Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, krist napisał:

prawie dycha do setki to jest kiepski wynik, kropka. Nieodpowiedni do wielkości, rodzaju auta i marki (!)

 

i realiów XXI wieku w motoryzacji.

 

17 godzin temu, krist napisał:

DO spalania nie do końca się zgodzę, OBK 2.5 nie pali dużo

 

Pod warunkiem, że jeździsz spokojnie. Na spalanie w mieście nie patrzę. Dowolna benzyna pali mi 10, chyba że ma 6 garów, to więcej.

Mnie OBK na autostradzie prezentował rozsądny wynik pomiędzy 7 a 8 - pod warunkiem, że jechałem 120. A licznikowe 120 to prawdziwe 110 km/h.

Natomiast licznikowe 130-140 to już 8-9, a 150 kmh (czyli 140) to 10l/100. Natomiast faktycznie przy prędkościach w okolicy 90-100, czyli drogi krajowe, OBK palił bardzo przyzwoicie. Mój rekord Jastarnia-Szczecin 6,36 -  w niedzielę przy absolutnym braku ruchu. 

I wiecie co? Niech auto pali 10, ale w zamian  za jakąś frajdę z jazdy.  A jak pali dychę i jeszcze byle Janusz w skodzie z 1.4TSi mnie objeżdża - to chyba coś tu jest nie bardzo...

 

Godzinę temu, Infra napisał:

Przód też mu spierd... ale starczy zapiąć reduktor i wsypać się w błotko albo na snieżek i troski mijają.

 

W OBK z CVT nie jest to aż tak oczywiste, Miejmy nadzieję, że nowy Forek będzie lepszy pod tym względem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RoadRunner napisał:

10 sekund to jedno a jazda na co dzień to drugie. Być może za długo jeżdżę silnikami z turbo i dlatego mi bardzo odpowiada jak silnik z dołu ma moment. Niestety wolnessaki tego nie zapewniają. Jakbym teraz kupował japońskiego SUVa to Forek niestety byłby na ostatnim miejscu razem z Nissanem. 

A które turbo ma moment z dołu?? Chyba, że są ze trzy turbiny od najmniejszej do największej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo silnik elektryczny pracuje podczas przyspieszania razem ze spalinowym, a jego efektywność bardzo przewyższa spalinowy. Zresztą w sumie nie wiem jak jest w toyocie. Dla mnie to nuda, flaki z olejem czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Infra napisał:

i porównywanie ich do zwykłych fur nie ma sensu

A do czego mam porównywać? Do żaglówek? 

Auto jak każde inne, miałem takiego jak twój czarny tylko w bieli MY2010. Ani to szybkie ani komfortowe, twarde trzeszczące plastiki, dynamika silnika to jedna wielka pomyłka, głośno powyżej 90 km/h, bujające zwieszenie.

Mnie nie uwiódł w niczym, żona tym po mieście jeździła i gdyby nie XT w przy fajnym stosunku osiągów do ceny to byłoby to moje ostatnie Subaru. 

 

Ale,  skoro sprawia Tobie radość to ciesz się i korzystaj,  taplaj się w błotku ;)

Tylko uważaj, bo Forek tak naprawdę tylko udaje terenowe auto i w poważniejszy teren się nie nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - auto każde jak inne. Tego mi najbardziej w nowych Subaru brakuje. Co więcej na wielu polach, moim zdaniem, odstaje od innych.  Tak wiem, emisje, rynek USA itp, ale skoro są u nas to oceniam i mam prawo narzekać :)

Zazdroszczę tym co 15-20 lat temu mogli sobie pozwolić na Imprezę,  Forka turbo czy Legasia Speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

Auto jak każde inne, miałem takiego jak twój czarny tylko w bieli MY2010. Ani to szybkie ani komfortowe, twarde trzeszczące plastiki, dynamika silnika to jedna wielka pomyłka, głośno powyżej 90 km/h, bujające zwieszenie.

Nie miałeś, takiego;) wbrew pozorom MY10, to całkiem inne auto niż MY12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaca68 napisał:

No, zegary inne i radio. Innych różnic nie dostrzegam, pewnie są "głęboko" ukryte. ;)

MY 08-10 to byla jezdna porazka. W MY12-13 sporo poprawili i utwardzili zawieszenie i duzo lepiej to jezdzilo. Jezdzilem i mialem porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jaca68 napisał:

A do czego mam porównywać? Do żaglówek? 

Auto jak każde inne, miałem takiego jak twój czarny tylko w bieli MY2010. Ani to szybkie ani komfortowe, twarde trzeszczące plastiki, dynamika silnika to jedna wielka pomyłka, głośno powyżej 90 km/h, bujające zwieszenie.

Mnie nie uwiódł w niczym, żona tym po mieście jeździła i gdyby nie XT w przy fajnym stosunku osiągów do ceny to byłoby to moje ostatnie Subaru. 

 

Ale,  skoro sprawia Tobie radość to ciesz się i korzystaj,  taplaj się w błotku ;)

Tylko uważaj, bo Forek tak naprawdę tylko udaje terenowe auto i w poważniejszy teren się nie nada.

Masz prawo tak uważać i równie buńczucznie się wypowiadać, ale musieliśmy jeździć innymi autami bo mam zgoła inne doświadczenia :)

Jest wygodny, dużo miejsca, głośno mi nie przeszkadza, wręcz odwrotnie - boxer brzmi przepięknie - to nie jest fura w trasy, że ma być wyciszona jak Audi. Zawieszenie też ok. Nie mówię, że to jest nissan patrol na 40 calowych offroadowych kapciach ale już nie raz mnie zaskoczył. Zawieszenie szorowało po piachu albo błocie, miotał się jak szatan ale na reduktorze szedł jak zły. Póki co poległ mi na dwóch błotnych podjazdach ale to wina ogumienia i mojego frajerstwa za kierownicą a nie Subixa.

Edytowane przez Infra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, coolczak napisał:

W większości audi nie jest cicho.

 

to zależy jaki bierzemy punkt odniesienia ale najlepiej porównać wyniki pomiarów. 

Miałem przyjemność przemieszczać się od nowości kilkoma generacjami OBK i Forkiem XT. Od 4 miesięcy wożę tyłek A6 C7 MY18. Pod względem "cichości" to dzieli je przepaść.  Wyciszenie nigdy nie było najmocniejszą stroną Subaru ale rekompensowało to wieloma innymi zaletami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, coolczak napisał:

Nie ta klasa auta. Crossover do klasy wyższej. Audi dopiero teraz nadrabia. Dekadę temu to wozy drabiniaste były. 

No nie wiem. A4/6 doposażone biło jakością wnętrza Subaru. W wersji Quattro także dobrze jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 20:19, Lisek napisał:

Te same roznice na plus widze w XT 18 widze wzgledem MY184posiadanego wczesniej. Cos zmienili w skrzyni na 100%. Mniej odczuwalny jest brak centralnego dyfra,auto jest bardziej 4-ero niz przednio napedowe z dopietym  tylem (MY14). 

Hej, no ja swoim FXT my 16 przy skręconych kołach startuję bez buksowania (chyba już wtedy coś poprawione w sofcie) :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm miało być o nowym Forku tymczasem równamy go do samochodów które nawet nie są jak dla mnie w tej samej klasie.

Chętnie dowiedziałbym się czy @Dyrekcja coś więcej wie na temat nowego Forka.

 

Bardzo ciekaw jestem eBoxera. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez yogmen
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...