Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Polecam jazdę próbną zanim się zdecydujesz, żeby oszczędzić sobie rozczarowań.

 

Jazda próbna - koniecznie! A lepiej pożyczyć to auto na weekend. 

Mnie po prawie 3 latach użytkowania, wczorajsza przejażdżka Insignią GSI przypomniała co tracę. 

A dzisiejsza sytuacja na moście północnym - kiedy to pan w Hyundaiu postanowił pokonać barierę dźwięku, a panowie w czarnej Insigni mieli inny pogląd na to przedsięwzięcie - przypomniała mi czego nie tracę. A mocne auto kusiiii, oj kusiiii....

Edytowane przez bardzozlymisio
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bardzozlymisio napisał:

Dzisiaj na reklamie Subaru jest pani z brzuszkiem i przejęty młody tatuś. Oczywistym jest, że grupa docelowa, dla której projektowane są samochody w FHI się zmieniła.

kilka lat temu rodzina mi się zwiększyła, a więc również zmieniłem się z tej wcześniejszej grupy docelowej bardziej na tą jak w tej reklamie, ale co z tego, skoro choćby dzisiaj będąc na Poznań Motor Show oglądając potencjalne samochody które miałyby zastąpić obecnie posiadane każde którym jestem zainteresowany jest mocniejsze od obecnego. Na co jak sam sobie zadaje pytanie czy faktycznie to potrzebne, pytając 5 letniej córki które jej się podoba, w którym jej najwygodniej, itp, słyszę, tato a które byłoby najszybsze:D i nawet na nic się zdają argumenty, ale w sumie to jest najmniejsze, tego i tego nie będziesz miała itp, mówi że ma zap***, no może nie tymi słowami, ale w sumie o to jej chodzi:biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radekk napisał:

kilka lat temu rodzina mi się zwiększyła, a więc również zmieniłem się z tej wcześniejszej grupy docelowej bardziej na tą jak w tej reklamie, ale co z tego, skoro choćby dzisiaj będąc na Poznań Motor Show oglądając potencjalne samochody które miałyby zastąpić obecnie posiadane każde którym jestem zainteresowany jest mocniejsze od obecnego. Na co jak sam sobie zadaje pytanie czy faktycznie to potrzebne, pytając 5 letniej córki które jej się podoba, w którym jej najwygodniej, itp, słyszę, tato a które byłoby najszybsze:D i nawet na nic się zdają argumenty, ale w sumie to jest najmniejsze, tego i tego nie będziesz miała itp, mówi że ma zap***, no może nie tymi słowami, ale w sumie o to jej chodzi:biglol:

Mój czterolatek mówi, że chce auto "terenowo - wyścigowe". Jak nic pasuje Forek II. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bardzozlymisio napisał:

Zatem wielka szkoda, że Subaru ze swoją gama silników odstaje od rynku. ............Zatem konstrukcja i zawieszenie oraz napęd mają wielki potencjał, ale mocą odstaje bardzo. Brakuje tylko w uproszczeniu tych 7,5 sekund do setki - bo tyle w dzisiejszych czasach spokojnie wystarczy.

ale przecież jest  OBK 3,6 z identyczną mocą jak w Twoi m Opelu Insigni GSI....zatem o co ten szloch, płacz i lament? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież jest  OBK 3,6 z identyczną mocą jak w Twoi m Opelu Insigni GSI....zatem o co ten szloch, płacz i lament? 


Jest ale dzieli nas ocean. Po tej stronie Atlantyku jest 2.5.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bardzozlymisio napisał:

Po tej stronie Atlantyku jest 2.5.

To chyba tylko ....dla malkontentów :D

13 godzin temu, bardzozlymisio napisał:

Jazda próbna - koniecznie! A lepiej pożyczyć to auto na weekend. 

Mnie po prawie 3 latach użytkowania, wczorajsza przejażdżka Insignią GSI przypomniała co tracę. 

