Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Kukson napisał:

Podstawy polskiego aby rozumieć japoński? spoko

Jakby dali chociaż te 2.5 z manualem, a nie na siłę wciskają cvt to może coś by z tego było.

Od CVT raczej odwrotu nie ma, po pierwsze jest wymagana przy obecnym EyeSight (a ten to jeden z filarów bezpieczeństwa na które stawia Subaru), po drugie CVT jest optymalnym rozwiązaniem przy hybrydzie. Jestem ciekaw która wersja silnikowa do nas zawita. Czy będzie to 2,5 obciążone akcyzą, czy może hybrydowe 2.0 z niższym podatkiem, ale nie łudzę się, że akumulatory i silnik elektryczny za darmo będzie. Zresztą patrząc po spalaniu, to e-boxer tak średnio nadaje się w trasy w porównaniu do 2,5i. Pewnie i tak jeszcze z rok poczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aflinta napisał:

Czy będzie to 2,5 obciążone akcyzą, czy może hybrydowe 2.0 z niższym podatkiem, ale nie łudzę się, że akumulatory i silnik elektryczny za darmo będzie. Zresztą patrząc po spalaniu, to e-boxer tak średnio nadaje się w trasy w porównaniu do 2,5i. Pewnie i tak jeszcze z rok poczekamy.

A może jedno i drugie? Wydaje się rozsądny wniosek, że obniżenie cła spowoduje spadek ceny 2.5, a baterie wzrost 2.0, które stanie się e-boxerem. Być może różnica w cenie będzie do przełknięcia. To byłoby ciekawe rozwiązanie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aflinta napisał:

Od CVT raczej odwrotu nie ma, po pierwsze jest wymagana przy obecnym EyeSight (a ten to jeden z filarów bezpieczeństwa na które stawia Subaru)...

Wymagane jest CVT czy po prostu automat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kukson napisał:

Podstawy polskiego aby rozumieć japoński? spoko

Jakby dali chociaż te 2.5 z manualem, a nie na siłę wciskają cvt to może coś by z tego było.

Podstawą jest zapoznanie się z faktami, czyli z gamą silnikową nowego Forka, zanim zacznie się narzekanie na cokolwiek, co nie ma turbo, i klepanie z przyzwyczajenia na forum na temat mułowatego 2.0 N/A w Forku, który przechodzi do historii, Manuale wycofane z całej gamy, począwszy od nowej Impezy/XV, właśnie po to, by naszpikować samochód systemami bezpieczeństwa, a zdaje się, że klasyczne hydrokinetyki wymarły w Subaru, a nie stworzą ich tylko po to, by zadowolić opłakujących XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, aflinta napisał:

Do EyeSight automat na mój gust wystarczy - chodzi o zwykłe wyhamowanie auta,  ale Subaru nie ma obecnie innego sensownego automatu za wyjątkiem CVT.

Wydaje się jakby Subaru było dumne ze swojej skrzyni cvt.

Każda skrzynia (automatyczna,) ma swoje zalety i wady... ja na chwilę obecną jestem zadowolonym użytkownikiem skrzyni cvt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie i sposób działania CVT w Subaru to podobno jedno z lepszych rozwiązań na rynku skrzyń bezstopniowych. CVT Forestera a CVT np. Mitsubishi Outlander to lata świetlne (porównałem). W każdej generacji modyfikują to i owo, chocby w elektronice, więc skrzynia powinna być coraz doskonalsza. Wspominam o tym w kontekście Forestera 2019, gdzie jest szansa że odpowiednie zgranie elektroniki z silnikiem pozowoli wydobyć z niego co najlepsze bez zaangazowania kierowcy w strategiczne machanie lewarkiem. Wiadomo, że silnik bez turbo, ale 2.5 litra pojemności swoje robi, a Lineartronic wykorzysta te 182 KM.

Edytowane przez Turanza
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje Forka XT i Superba 190KM w dieslu z dsg . W codziennej eksploatacji czyli ruszaniu na skrzyżowaniu , bezpiecznym włączeniu się do ruchu , wyprzedzaniu między tymi autami  jest przepaść na korzyść Subaru . 

