Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, peteres napisał:

No ja próbuję ściagnać z DE dostępne XV z 2.0, ale wcale nie jest to łatwe, choć nie niemożliwe. Subaru DE ma derogacje tylko na ten rynek i jesli XV ma iść na eksport, to musi być najpierw tam zarejestrowany jako nowy, wyrejestrowany i sprzedany jako używany od dealera. 

 

Czyli trzeba bardzo chcieć -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gazik napisał:

Taki był plan że Żona przesiada na Forka a ja będę męczył sie z Alfąemoji6.png

 

U mnie też był taki plan. Skończyło się na tym, że żona jeździ Forkiem, a ja Levorgiem. Chciałem samochód który skręca. Na placu boju był właśnie Levorg, Giulia i Stinger. Stelvio nie brałem pod uwagę - nie chcę kolejnego SUVa. Giulia odstraszyła mnie licznymi drobnymi usterkami raportowanymi na forum Alfy. Niby zwykle bzdury, ale ja nie mam czasu na akcje serwisowe itp. Dodatkowo uważam, że to nieporozumienie, że auto z rozkładem mas 50:50, sportowym ukł. kierowniczym i napędem na tył nie ma dezaktywacji kontroli trakcji. ESP full off ma Stinger, ale jak pojeździłem V6 turbo, to siedząc w 2.0 turbo zawsze by mi czegoś brakowało. Dodatkowo pomimo świetnych proporcji GT, to auto ma trochę drażniących mnie tandetnych stylistycznych wstawek. Skończyło się na Levorgu i jestem bardzo zadowolony.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Stelvio 280KM nie powaliło. Mam wrażenie (może subiektywne), że Forek XT w trybie #S jest bardziej narowisty, a na pewno nie mniej niż Stelvio. Co wiem na pewno to to że Forek jest zgrabniejszy, bardziej skrętny i poręczniejszy niż Stelvio  ;)

  • Super! 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Siemek napisał:

Forek XT w trybie #S jest bardziej narowisty, a na pewno nie mniej niż Stelvio

 

Jak już wielokrotnie pisano na The Forum DIT+CVT ma relatywnie słabe 0-100 km/h, ale elastyczność jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Stelvio 280KM nie powaliło. Mam wrażenie (może subiektywne), że Forek XT w trybie #S jest bardziej narowisty, a na pewno nie mniej niż Stelvio. Co wiem na pewno to to że Forek jest zgrabniejszy, bardziej skrętny i poręczniejszy niż Stelvio  

No to ja mam jakiegoś popsutego Forka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Siemek napisał:

He he jeździłem Stelvio 280KM w 2017 roku więc może czas zatarł wrażenia. Na pewno jednak Stelvio 200KM to muł bo też jeżdziłem (muł przy XT)      :)

Ja wiem czy taki "muł"? Chyba od XT szybszy, a 280 KM to zdecydowanie szybszy. Osobiście jeździłem 2,2 diesel 210KM i auto świetne. Jedyne czego bym się obawiał to ekstremalnie czuły układ kierowniczy, co może być męczące przy długich przelotach autostradami... no i tanio nie jest...

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Ja wiem czy taki "muł"? Chyba od XT szybszy, a 280 KM to zdecydowanie szybszy. Osobiście jeździłem 2,2 diesel 210KM i auto świetne. Jedyne czego bym się obawiał to ekstremalnie czuły układ kierowniczy, co może być męczące przy długich przelotach autostradami... no i tanio nie jest...

Nie chcę bronić Forka gdyż 5 lat byłem praktycznym Alfisti (teraz teoretyczny póki co) ale Stelvio 200KM wydawał mi się mułowaty - być może dlatego że wcześniej jeździłem 280KM.

Wstawiony filmik dotyczy wersji 280KM i akurat nie jest zbyt imponujący gdyż wg tego filmiku Stelvio 280KM ma 7.1 do setki. Forek XT w trybie S#/S wypada tak samo lub niewiele gorzej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie wiem jak to jest, ale pierwszy moment reakcji na gaz w XT jest faktycznie bardzo mocny i nawet A45 nie robi takiego wrażenia - może to zasługa stałego napędy na 4? Nie znam wytłumaczenia, ale stwierdzam to na własnym kręgosłupie. Stelvio 280KM robi jednak świetne wrażenie, szczególnie w trybie D. Można znaleźć wiele testów na sieci, gdzie jego czas do 100 jest w pobliżu danych podawanych przez producenta, a nawet krócej (zakres testów 5,5s-6,7s, producent 5,7). Nie wspomnę o prowadzeniu, bo mówimy naprawdę o zupełnie innych samochodach. Co nadal nie zmienia mojego zdania o XT - fantastyczny samochód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, raveout napisał:

zajefajne auto. Chyba najtańszy suv o takich gabarytach i mocy obecnie na rynku. Podobnie jak za FXT znajdzie się na nią klientela w PL i to pewnie całkiem spora. Skoda to już nie takie tanie auta jak kiedyś - ale to imo dobrze świadczy o marce tzn. auta coraz droższe a popyt na nie nie spada i wypuszczają coraz to nowsze i fajniejsze  modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Model kupicie tylko z jednym silnikiem – diesel (..) W kabinie nie usłyszycie jednak klekotu, bo Skoda puszcza podczas jazdy dźwięk silnika benzynowego z głośników.

 

"Rozszerzona rzeczywistość" by Skoda :biglol: A po roku jeżdżenia ... witamy w Tworkach ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, subleo napisał:

 

"Rozszerzona rzeczywistość" by Skoda :biglol: A po roku jeżdżenia ... witamy w Tworkach ;)  

Skoda. Das Auto :D Nie no, wyskoczyłem z butów - w dieselu puszczają benzynę z głośników. Ale boxera chociaż? :D:D

Edytowane przez Infra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Infra napisał:

Ale boxera chociaż? :D:D

V12 z Aventadora :P

29 minut temu, Michał W. napisał:

Ciekawe czy są do tego osobne głośniki czy jak słucham muzyki to oba nagrania nakładają sie na siebie? 

Takie systemy to żadna nowość, aczkolwiek o dieslu udającym benzynę, to jeszcze nie słyszałem :) Korzystają z zestawu audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał W. napisał:

Trochę lipa, wiadomo że odgłos silnika przeszkadza w odbiorze muzyki, poto się wygłusza a tu nic się nie da zrobić.

To jest wersja RS, czyli usportowiona :) Z założenia, cisza absolutna nie powinna być priorytetem;) Na pewno są lepsze auta do słuchania Mozarta, ale nie sądzę, żeby nie dało się posłuchać

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał W. napisał:

I w ten sposób Skoda króluje na ulicach oraz na forum w wątku o nowym Foresterze. 

Czesi na pewno są dumni.

A powinno być o FSO :(

No to dołożę do pieca : w mojej skodzie jest fabrycznie spryskiwacz kamery cofania :wacko: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...