Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem ktoś, kto świadomie kupił XT nie skorzysta z oferty na nowy model. Siła tego auta kryła się w mocy i napędzie w stosunku do ceny. Trzeba zbierać na Stelvio, bo Tiguan zbyt pospolity, a jak dla kogoś za mało off-roadowo, to nowe Cherokee. Nabywcy obecnego Forka 2.0i będą z nowego zadowoleni, ale Ci podobno w Polsce są w mniejszości ;)
Z punktu widzenia Subaru nie ma znaczenia to, że w Polsce 500-800 samochodów rocznie mniej znajdzie nabywcę skoro w tym czasie w USA ten samochód sprzeda się pewnie w 200 000 egzemplarzy.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piskoor napisał:

Z punktu widzenia Subaru nie ma znaczenia to, że w Polsce 500-800 samochodów rocznie mniej znajdzie nabywcę skoro w tym czasie w USA ten samochód sprzeda się pewnie w 200 000 egzemplarzy.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Lubię naszą Forumową Brać za pozytywne podejście do życia :D Do tej pory nie spodziewałem się, że kiedykolwiek sam będę szukał usprawiedliwienia dla kogoś kto ma mnie głęboko w poważaniu :D

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piskoor napisał:

Z punktu widzenia Subaru nie ma znaczenia to, że w Polsce 500-800 samochodów rocznie mniej znajdzie nabywcę skoro w tym czasie w USA ten samochód sprzeda się pewnie w 200 000 egzemplarzy.

 

Oczywiscie ze nie ma to dla Subaru znaczenia...

 

Ma natomiast znaczenie np. dla mnie (pozegnalem juz mojego Forczyslawa), lub mojej Malzonki, ktora z niepokojem obserwuje (co jej sie nie zdarza, bo nie jest jakims mega fanem motoryzacji) doniesienia z https://www.torquenews.com/subaru (ma nawet w ulubionych). Mamy jeszcze ze 2 lata do wymiany drugiego XTka, ale jak pisal Kmltyr88 - stosunek mocy i napedu do ceny byl bezkonkurencyjny. Jedyna nadzieja ze za 2 lata Volvo, Audi, Alfa i inni tez zrezygnuja z SUVow ktore oferuja moment w okolicach 350Nm (bo o to w zasadzie w naszej rodzinie, a nie o konie i Vmax sie rozchodzi). Wtedy problem rozwiaze sie sam... :)

Edytowane przez dpassent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2018 o 12:17, spawalniczy napisał:

 

Ten 2,5 185 KM,  to może być optymalny silnik do Forka. Z racji mniejszej masy, będzie pewnie jeździł lepiej niż obecny OBK.

Szkoda, że nie będzie go w Europie.

Nie znalazłem żadnej informacji o innej gamie silników w Europie. Chyba nie wsadzą na Europę 2.0 N/A z bezpośrednim wtryskiem ( tego z XV)?? Ta niby hybryda powinna obnizyć flotową emisję, więc może jednak 2,5 185 KM trafi do nas obok tej hybrydy. No bo co innego? Zadne turbo, nawet to 1.6 z Levorga nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię naszą Forumową Brać za pozytywne podejście do życia Do tej pory nie spodziewałem się, że kiedykolwiek sam będę szukał usprawiedliwienia dla kogoś kto ma mnie głęboko w poważaniu
To raczej obiektywne i pragmatyczne podejście do tematu.


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piskoor napisał:

Z punktu widzenia Subaru nie ma znaczenia to, że w Polsce 500-800 samochodów rocznie mniej znajdzie nabywcę skoro w tym czasie w USA ten samochód sprzeda się pewnie w 200 000 egzemplarzy.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Zgadza się, ale z punktu widzenia SIP znaczenie już mieć może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was by zrezygnował z zakupu FXT MY18 tylko dlatego, że nie będzie kontuynuacji czy raczej by szybko kupił póki są ?  
Szybko kupiłem FXT MY18 póki jeszcze był dostępny. Zamierzam go sobie zostawić na długie lata jeżeli nie będzie w przyszłości Forestera z mocnym silnikiem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i z odsprzedażą w dobrej cenie na pewno nie będzie problemu. Ja mam XT my17 i nie żałuję, że nie poczekałem na nowy model, choć wtedy tej informacji jeszcze nie było. Była za to informacja, że XT my18 nie miał Eyesight i teraz już wiadomo dlaczego.

Edytowane przez Kmltyr88
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kmltyr88 napisał:

A i z odsprzedażą w dobrej cenie na pewno nie będzie problemu. Ja mam XT my17 i nie żałuję, że nie poczekałem na nowy model, choć wtedy tej informacji jeszcze nie było. Była za to informacja, że XT my18 nie miał Eyesight i teraz już wiadomo dlaczego.

Dlaczego właśnie XT nie ma Eyesight? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mechanik napisał:

Prawdopodobnie dlatego, że nie warto ponosić kosztów dla auta które schodzi z produkcji bez następcy.

 

Zgadza się, Dyrekcja wyjaśniała to kiedyś:

 

Eye Sight to naprawdę bardzo dobry system. Niestety w FXT nie będzie oferowany.

Przyczyną ( którą już kiedyś wyjaśniałem ) jest dostępność "mocy inżynieryjnych" versus zapotrzebowanie ( = wielkość sprzedaży ).