Na autostradzie wszystko jedno . 

Bezstopniowa skrzynia działa super ale musi być mocny silnik i prawdopodobnie na plus są wirtualne przełożenia że nie trzyma tych wysokich obrotów jak np w toyocie czy w 2.0 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając komentarze (w szczególności jednego forumowicza) odnoszę wrażenie, że albo nie zna historii marki i nie szanuje / docenia jej spuścizny, albo jest zaślepionym fanatykiem "nowej" polityki Subaru, albo pisanie samych pochlebnych opinii jest dla Niego sposobem na życie, aczkolwiek z tego co się orientuję, takie praktyki są uznawane za sprzeczne z prawem.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacocz napisał:

Użytkuje Forka XT i Superba 190KM w dieslu z dsg . W codziennej eksploatacji czyli ruszaniu na skrzyżowaniu , bezpiecznym włączeniu się do ruchu , wyprzedzaniu między tymi autami  jest przepaść na korzyść Subaru . 

Na autostradzie wszystko jedno . 

Bezstopniowa skrzynia działa super ale musi być mocny silnik i prawdopodobnie na plus są wirtualne przełożenia że nie trzyma tych wysokich obrotów jak np w toyocie czy w 2.0 

 

Diesel i dsg to słabe połączenie, to samo z 2.0 TSI idzie jak złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Giresse napisał:

pisanie samych pochlebnych opinii jest dla Niego sposobem na życie, aczkolwiek z tego co się orientuję, takie praktyki są uznawane za sprzeczne z prawem.

Przyznam, że zaciekawił mnie ten kawałek. Na jakie prawo się powołujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, msi napisał:

Diesel i dsg to słabe połączenie, to samo z 2.0 TSI idzie jak złe :)

Czy ja wiem? Miałem kiedyś (nie)przyjemność jeździć 2,0 TDI 170KM Passat z DSG i nie było tak źle. 

 

Teraz, aflinta napisał:

Przyznam, że zaciekawił mnie ten kawałek. Na jakie prawo się powołujesz? 

Wiesz... w dzisiejszych czasach to nie wiadomo. Po prostu jesteś winien i już! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Czy ja wiem? Miałem kiedyś (nie)przyjemność jeździć 2,0 TDI 170KM Passat z DSG i nie było tak źle.

Jeździłem i wymienionym wcześniej dieslem i benzyną, nie wiem jaki jest powód, ale w TDI ta skrzynia jakby się męczyła, jakby nie zmieniała biegów w punkt.. Coś było nie tak. Jechałem raz, więc może to była wina tego konkretnego egzemplarza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, msi napisał:

Jeździłem i wymienionym wcześniej dieslem i benzyną, nie wiem jaki jest powód, ale w TDI ta skrzynia jakby się męczyła, jakby nie zmieniała biegów w punkt.. Coś było nie tak. Jechałem raz, więc może to była wina tego konkretnego egzemplarza... 

Nie miałem takiego wrażenia - działała szybko i rzadko się "gubiła". To zaś czego w tym Passacie nienawidziłem to jazda zimą, gubił przyczepność przednich kół pod byle górką, mielił bezradnie mimo dobrych opon. Dziwne to było, nie wiem czy miało związek z DSG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem kawałek z mechanikiem po wymianie oleju w Skodzie. Powiedział że pierwsze dsg w pasatach to zagrażały życiu jak chciało się przeskoczyć przez skrzyżowanie . Gaz i cisza . Nie wiem jak było ale tak jak pisałem muł straszny przy ruszaniu  ( tak jakby blokowała to elektronika ) . 

Właśnie nie ma możliwości żeby mieliły koła przy starcie 

Edytowane przez Jacocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Giresse napisał:

Czytając komentarze (w szczególności jednego forumowicza) odnoszę wrażenie, że albo nie zna historii marki i nie szanuje / docenia jej spuścizny, albo jest zaślepionym fanatykiem "nowej" polityki Subaru, albo pisanie samych pochlebnych opinii jest dla Niego sposobem na życie, aczkolwiek z tego co się orientuję, takie praktyki są uznawane za sprzeczne z prawem.

