Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.07.2018 o 16:13, Karenz napisał:

dsg najlepszy automat na rynku

 

 

Teza pt. niebieski to najładniejszy kolor.

Bo u mnie "na dzielni" najwięcej takich samochodów.....;)

 

Jeżdżę prawie 5 lat DSG, jeździłem wielokrotnie CVT (w tym rzecz jasna Subaru XT i XV) i mogę spokojnie zaryzykować tezę, że są chwilę, kiedy DSG bije na głowę CVT, ale są i takie, gdzie CVT bije na głowę DSG.

 

To, do czego przykłada się większą uwagę decyduje, która skrzynia (dla DANEJ OSOBY) jest lepsza i która bije tą drugą na głowę.-_-

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RoadRunner napisał:

W jakich sytuacjach CVT jest lepsza od DSG ?

 

Plynnosc w korkach? Nie moge twierdzic, ze mam duze doswiadczenie w roznych skrzyniach DSG i CVT, ale CVT w parze z mocnym silnikiem (mam ba mysli FXT) w tyoowo miejskich warunkach dziala znacznie plynniej niz "sucha" DSG w parze ze slabym silnikiem benzynowym (Yeti 1.2 TSI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

Plynnosc w korkach? Nie moge twierdzic, ze mam duze doswiadczenie w roznych skrzyniach DSG i CVT, ale CVT w parze z mocnym silnikiem (mam ba mysli FXT) w tyoowo miejskich warunkach dziala znacznie plynniej niz "sucha" DSG w parze ze slabym silnikiem benzynowym (Yeti 1.2 TSI)

Im słabszy silnik tym łatwiej dostrzec mankamenty skrzyni. Natomiast przy mocny deptaniu znacznie bardziej podoba mi się praca DSG. Mówię to z perspektywy jazdy testowej Tiguanem 220PS. Natomiast Subarakiem z CVT jeździłem spokojnie po mieście i tam jak dla mnie obie skrzynie były ok. 

Wydaje mi się, że największa przewaga CVT byłaby przy bardzo wolnej "offroadowej" jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2018 o 13:58, RoadRunner napisał:

Wydaje mi się, że największa przewaga CVT byłaby przy bardzo wolnej "offroadowej" jeździe.

Czyli tam, gdzie Tiguan nie zagląda. ;)

Do samochodu wielozadaniowego musi być uniwersalna skrzynia i CVT zdaje się spełniać ten podstawowy warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2018 o 13:58, RoadRunner napisał:

Wydaje mi się, że największa przewaga CVT byłaby przy bardzo wolnej "offroadowej" jeździe

Tyle, że z CVT wolno jeździć w terenie się nie da, no chyba że ktoś depcze cały czas po hanulcu. Brak reduktor, przełożenie skrzyni jest wyraźnie zbyt wysokie, auto rozpędza się bez przerwy, co denerwuje i nie jest bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eddie_gt4 napisał:

kiedy trzeba bylo jechac (wspinac sie / zjezdzac) wolniej, to wlaczalem X-mode i bylo OK

Ale x-mode depcze po hamulcu zamiast Ciebie.

7 godzin temu, mechanik napisał:

auto rozpędza się bez przerwy, co denerwuje i nie jest bezpieczne

Czasami mnie ratowało przed tym wrzucenie 1-ki na manualu, ale faktem jest, ze brakuje takiego biegu pełzania 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ale x-mode depcze po hamulcu zamiast Ciebie (...)

 

a w czym problem, ze auto samo hamuje, kiedy trzeba? hamulce kiedys Ci sie przegrzaly? chyba nie...

dla mnie najwazniejsze bylo, ze auto bezpiecznie dowiozlo mnie tam, gdzie chcialem (od razu zaznaczam, ze nie jestem jakims zagorzalym "terenowcem" ;) )

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - Forester to nie terenówka

Secundo - przejechałem trochę "terenu" różnymi Forkami z różnymi skrzyniami i automat,  a zwłaszcza CVT jest najlepszą opcją do takiej jazdy. To normalne,  że jak auto się rozpędza to trzeba hamować, nawet w manualu z reduktorem, i słabe hamowanie automatem nie wynika z przełożeń tylko z konstrukcji skrzyni automatycznej ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Po to są asystenty zjazdu,  także w prawdziwych terenówkach z automatem. 

Tertio - @eddie_gt4 brak asfaltu to jeszcze nie teren. ;) Choć widokowo bajka. Gdzie to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2018 o 20:56, msi napisał:

Jeździłem i wymienionym wcześniej dieslem i benzyną, nie wiem jaki jest powód, ale w TDI ta skrzynia jakby się męczyła, jakby nie zmieniała biegów w punkt.. Coś było nie tak. Jechałem raz, więc może to była wina tego konkretnego egzemplarza... 

 

Nie, zwyczajnie DSG z dieslem dziwnie działa, a podobnego problemu w Mercedesie, BMW czy Jagu nie ma. 

 

W dniu 26.07.2018 o 19:29, Kukson napisał:

Jak ktoś pisze, że DSG to najlepszy automat na rynku to co tutaj dyskutować :)

 

No to fakt, nie ma o czym :biglol:

W dniu 24.07.2018 o 09:53, aflinta napisał:

Czy będzie to 2,5 obciążone akcyzą, czy może hybrydowe 2.0 z niższym podatkiem, ale nie łudzę się, że akumulatory i silnik elektryczny za darmo będzie.