A dzisiejsza sytuacja na moście północnym - kiedy to pan w Hyundaiu postanowił pokonać barierę dźwięku, a panowie w czarnej Insigni mieli inny pogląd na to przedsięwzięcie - przypomniała mi czego nie tracę. A mocne auto kusiiii, oj kusiiii....

jeśli masz takie podejście......to stawiam skrzynkę wódki, że po roku eksploatacji auta z mocą na poziomie Insygni GSI...... stwierdzisz, że te 191 kW to mało :biglol:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz takie podejście......to stawiam skrzynkę wódki, że po roku eksploatacji auta z mocą na poziomie Insygni GSI...... stwierdzisz, że te 191 kW to mało :biglol:
To oczywiste. Przerabiałem ten stan już kilka razy i pewnie dlatego spokojnie dalej poruszam się OBK.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xawery1939 napisał:

ale przecież jest  OBK 3,6 z identyczną mocą jak w Twoi m Opelu Insigni GSI....zatem o co ten szloch, płacz i lament? :D

Insignia jakoś kiepsko jedzie, a jakiś czas temu jechałem ta 260 km przesiadając się właśnie z OBK 3.6.

 

5 godzin temu, Xawery1939 napisał:

To chyba tylko ....dla malkontentów :D

jeśli masz takie podejście......to stawiam skrzynkę wódki, że po roku eksploatacji auta z mocą na poziomie Insygni GSI...... stwierdzisz, że te 191 kW to mało :biglol:

Mi tam do miasta starcza poziom 190 kW;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Jak coś w centrum muszę załatwić to najchętniej wybieram 6 x 105kW ;)

Nie chce mi się, zresztą jedno że zbyt dużo zachodu z papierami bym miał do noszenia, a co innego że najpierw jakoś muszę do tego miasta dotrzeć, niestety ode mnie tramwaj nie dojeżdża. Zreszta taboru szynowego mam dość po szkole z tym związanej:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, Kukson napisał:

W Chinach pokazali Forka z INTELIGENTNYM BOXEREM czyżby to miała być jakaś hybryda ?

 

31218586_1719580611454490_564043464979775488_o.jpg

 

podobne, czy też tożsame rozwiązanie było już w XV hybrydzie, napęd elektryczny ukryty w skrzyni biegów, baterie w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ketivv napisał:

podobne, czy też tożsame rozwiązanie było już w XV hybrydzie, napęd elektryczny ukryty w skrzyni biegów, baterie w bagażniku

XV hybryda okazał się nie wypałem. Palil tyle  co 2.0i osiągi też miał tożsame. Waga baterii mikro silnik elektryczny zrobił swoje. Ciekaw jest czy coś w tej kwestii poprawiono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2018 o 17:58, Tsunetomo napisał:

Jako rodzinne auto OBK jest super, ale faktem jest, że dynamiki brakuje. Polecam jazdę próbną zanim się zdecydujesz, żeby oszczędzić sobie rozczarowań.

Zgadzam się. Obk to super auto ale za wolny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
41 minutes ago, orm said:

Brzmi bardzo ciekawie, pisza, ze osiagi maja byc jeszcze lepsze niz 2.5. No i jaki to bedzie mialo wplyw na cene.....

 

No i czy bedzie to samo w XV, ktory ma pojawic sie w tym roku w USA. 

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona naciska, ze chce nowego forka, mamy impreze MY18 z silnikiem 2.0 i jakoś ten silniczek samodzielnie w forku nie widzę … e-boxer już bardziej ;)

 

a mi zostaje czekać do 2020 na "come back" WRX nawet niech będzie na e-boxer :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane ze strony subaru.jp

 

e-Boxer:

107KW (145PS) 188Nm + 10KW (13.6PS) & 65Nm

Zuzycie paliwa wg. WLTC:

miasto (city mode) - 8.93 l/100km

poza miastem (suburb mode) - 7.04 l/100km

autostrada  (highway mode)- 6.25 l/100km

 

Podejrzewam, ze dane miasta i autostrady sa zamienione. Powinien chyba wiecej palic na autostradzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, FilipBB said:

Zauważ, że Japończycy podają nie l/100km tylko km/l bodajże, coś jak miles per galon.

 

Zauwazylem i przeliczylem :P oni podaja ile kilometrow na litr przejedzie samochod. We Wloszech, o ile dobrze pamietam, tez tak maja.

Wazna jest norma a nie format w jakiej podajesz rezultat. Nowa norma WLTC oznacza "Worldwide harmonised light vehicle test procedure".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...