Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

Rozumiem, ze ex officio niejako musisz usprawiedliwiac takie rzeczy...

 

10 godzin temu, aflinta napisał:

Nic nie muszę, jestem wolnym człowiekiem. Po prostu jestem zdziwiony takim lamentem za w moim odczuciu zbędną rzeczą. Rozumiem jakby to była jakaś Alfa Romeo albo inne równie niezawodne auto, ale tutaj?

@eddie_gt4 dokladnie też tak to widzę. Albo czas od 0-100km/h jest bez znaczenia, a to do znudzenia Impreza/XV to nie wyścigówki (Hyundai i30 ma 275KM Vmax 250km/h) teraz pogrzebacz podpierający maskę, O Boszzz

Tapicerka w bagażniku też jest zbędna -_-,

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru zamiast iść do przodu to lubi się chyba  cofać. W obecnej wersji Forestera maska jest na siłownikach teraz będzie podpierana patykiem ;) mamy nowe silniki jak 2.0 DIT i 1.6 DIT a oni wracają do starych konstrukcji jak 2.0 czy 1.6 ale wolnossące tyle że lekko zmodyfikowane do wymogów 21 wieku. Chyba naoglądali się na tvn turbo ratujemy klasyki :P jeszcze mogliby zamiast stacji multimedialnych dać kaseciaka bo większość i tak słucha tylko radia.

  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aflinta napisał:

(...) Rozumiem jakby to była jakaś Alfa Romeo albo inne równie niezawodne auto, ale tutaj?

 

Nie tylko zajmujesz trudne do zrozumienia stanowisko w sprawie oczywistych "ciec kosztow" by Subaru, ale rowniez powielasz mity / stereotypy motoryzacyjne...

 

Subaru kiedys bylo "sportowym" i w miare niezawodnym producentem, ale czasy, niestety sie zmieniaja...

 

https://www.motorcheck.ie/blog/the-myth-of-car-reliability/

 

P.S. tak tak, wiem, kolejne "przekupione" zestawienie - Subaru ze swoimi niezawodnymi 2.0D i 2.5T nie moze byc ponizej jakiejs tam Alfy :lol:

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vabank napisał:

Nic tylko czekać na watek " Co zamiast Forester XT"

 

Odkad pamietam ten dylemat jest juz rozstrzygniety - tylko i wylacznie Skoda! :D:D:D 

 

 

-----

 

Kurczaczki - drugi... :( 

Edytowane przez dpassent
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To banalnie proste...Stelvio.
Jeździ lepiej, przyspiesza lepiej, a kosztuje tyle samo.
No, niestety, ale prawie o 30% droższe...

Może za jakiś czas Subaru jednak powróci do mocnych jednostek? Kurde, na razie, to naprawdę nie ma w czym wybierać... Jeśli ktoś był przyzwyczajony to mocnego silnika z jakimś tam "charakterem", pięknym dźwiękiem, to.... kiszka Panie, kiszka i dźwięk tramwaju.... :-(

A propos, wie ktoś jak jest realizowany napęd Q4 w Alfach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się przyłącze do dyskusji - nie marudzić tylko cieszyć się tym co jest . Ja mam XT MY15 i zastanawiałem się czy nie zmienić na nowy model . Z przecieków było widać że z zewnątrz rewolucji nie ma do tego brak silników (narazie ) które zastąpią obecny podjąłem okazało się super decyzję : zostawiam jeszcze co najmniej na parę lat i robię drobną poprawę osiągów :rolleyes:. Poprawka zrobiona i czuję się tak jakbym odebrał nowe auto :yahoo: Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, piotruś napisał:

No, niestety, ale prawie o 30% droższe...

Może za jakiś czas Subaru jednak powróci do mocnych jednostek? Kurde, na razie, to naprawdę nie ma w czym wybierać... Jeśli ktoś był przyzwyczajony to mocnego silnika z jakimś tam "charakterem", pięknym dźwiękiem, to.... kiszka Panie, kiszka i dźwięk tramwaju.... :-(

A propos, wie ktoś jak jest realizowany napęd Q4 w Alfach?

