Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

The 2.0-liter boxer engine produces 145 PS (143hp) and 188 Nm (139 lb-ft) of torque.

 

Chyba tylko japońska karność nie pozwala inżynierom używać słów powszechnie uważanych za obraźliwe jak im się każe projektować takie zdechlaki. 

Przecież to są parametry EJ20E z 1989 :(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość momentu obrotowego z litra za bardzo się na przestrzeni lat nie zmieniła w silniku wolnossącym (gwoli ścisłości EJ20 z 1992 roku miał 164Nm i 30 koni mniej) i wydaje mi się, że nie tylko w Subaru. Ciekawsze jest to, że dodatkowy silnik elektryczny ma 10kW czyli w zasadzie napęd pod względem mocy jest kopią tego co miał Crostrek Hybrid... Tam jak część osób pamięta szału nie było z ewentualną oszczędnością w spalaniu. Po co się na taki ruch zdecydowali i czy jest jeszcze jakieś drugie dno? Przy okazji małe porównanie do forka z silnikiem 2,5l jaki w JP jest też dostępny. Mniejszy zbiornik paliwa w hybrydzie o 15l a spalanie w mieście według normy WLTC jest tyko 0,5l niższe.

Poza miastem i na autostradzie hybryda pali odrobinę więcej. Czy to aby na pewno jest ta właściwa droga i hybryda na którą ewentualnie czekaliśmy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eeee tam, przesadzacie, na pierwszy rzut oka wygląda podobnie jak starsza generacja, taki brzydki że aż ładny. Usunąć chromy i będzie ok, ja bym przygarnął.

Szkoda tylko że zaczyna coraz bardziej przypominać nissana.

Edytowane przez adamW202
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiele razy powiedziano, lamet następuje w zasadzie przy każdej prezentacji kolejnych wersji modeli Subaru. Mija trochę czasu i samochody... może nie pięknieją, ale opatrują się na tyle, że lament ustaje ;)

 

Póki co nie zmieniam jednak zdania, że bez turbo benzyny Forester jest dla mnie trudny do zaakceptowania :/

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaca68 napisał:

Jest tak brzydki, że nie wiem nawet czy 2.0 Dit przekonałby mnie do zakupu. Tylne światła tragedia i jeszcze ten kolor. Ostatnie modele (outback, impreza, XV) takie ładne i zgrabne, a forek szkarada.

Dokładnie mam takie samo zdanie. Design - porażka. Obecna chociaż jest lekka, ta urosła, robi też wrażenie jakby zmieniano wygląd na siłę, bez pomysłu.

1 godzinę temu, sierot napisał:

Póki co nie zmieniam jednak zdania, że bez turbo benzyny Forester jest dla mnie trudny do zaakceptowania :/

Dokładnie i na dodatek rezygnacja z kultowego XT.

1 godzinę temu, sierot napisał:

Jak już wiele razy powiedziano, lamet następuje w zasadzie przy każdej prezentacji kolejnych wersji modeli Subaru. Mija trochę czasu i samochody... może nie pięknieją, ale opatrują się na tyle, że lament ustaje ;)

Według mnie nie do końca jest to prawda.

Druga generacja jest SUPER, spójna stylistycznie, w wersji XT mega szybka, manual /automat do wyboru, szyby bez ramek. Do wyboru jasne wnętrze z jasnymi plastikami i jasnym wykończeniem bagażnika.

Kolejna generacja - stylistycznie lipa, odejście od pierwotnej koncepcji podwyższonego kąbi (które było bądź co bądź wyjątkowe) w stronę niejakiego SUVA o bardzo przeciętnym designie, znikły kultowe szyby bez ramek. 

Czwarta generacja stylistycznie wg mnie bardziej OK (jeśli pogodzić się ostatecznie z odejściem od koncepcji podwyższonego kąbi, szybami bez ramek). Jednak na tym nie koniec :brak XT w manualu, brak tylnego dyfra z blokadą, brak SLS w wersji XT, brak centralnego dyfra. Jasne wnętrze nie jest dostępne, jedynie brązowe i oznacza zmianę jedynie poszyć tapicerskich, plastiki tylko czarne, w bagażniku brak tkaniny. Na tunelu i oparciach przednich foteli znikły siateczki.  Jednak auto otrzymało nowoczesny silnik z wtryskiem bezpośrednim i turbo który oryginalnie dysponuje mocą 280 KM i przekonuje do auta.

