Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Subarowe CVT to pewnie najlepsza skrzynia tego typu, ale nie robi to chyba dużej różnicy, skoro mamy 2.0 n/a :) Ogólnie Subaru w Europie będzie tym czy jest w Stanach. Zwykłe, solidne i tanie (w Stanach) auto :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

XT świetnie się sprzedawał głównie w Polsce... na zachodzie ten segment mocy opanowany jest przez inne marki, bo mało kto (ze względu na podatki) kupi Subaru skoro może mieć bardziej prestiżowe auto w podobnych pieniądzach. 

W Dojczlandii cena gołego Forka N/A jest w cenie gołego Tiguana i mniejsza o 3 tysiące od gołego Tiguana All Space. Czyli praktycznie to samo. Jakoś nie widzę zwiększenia sprzedaży poprzez atak najuboższymi wersjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, msi napisał:

ale nie robi to chyba dużej różnicy, skoro mamy 2.0 n/a :)

Mi robi, nie muszę co chwilę zmieniać biegu by wykrzesać moc z silnika (a jak już wcześniej pisałem, w XV 1,6 to właśnie dzięki CVT da się tym autem sensownie jeździć), zakres przełożeń skrzyni automatycznej też jest sporo szerszy niż w ręcznej, do tego możliwość hamowania silnikiem na zjazdach (tylko 2.0) czy symulowanie zmian przełożeń przy przyspieszaniu (nie z butem w podłodze). Te cechy właśnie przekonały mnie, że można brać już teraz auto a nie siedzieć i czekać ze starym co nowego się pojawi.  Nie łudzę się oczywiście, że każdy będzie zadowolony bo to co zostało zabrane też boli. Może jakby Subaru było większe to by trzymało trochę rodzynków w ofercie, a tak pewnie bardziej opłaca im się kasę przekierować gdzie indziej by lepiej dla nich pracowała, nie sądzę by byli bardzo zainteresowani tym co tutaj piszemy.  

3 minuty temu, RoadRunner napisał:

Jakoś nie widzę zwiększenia sprzedaży poprzez atak najuboższymi wersjami. 

 

2 godziny temu, aflinta napisał:

Podaż mniejsza od popytu

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Trailhawk. Da się - da:hi:
Gdyby nowy Forester wyglądał właśnie tak to krytyka była by identyczna.
A to że okienka małe, dupa nieproporcjonalna, światła dziwne... Itd.

Takie są przecież normy naszego forum

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Giresse napisał:

Piękny ten Trailhawk

 

12 minut temu, Piskoor napisał:

Gdyby nowy Forester wyglądał właśnie tak to krytyka była by identyczna

Cytując klasyków: "De gustibus non disputandum est". Dla krytyków Leonardo, Clooneya, etc - brzydal :omg:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 10:51, msi napisał:

Ogólnie Subaru w Europie będzie tym czy jest w Stanach. Zwykłe, solidne i tanie (w Stanach) auto :)

W Stanach tanie. W PL koszt zakupu OBK to dziś poziom cen Lexusa NX. To do przejścia. Ale to co mnie rozbawiło ostatnio to koszty serwisu. Za przegląd Mercedesa E klasy przy porównywalny przebiegu i zakresie (tyle ze Mercedes w dieslu) zapłaciłem 300zl mniej niż za Subaru. 

Wniosek - Subaru marka premium jest :)

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tsunetomo napisał:

W Stanach tanie. W PL koszt zakupu OBK to dziś poziom cen Lexusa NX. To do przejścia. Ale to co mnie rozbawiło ostatnio to koszty serwisu. Za przegląd Mercedesa E klasy przy porównywalny przebiegu i zakresie (tyle ze Mercedes w dieslu) zapłaciłem 300zl mniej niż za Subaru. 

Wniosek - Subaru marka premium jest :)

 

Subaru to marka dla pasjonatów :) Wielu z tu obecnych posiada auta innych marek i tam za serwis, w okresie leasingu, nie płaci się nic :) Mam dwa auta (Toyotę i Skodę) i przeglądy przez trzy lata = 0 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

W Stanach tanie. W PL koszt zakupu OBK to dziś poziom cen Lexusa NX. To do przejścia.

 

Mocno naciągane. Za 163k masz OBK full opcja a za 179k golasa NX. Taki aktywny tempomat jest dopiero w Prestige za 270k. Ja bym mimo wszystko brał NXa nawet golasa bo moc to dla mnie podstawa :P.

Tak, lubię wiedzieć, że mam > 200KM nawet jak jadę 5km/h. Lubię czasami spod świateł szybko ruszyć do 50 km/h. Wiem, jestem wieśniakiem. I dobrze mi z tym :P 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RoadRunner napisał:

Mocno naciągane. Za 163k masz OBK full opcja a za 179k golasa NX. Taki aktywny tempomat jest dopiero w Prestige za 270k. Ja bym mimo wszystko brał NXa nawet golasa bo moc to dla mnie podstawa :P.

Tak, lubię wiedzieć, że mam > 200KM nawet jak jadę 5km/h. Lubię czasami spod świateł szybko ruszyć do 50 km/h. Wiem, jestem wieśniakiem. I dobrze mi z tym :P 

Odlicz rabat i robi się podobnie 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piskoor napisał:

Takie są przecież normy naszego forum emoji16.png

Ma silnik 290kucy,

Poza tym normą tego Forum od jakiegoś czasu jest to że moc silnika to zbędny dodatek, a czas rozpedzania to nic nie znaczący parametr. ;)

W dniu 8.06.2018 o 06:13, Eskulap2000 napisał:

W razie czego jako alternatywę dla nowego Forestera polecam zapoznać się z nowym Jeepem Cherokee

Dokładnie, biorę pod uwagę. Do obejrzenia w Polsce po wakacjach najwcześniej. 

 

2 godziny temu, Piskoor napisał:

krytyka była by identyczna.

No chyba nie, auto ma reduktor, ma tylny dyfer z blokadą. W Foresterku tego już brak tak jak mocy.

Wnętrze też fajne, w podłokietniku dwa poziomy bez tej idiotycznej tacki którą trzeba wyjmować aby coś głębiej włożyć, do tego ładowanie indukcyjne telefonu.

No i regulacja podparcia lędźwiowego w obu przednich fotelach.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/8/2018 at 8:54 AM, Rok z Bagien said:

No i widoczny na zdjęciu Trailhawk startuje od 196 kPLN.....;)

Do Cherokee maja wstawic silnik 2,0 turbo, czyli mniejsza akcyza o 15% w porównaniu z obecnym V6. A jak komuś nie zależy na lifcie, może kupić zeszły rocznik Trailhawka za 169k, pewnie do dalszej negocjacji

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już się skończył. Jak ktoś nie weźmie tego, co jest w salonach od ręki albo nie zostało przez nie "na ślepo" zamówione i dotrze do końca sierpnia, to po sprawie.

 

Ja zdążyłem :)

Edytowane przez sierot
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność pojeździć Renegadem Trailhawk: wrażenia bardzo pozytywne. Zainteresowaliśmy się więc Compassem, ale okazało się, że czas oczekiwania to co najmniej 3 miesiące, a Trailhawk - który miał być w Polsce dostępny wiosną, będzie nie wiadomo kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat chce powoli wycofac silniki diesla z oferty i zastapic je nowymi silnikami benzynowymi 1.0 i 1.3, ktore na poczatek maja byc montowane w Renegade. Mam nadzieje, ze wsadza je do Trailhawka, w tym do Compassa, bo diesel to samo zło:P

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...