nawet trudno będzie z lajtową turystyką RTO. Lipa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mechanik napisał:

Prawda. Widziałem na mieście Forestera V (na rosyjskich blachach) - design tego auta to dramat. Do tego jak piszesz - nie jedzie, jedynie hybryda i to bardzo słaba. W bonusie zepsute właściwości w terenie. Fakt że w teren sensu stricte to auto się nigdy nie nadawało, lecz teraz to nawet trudno będzie z lajtową turystyką RTO. Lipa.

quo vadis Subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mechanik napisał:

Prawda. Widziałem na mieście Forestera V (na rosyjskich blachach) - design tego auta to dramat. Do tego jak piszesz - nie jedzie, jedynie hybryda i to bardzo słaba. 

 

Tak do końca bym się rosyjskim designem nie sugerował, gdyż mają wersję amerykańską, bardziej prostą, za to z silnikami 2,5 która jak widziałem na youtube bardzo ładnie się zbierają. Zresztą, wersja rosyjska nawet w 2.0 ma katalogowo coś 10,5 do 100 więc widać jak normy ekologiczne ograniczają możliwości silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristofor napisał:

Zresztą, wersja rosyjska nawet w 2.0 ma katalogowo coś 10,5 do 100 więc widać jak normy ekologiczne ograniczają możliwości silnika

W nowej budzie realnie: 2,0 to jakieś 9,8 do 100; 2,5 to ok. 9,2 do 100, gdzieś na yt widziałem i tą ostatnią wersje widziałbym u siebie :)  Pytałem czemu forester nie ma 2,5 jak outback, w salonie na to, że emisja flotowa nie pozwala, większy silnik dają tylko do topowego modelu :(

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lisek napisał:

Jest to pierwszy Forester ktorego absolutnie nie chcialbym miec.

popieram przedmówców. Byłem w salonie, widziałem, lecz... do tego całkowicie niepociągającego auta nawet wsiąść mi się nie chciało, nie wspominając o jeździe próbnej. Smutne to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, aflinta napisał:

Tam gdzie pieniądze... źle im to nie wychodzi w ostatnich latach. 

 

Godzinę temu, Achitofel Gilonita napisał:
23 godziny temu, Lisek napisał:

Jest to pierwszy Forester ktorego absolutnie nie chcialbym miec.

popieram przedmówców. Byłem w salonie, widziałem, lecz... do tego całkowicie niepociągającego auta nawet wsiąść mi się nie chciało, nie wspominając o jeździe próbnej. Smutne to :(

 

istotnie , nowy Forester zupełnie nie pasuje do pewnej grupy kierowców...:coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...