To co widać na zdjęciach to niestety wg mnie porażka stylistyczna, którą porównalbym do ostatniej generacji Cherokee z 2014 - jednak w tym roku w USA pokazano lifting gdzie zmieniono ten szkaradny przód i wreszcie auto zaczęło wyglądać.

Na dodatek znika wersja XT oraz silnik turbo, a auto osiągami będzie jak Rav4 czyli zero emocji, ot rodzinny SUV, tyle że z napędem na obie osie.

Bardzo szkoda. A pomysły były tak obiecujące. 

article-subaru-forester-2019-suv-datos-5aa8f23546f3a.jpg

2019_subaru_forester_nyias.jpg

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, żeś mu pogrzeb panie urządził. Każdy ma swoje gusta i nie ma tu dyskusji nawet, tyle że moim zdaniem z kolei to wczesne wersje Forestera były zwyczajnie paskudne a wnętrze to padaka poprostu. Czwarta generacja już jest jakciemoge dla mnie. Jak widać każdy ma swój gust. Prototyp wygląda niewiarygodnie nierealnie, chyba nikt nie wierzył, że takie coś powstanie. Z resztą przypomina to bardziej Viviza niż Forestera. Jedyne czego może zabraknąć w najnowszej wersji to wyboru silnika ale czekajcie, może nie będzie tak źle. A jak będzie to kupicie sobie jakiegoś Tiguana czy coś...Skode  Kuraka na ten przykład z 1.4TSi:mrgreen: 

Nie no, nie podjudzam nikogo, fajny ten nowy Forester. Mi się podoba.

Ale jest coś w tym wszystkim, ot rodzinny, bezpieczny SUV i chyba o to im chodziło. Ja to kupuję. Będę chciał emocji kupię roadstera. Subaru się zmienia, tak jak wszystko, czy nam się to podoba czy nie:wacko:

Edytowane przez adamW202
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GREGG napisał:

Po oklejeniu tych przednich "chromów" nie będzie tak źle... No i felgi wreszcie jakieś ładne wsadzili :)

 

felgi - paskudne jak nigdy dotad... po pierwsze, zdecydowanie zbyt male wzgledem rozdmuchanego nadwozia

no i niestety takie "polerowane" felgi srednio sie nadaja do zimowego uzytku (w naszych "solonych" warunkach)

 

nowy Forek niby podobny do obecnego, ale jakos sie nie patrzy - nie ma tej lekkosci i spojnosci

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eddie_gt4 napisał:

felgi - paskudne jak nigdy dotad... po pierwsze, zdecydowanie zbyt male wzgledem rozdmuchanego nadwozia

no i niestety takie "polerowane" felgi srednio sie nadaja do zimowego uzytku (w naszych "solonych" warunkach)

 

Ale wzór całkiem fajny. Co do rozmiaru, to na przyciężkiej sylwetce każde będą "małe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamW202 napisał:

Ło matko, żeś mu pogrzeb panie urządził.

Dokładnie :D

10 godzin temu, mechanik napisał:

brak SLS w wersji XT, brak centralnego dyfra. Jasne wnętrze nie jest dostępne, jedynie brązowe i oznacza zmianę jedynie poszyć tapicerskich, plastiki tylko czarne, w bagażniku brak tkaniny. Na tunelu i oparciach przednich foteli znikły siateczki.  Jednak auto otrzymało nowoczesny silnik z wtryskiem bezpośrednim i turbo który oryginalnie dysponuje mocą 280 KM i przekonuje do auta.