Jako że w wielu krajach Europejskich pojawiły się różne formy opodatkowania zależne od emisji CO2 ( a tę XT ma wyższą od N/A) sprzedaż N/A jest zdecydowanie wyższa od XT ( jesteśmy jedynym krajem w EU,  w którym  te wielkości są podobne ).

 

 

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bobej napisał:

Dlaczego właśnie XT nie ma Eyesight? 

Było już wiele razy: przyśpieszają za szybko i ES nie nadąża z hamowaniem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilgt napisał:

Yyyyy a WRX i Levorgi 2.0 mają przecież ES

Tylko jakby inaczej strojone i mało kucyków B)

 

1 godzinę temu, Xawery1939 napisał:

w XT Touring 50th Anniversary Edition jest ES

Pewnie jest przycisk "jazda emerycka" :biglol: chociaż nie ukrywam, żeby się przydał, bo nawet na "I" idzie jak wściekły, ale może to wina 100 oktanów :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co lać 100 oktanów do Xt-ka jak silnik jest wystrojony pod 95 i na wlewie pisze 95 only?:) 

Pare razy nalałem tego cuda do XT 14, silnik może i ciut aksamitniej pracował ale różnica w cenie 1,4 PLN na litrze nie jest warta tego wrażenia. Subiektywne wrażenie lepszego przyspieszenia szybko zweryfikowałby Racelogic i czasy byłby takie same jak na 95.

Sporą różnicę czuć w STI gdzie jest napisane na wlewie minimum 98. Mniej pali ale paliwo o wiele droższe więc i tak bez sensu. Silnik od tego paliwa dłużej nie pojeździ a wg mnie to tylko marketing paliwowy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Guliwer napisał:

Pewnie jest przycisk "jazda emerycka" chociaż nie ukrywam, żeby się przydał, bo nawet na "I" idzie jak wściekły,

 

"i" to właśnie "jazda imerycka". Ale prawdą jest, że potrafi dać czadu, tyle że trochę później, niż w trybach "s" lub "super s".

 

3 godziny temu, Guliwer napisał:

(XT) przyśpieszają za szybko i ES nie nadąża z hamowaniem

 

Coś w tym jest - normalnie może tego nie widać, ale jeśli włączymy tempomat, przyhamujemy, a potem uaktywnimy go z powrotem, to nawet w trybie "imeryckim" przyśpiesza gwałtownie. Ja osobiście bałbym się pozostawić tę siłownię pod kontrolą elektroniki, nawet japońskiej.

 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że wobec planów zaprzestania produkcji tego modelu inwestowanie w implementację ES rzeczywiście byłoby wyrzucaniem jenów w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lisek napisał:

A po co lać 100 oktanów do Xt-ka jak silnik jest wystrojony pod 95 i na wlewie pisze 95 only?:) 

Pare razy nalałem tego cuda do XT 14, silnik może i ciut aksamitniej pracował ale różnica w cenie 1,4 PLN na litrze nie jest warta tego wrażenia. Subiektywne wrażenie lepszego przyspieszenia szybko zweryfikowałby Racelogic i czasy byłby takie same jak na 95.

Sporą różnicę czuć w STI gdzie jest napisane na wlewie minimum 98. Mniej pali ale paliwo o wiele droższe więc i tak bez sensu. Silnik od tego paliwa dłużej nie pojeździ a wg mnie to tylko marketing paliwowy.

 

Mam wątpliwości co do "tylko marketing paliwowy"...

 

 

i test ze skoda w tle B)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lisek napisał:

A po co lać 100 oktanów do Xt-ka jak silnik jest wystrojony pod 95 i na wlewie pisze 95 only?:) 

Aż pobiegłem zobaczyć, no faktycznie, ale cicho, bo Gwarant nie śpi ;)

p.s. gdzieś zasłyszałem, że elektronika rozpoznaje wlane paliwo i przestraja silnik, no bo w końcu Japońce mają 100 i 280 KM.

 

Apropos: jaka jest graniczna temperatura silnika w MY'18 przy której należy się zaniepokoić, albo zwolnić :biglol:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guliwer napisał:

Aż pobiegłem zobaczyć, no faktycznie, ale cicho, bo Gwarant nie śpi ;)

p.s. gdzieś zasłyszałem, że elektronika rozpoznaje wlane paliwo i przestraja silnik, no bo w końcu Japońce mają 100 i 280 KM.

 

Apropos: jaka jest graniczna temperatura silnika w MY'18 przy której należy się zaniepokoić, albo zwolnić :biglol:?

Moj rekord 116 stopni temp oleju przy ok 230-240km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Guliwer napisał:

Pewnie jest przycisk "jazda emerycka" :biglol: chociaż nie ukrywam, żeby się przydał, bo nawet na "I" idzie jak wściekły, ale może to wina 100 oktanów :rolleyes:

Zdecydowanie wybieram "jazdę emerycką" w Legacy 3,6R czy Levorgu 2.0 GT-S z EyeSight po drogach publicznych i jakoś do tego nie potrzebuję lać więcej niż 100 okt. paliwa....no chyba że miałeś na myśli LPG w swoim "wściekłym" XT bez EyeSight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...