Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wnętrze super! Jestem jednak ciekaw, jak na żywo będzie wyglądał z zewnątrz. Bo oglądając zdjęcia - zastanawiam się, co poszło nie tak. Sylwetka wydaje się bardzo ociężała - zwłaszcza z boku i z tyłu. Koła mimo że 18" giną w napompowanych nadkolach.

Edytowane przez spawalniczy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adasko75 napisał:

najbrzydszy suv na rynku. jeszcze brzydszy od obecnego. brak xt =dziadkowóz (dla dziadka bez gustu ani smaku). imo nie ma NIC co by przemawialo za jego kupnem na tle konkurencji.

za bardzo to on z zewnątrz od poprzednika się nie różni. Wnętrze jak w nowym XV. Auto spoko. Jeżeli będzie tak samo pancerny jak poprzednicy to nic tylko brać. No chyba że ktos chce Vaga i lubi odwiedzać ASO-może całkiem niezłą kawę mają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, spawalniczy said:

Wnętrze super! Jestem jednak ciekaw, jak na żywo będzie wyglądał z zewnątrz. Bo oglądając zdjęcia - zastanawiam się, co poszło nie tak. Sylwetka wydaje się bardzo ociężała - zwłaszcza z boku i z tyłu. Koła mimo że 18" giną w napompowanych nadkolach.

Zgadzam się. Jak dla mnie najładniejszym obecnie modelem subaru jest XV, który przy nowym Forku wyglada na proporcjonalnego i lekkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, spawalniczy napisał:

Wnętrze super! Jestem jednak ciekaw, jak na żywo będzie wyglądał z zewnątrz. Bo oglądając zdjęcia - zastanawiam się, co poszło nie tak. Sylwetka wydaje się bardzo ociężała - zwłaszcza z boku i z tyłu. Koła mimo że 18" giną w napompowanych nadkolach.

 

w bagazniku nadal bida - podatny na zarysowania plastik-fantastik... czemu znowu nie ma zadnych paskow / trzymakow w bocznych wnekach??? :facepalm::toobad:

 

dobrze, ze wreszcie dali normalna lampke u gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eddie_gt4 napisał:

czemu znowu nie ma zadnych paskow / trzymakow w bocznych wnekach??? :facepalm::toobad:

Marudzicie ;-) Ja dokupiłem siatki. O ile ta w poprzek jest rewelacyjna i była śmiesznie tania, to zachęcony dokupiłem z czasem dwie boczne i z nich aż tak zadowolony nie jestem - są bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Marudzicie ;-) Ja dokupiłem siatki. O ile ta w poprzek jest rewelacyjna i była śmiesznie tania, to zachęcony dokupiłem z czasem dwie boczne i z nich aż tak zadowolony nie jestem - są bardzo małe.

 

tez mam siatki, ale to nie zupelnie to, co trzeba... na fotkach sa widoczne dwie niemale wneki - czemu nie maja one zadnych mocowan?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adasko75 napisał:

najbrzydszy suv na rynku. jeszcze brzydszy od obecnego. brak xt =dziadkowóz (dla dziadka bez gustu ani smaku). imo nie ma NIC co by przemawialo za jego kupnem na tle konkurencji.

Ja natomiast nie widze niczego u konkurencji co sprawialoby ze mialbym kupic cos od niej zamiast Forestera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grzes124 napisał:

Natomiast, brak mocnego silnika to minus

 

Ten 2,5 185 KM,  to może być optymalny silnik do Forka. Z racji mniejszej masy, będzie pewnie jeździł lepiej niż obecny OBK.

Szkoda, że nie będzie go w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grzes124 napisał:

Na tle bezpośredniej konkurencji nie będzie się miał czego wstydzić. Jak cena będzie dobrze ustawiona, to i klienci się znajdą.

Natomiast, brak mocnego silnika to minus, i tu konkurencja (choć może nie ta bezpośrednia) zyska.

która?

nie chce mi się szukać w internetach jaki nowy suv ( po wrzesniu kiedy wejdzie euro 6c albo wczesniej)  z napędem awd z mocą w okolicach 240koni do 158k PLN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tiguan 2.0tsi 4 motion 220konny który występuje tylko w najwyższej wersji highline powyżej 160k pln...

XT'k był zwyczajnie bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym. Teraz zostalo tylko 2.0i ,które "parametrami" się od konkurencji nie różni więc Subaru musi zrobić coś żeby ludziska kupowali . Albo odpowiednia cena ( tani ) albo jakość wykonania- ale znając Subaru może być z tym różnie...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że różnica paru tysięcy złotych jest w przypadku VW do zniwelowania na etapie negocjacji. 

 

Mam wrażenie, że brak FXT najbardziej zabolał dotychczasowych użytkowników tychże, lub osoby które jeździły mocniejszymi modelami Subaru. W ogólnej świadomości, przeciętnego zjadacza chleba, FXT nie istnieje, patrząc po znajomych twarzach np z pracy, to jak ktoś chce mocniejszego Suva to idzie do Audi, BMW, Merca, Volvo, Alfy czy Jaguara... 

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Forester z silnikiem ok 180 KM i odpowiednią polityka cenową pozwoli nie tylko utrzymać poziom sprzedaży SIP na dotychczasowym poziomie (sic!) ale może nawet go zwiększyć, oczywiście jeśli taka będzie polityka cenowa czy strategia marketingowa firmy. 

Tak wiem, że niektórzy powiedzą na taka moc "dziadowóz" lub coś podobnie 

 

Mówięna podstawie własnych przemyśleń przed decyzją o zakupie. 

Miał być ssak OBK a jest FXT

Gdyby był Forester z silnikiem od OBK, prawdopodobnie taki bym kupił.

 

Inna sprawa, to jak FXT jeździ:D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ktoś, kto świadomie kupił XT nie skorzysta z oferty na nowy model. Siła tego auta kryła się w mocy i napędzie w stosunku do ceny. Trzeba zbierać na Stelvio, bo Tiguan zbyt pospolity, a jak dla kogoś za mało off-roadowo, to nowe Cherokee. Nabywcy obecnego Forka 2.0i będą z nowego zadowoleni, ale Ci podobno w Polsce są w mniejszości ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...