....no normalnie ...pewnie przy 330 km/k powietrze świszczy pod uszczelkami szyby

Już widzę oczami wyobraźni :D ....jako moja żona - statystyczny klient Subaru jadąc Foresterem narzeka na powyższy braki...."spóźniłam się na spektakl bo zabrakło mi centralnego dyferencjału"....:D

10 godzin temu, mechanik napisał:

Dokładnie i na dodatek rezygnacja z kultowego XT.

nie bój żaby ...cierpliwości, będziesz miał w hybrydzie łącznie moc na poziomie XT....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ascent jak i nowym Forku felgi są za małe. Szkoda, że Subaru z systemami bezpieczeństwa jest na poziomie XXI wieku, a z silnikami zatrzymali się na latach 90 nie licząc przypadku gdzie na moment wprowadzono 2.0 DIT i 1.6 DIT :D

Cytat

e-Boxer:

107KW (145PS) 188Nm + 10KW (13.6PS) & 65Nm

Jakieś inne XT chyba mam jak ma być moc na poziomie XT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być podobno WRX hybryda, więc raczej nie z tym powyższym napędem. Do tej pory XT i WRX miały te same silniki, więc jest cień szansy. Oczywiście jeśli trafi na nasz rynek. 

 

Co do blokady tylnego dyfra ... była kiedykolwiek taka w Forku? LSD raczej nie blokuje go całkowicie, rzekłbym nawet, że spina bardzo słabo. Za to elektroniczna "blokada" w nowym XT-ku działa bardzo dobrze. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kukson napisał:

Jakieś inne XT chyba mam jak ma być moc na poziomie XT :D

Od kilku lat na rynku Lexus ma rozwiązania z mocami na poziomie XT...zatem technologicznie to nie problem...zagadkę raczej stanowi rozwiązanie połączenia układu hybrydowego z AWD 

Edytowane przez Xawery1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 16:58, Eskulap2000 napisał:

 

 

maxresdefault.jpg

 

 

Kijowy kolor i żeńszcina z krzywymi nogami, czego Wy oczekujecie?0acute.gif

 

To już wolę krzaczki i kolegę Inchiro z czapeczką....polecam pooglądać i popatrzeć jak Forek 2019 się prezentuje w różnych kolorach i jakie ma fajne bajery Podświetlane uchwyty na kubki OMG !!! zdziwko.gif

Mnie ten czarny Sport pasi bardzo. 2gwizd.gif

 

 

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rok z Bagien napisał:

Podświetlane uchwyty na kubki

...jak u mnie w OBK MY 2007 :D (nawet mam lepsze, bo podświetlenie jest na obwodzie, a nie na dnie), ale rzeczywiście w natywnej, japońskiej odmianie z tymi wszystkimi bajerami prezentuje się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygaszanie rynku europejskiego. Czym ten Forek będzie się różnić od Ravki ? Słabe silniki, CVT, bezawaryjnie. Idealne aby bez emocji przejechać z A do B. Nie wiem, może współpraca z Toyotą w kwestii hybrydy spowoduje jeszcze większe zacieśnienie więzi i Subaru skończy na pasku Toyoty. 

Tymczasem Honda wprowadza na jesieni nową CRV z silnikiem 1.5 t 182PS.  Ech...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

Dla mnie to wygaszanie rynku europejskiego.

Jakby mieli go wygasić to nowe regulacje dotyczące badań emisji byłyby dobrym krokiem by zrobić to szybko i bezboleśnie.... jakoś nie palą się do tego. Podaż mniejsza od popytu, więc z korporacyjnego punktu widzenia są w świetnym miejscu gdzie mogą się odpowiednio pozycjonować. XT świetnie się sprzedawał głównie w Polsce... na zachodzie ten segment mocy opanowany jest przez inne marki, bo mało kto (ze względu na podatki) kupi Subaru skoro może mieć bardziej prestiżowe auto w podobnych pieniądzach. 

W USA też XT dostało nóż w plecy, bo mało kto był nim zainteresowany, jak widać demokracja pełną gębą - również ze swoimi wadami. 

CVT z Toyoty nie zestawiałbym w jednym rzędzie z tym w Subaru, bo według mnie Subaru zrobiło wiele by skrzynia działała dobrze i dawała radość z jazdy autem a nie trolejbusem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...