 

Kiedyś bym sam siebie za to pobił ale na dzisiaj 2,0L+hybryda to by było dla mnie optymalne rozwiązanie. 

 

Najlepiej, gdyby takie Subaru miało zasięg na samym prądzie około 100km. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chojny napisał:

Kiedyś bym sam siebie za to pobił ale na dzisiaj 2,0L+hybryda to by było dla mnie optymalne rozwiązanie. 

 

Najlepiej, gdyby takie Subaru miało zasięg na samym prądzie około 100km. 

Starzejemy się :) Mnie w 90% nawet 50km wystarczy przy obecnym trybie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do Forka hybrydowego - tzn.w czym on będzie się różnić od takiej Ravki ? Napędu stałego pewnie nie będzie i w sumie racja - hybrydą jeździ się głównie po mieście a nie po polach. Masa na szaleństwa też nie pozwala więc i tutaj argument stałego napędu nie przekonuje. Poza tym, skoro hybryda to ma być oszczędna a spięcie napędów zwiększa zużycie to naturalnym wydaje się być zmiana koncepcji na napęd w pełni dołączany lub, jak w Toyocie, elektryk z tyłu. No chyba, że spróbują patentu jak Audi w nowych Quattro - tzn. "odwrotny haldex" gdzie domyślnie jest spięty a jak system stwierdzi, że można go rozpiąć to tak robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoadRunner napisał:

Mam mieszane uczucia co do Forka hybrydowego - tzn.w czym on będzie się różnić od takiej Ravki ? Napędu stałego pewnie nie będzie

Skąd takie przypuszczenie? Jeżeli mowa o e-boxer to obecne grafiki pokazują skopiowany napęd z Crosstrek Hybrid, czyli silnik elektryczny umieszczony w skrzyni biegów i dalej napędzający wszystko a nie tylko tył. Na stronie https://www.subaru.jp/forester/forester/driving/e-boxer.html jest to dobrze pokazane (można zmieniać warunki) kiedy silnik elektryczny napędza wszystkie koła a kiedy silnik spalinowy napędza wszystkie koła.... To co mnie rozczarowuje to niewielka moc silnika elektrycznego.

image.thumb.png.cfe9a4faf8b1821717e330efa9a08f08.png

image.thumb.png.463caf2ca127bc3fade372defb99edda.png

image.thumb.png.73e4a799c5e862ae408759912410d883.png

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - jakoś ominęły mnie te grafiki.  Pytanie jest także o to wspomaganie elektrykiem przy średnich prędkościach. Obawiam się, że może być tak jak w Toyocie, że od okolic 100 km/h jedzie sam spalinowy. Lexus dopiero w wypuszczanych modelach NX 300h wspomaga się elektrykiem do 130 km/h. Bardzo by się przydało przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle . Nowa Toyota Camry ma napęd hybrydowy 218 KM a skrzynia z tego co słyszałem od kolegów z  toyoty działa bardziej jak w XT czyli nie leci max silnik z obrotami i wyje a stopniuje i ciągnie równo do przodu . 

Zobaczymy z czym wyskoczy Subaru 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aflinta napisał:

Skąd takie przypuszczenie? Jeżeli mowa o e-boxer to obecne grafiki pokazują skopiowany napęd z Crosstrek Hybrid, czyli silnik elektryczny umieszczony w skrzyni biegów i dalej napędzający wszystko a nie tylko tył. Na stronie https://www.subaru.jp/forester/forester/driving/e-boxer.html jest to dobrze pokazane (można zmieniać warunki) kiedy silnik elektryczny napędza wszystkie koła a kiedy silnik spalinowy napędza wszystkie koła.... To co mnie rozczarowuje to niewielka moc silnika elektrycznego.

Cały czas się zastanawiam skąd nagle takie poruszenie w sprawie hybrydy Subaru? XV Hybrid miał dokładnie taki sam napęd, tą samą moc silnika elektrycznego i niestety sukcesu nie osiągnął. Teraz to samo wsadzają do większego i cięższego Forestera i ma być lepiej?

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, FilipBB napisał:

XV Hybrid miał dokładnie taki sam napęd, tą samą moc silnika elektrycznego i niestety sukcesu nie osiągnął. Teraz to samo wsadzają do większego i cięższego Forestera i ma być lepiej?

lepiej najprawdopodobniej nie bedzie. XV hybrydowy nie odniósł sukcesu w 2014 r bo realia rynku były zupełnie inne w dodatku wypuszczono go tylko w stanach gdzie jak widomo ludziska lubują się w dużych pojemnościach silnika a cena Pb to jak u nas cena LPG ;)

teraz realia rynkowe są zupełnie inne w szczególności w Europie gdzie wszyscy producenci odchodzą od diesli i każdy pracuje nad hybrydą. Skoro Subaru ma gotowe rozwiązanie przetestowane w USA to czemu miałoby z niego nie skorzystać??

Poprawią to i owo w szczególności wspolprace motoru elektrycznego z silnikiem kiedy ten jest na niskich obrotach i moze okazac się całkiem ciekawą alternatywą dla diesla - nie chodzi o spalanie ale od odczucia jazdy tzn moc na niskich obrotach której w 2.0i jest imo za mało

+ oczywiście lepsza zachowie się auta w warunkach terenowych bo w 2.0i w cięższym terenie albo palisz sprzęgło albo gaśnie - oczywiście da rade "wyczuć" wolnossaka ale przyjemności to  z takiej jazdy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...