Niezwykła pokrętność opinii Kolegi Giresse i rzucanie niczym niepopartych oskarżeń. Albo jest się wiernym fanem/użytkownikiem marki i właśnie znając jej spuściznę docenia się nowe rozwiązania, mimo że przecież nie zawsze trafiają w każdy indywidualny gust, albo jest się "zaślepionym fanatykiem" dawnych poczynań FHI, bojkotującym nowe rozwiązania ortodoksem. To chyba nie jest forum dla oldtimerów, tym bardziej że jesteśmy w wątku poświęconym nowościom.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsg najlepszy automat na rynku

Mamy w tym momencie ok 150 superbów na placu i jakieś 2 subaru niech liczby mówią same za siebie.Wszystko to floty.

Ja również służbowo się takim poruszam i nie ma podejścia do subaru. Dla mnie subaru to taka bardziej tradycyjna toyota bo auta maja ogrom wspólnych rozwiązań. Toyota ma tylko bardziej awangardowy- nowoczesny styl który mi się w ogóle nie podoba. Szczególnie te tańsze są mocno przekombinowane  avensis już jest ok. Niestety ale subaru próbuje robić się z siebie takie nowoczesne dziwadło, co będzie miało fatalne skutki bo w starciu z technologią VW czy Toyoty nie mają żadnych szans. Szczególnie że te firmy mają bardzo dobre finansowania dla firm a subaru w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Karenz napisał:

Szczególnie że te firmy mają bardzo dobre finansowania dla firm a subaru w ogóle.

Tak jak już wspominałem na TF - chyba największym problemem jest słaba oferta finansowania. Spodziewam się, ze 90% nowych Subaru kupują właściciele niedużych firm. Jeśli ktoś nie jest „księgowym” to liczy wysokość raty. Tu wynajem jest ciekawa opcja.  O ile ubezpieczenie w Warcie jest super (na szczęście nie miałem potrzeby skorzystania, wiec nie wiem jak w praktyce), to finansowo jest lipa.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsg najlepszy automat na rynku
Mamy w tym momencie ok 150 superbów na placu i jakieś 2 subaru niech liczby mówią same za siebie.Wszystko to floty.
Ja również służbowo się takim poruszam i nie ma podejścia do subaru. Dla mnie subaru to taka bardziej tradycyjna toyota bo auta maja ogrom wspólnych rozwiązań. Toyota ma tylko bardziej awangardowy- nowoczesny styl który mi się w ogóle nie podoba. Szczególnie te tańsze są mocno przekombinowane  avensis już jest ok. Niestety ale subaru próbuje robić się z siebie takie nowoczesne dziwadło, co będzie miało fatalne skutki bo w starciu z technologią VW czy Toyoty nie mają żadnych szans. Szczególnie że te firmy mają bardzo dobre finansowania dla firm a subaru w ogóle.
W jednym zdaniu piszesz o ogromie wspólnych rozwiązań z Toyotą a kilka zdań później że nie ma szans w starciu z technologią Toyoty..
Trochę bez sensu..

A dodatkowo te wszystkie czarne wizje są co roku prostowane przez wyniki sprzedaży

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karenz napisał:

Niestety ale subaru próbuje robić się z siebie takie nowoczesne dziwadło, co będzie miało fatalne skutki bo w starciu z technologią VW czy Toyoty nie mają żadnych szans. Szczególnie że te firmy mają bardzo dobre finansowania dla firm a subaru w ogóle.

Jakie to szczęście, że Subaru nie ma szans w starciu z technologią VW i dzięki temu (i pewnie brakowi finansowania) nie ma szans zostać królową służbówek. To byłby koszmar jakby wszyscy przedstawiciele i kapelusznicy jeździli Subaru. Pewnie trzeba by się było przesiąść do Skody... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...