Jak droższe...za 155k brutto kupisz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak droższe...za 155k brutto kupisz bez problemu.
Tak. Diesel 150 KM i napęd na tył. Coś co można porównać z Foresterem, to 280 KM i Q4 - ceny zaczynają się od 196 tys, a jak zaczniesz konfigurować lepsze wyposażenie, to i na 240 możesz się zatrzymać . Oczywiście, to świetne auto, ale wyraźnie droższe od Forestera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotruś napisał:

Tak. Diesel 150 KM i napęd na tył. Coś co można porównać z Foresterem, to 280 KM i Q4 - ceny zaczynają się od 196 tys, a jak zaczniesz konfigurować lepsze wyposażenie, to i na 240 możesz się zatrzymać emoji3.png. Oczywiście, to świetne auto, ale wyraźnie droższe od Forestera emoji6.png

Sorry, przejdź się do carservisu, 155k benzyna AWD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacocz napisał:

Jeszcze raz się przyłącze do dyskusji - nie marudzić tylko cieszyć się tym co jest . Ja mam XT MY15 i zastanawiałem się czy nie zmienić na nowy model . Z przecieków było widać że z zewnątrz rewolucji nie ma do tego brak silników (narazie ) które zastąpią obecny podjąłem okazało się super decyzję : zostawiam jeszcze co najmniej na parę lat i robię drobną poprawę osiągów :rolleyes:. Poprawka zrobiona i czuję się tak jakbym odebrał nowe auto :yahoo: Polecam !!!

Wrzuć please do nielegala filmiki z osiągami, np. 60-100, 80-120km/h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tymek666 napisał:

To banalnie proste...Stelvio.

Jeździ lepiej, przyspiesza lepiej, a kosztuje tyle samo

W USA Twoje Stelvio kosztuje od 42.000$ Forestera już kupisz za 24.000$... i na podobnym poziomie ma być cena nowego... więc nie wiem o czym piszesz. 

Lepiej? Sugerujesz, że Stelvio ma taką dzielność w terenie jak Forek? 

Edytowane przez Xawery1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, przejdź się do carservisu, 155k benzyna AWD. 
Ja się kierowałem cenami z konfiguratora, ale faktycznie, już mi gdzieś, ktoś pisał tu na forum, że w Alfie dają nawet do 25 % rabatu jak bierzesz w leasing. No to fajnie, bo to duża różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Xawery1939 napisał:

W USA Twoje Stelvio kosztuje od 42.000$ Forestera już kupisz za 24.000$... i na podobnym poziomie ma być cena nowego... więc nie wiem o czym piszesz. 

Lepiej? Sugerujesz, że Stelvio ma taką dzielność w terenie jak Forek? 

Jeżeli w USA Forek kosztuje połowę tego co Alfa - to nie wiem czemu w PL przepłacamy płacąc tyle samo

 

Sorry ale żyjemy w PL a tu ceny wyglądają inaczej i pewno wielu forumowiczów z chęcią przytuliłoby Forka za 82 tys PLN.

pierwsze z brzegu przykłady cen w PL:

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-200km-q4-skrzynia-aut-asystent-kierowcy-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6ztHmT.html#c00020cd96

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-forester-2-0xt-sport-cvt-demo-my18-autoryzowany-dealer-subaru-ID6zMBAA.html#68a5895092

 

Nie wszyscy kupują SUVy żeby nimi w terenie jeździć, moja lepsza połowa twierdzi uparcie że Forek to najlepsze auto do miasta, dobrze się zbiera, dobra widoczność, zwrotny i nie boi się krawężników. W lekkim terenie przez 3 lata był raz. Słowem żegnaj Subaru witaj Alfo - przynajmniej w USA będzie można mówić, że jeździ się autem premium ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Xawery1939 napisał:

W USA Twoje Stelvio kosztuje od 42.000$ Forestera już kupisz za 24.000$... i na podobnym poziomie ma być cena nowego... więc nie wiem o czym piszesz. 

Lepiej? Sugerujesz, że Stelvio ma taką dzielność w terenie jak Forek? 

Niestety mieszkam w Polsce.

Tutaj po jakimś rabacie oferowano mi forka xt za 152k, stelvio w benzynie awd za 155k ( z pakietem bussines i lighting). Porównaj sobie ceny w podobnych konfiguracjach , nie takie z dupy wzięte za gołego forka.

Stelvio lepiej jeździ na drodze, w teren jedno i drugie jest śmieszne. Tutaj opcji poza LR nie ma już w normalnych $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na nowego forka i niestety informacja o silniku skreśla go z listy wozidła dla rodzinki. Przecież wielu z nas zapłaciło by za forka 2.ODiT większą kasę biorąc pod uwagę przyjemność z jazdy. Teraz zastanawiam się nad stelvio 2.0 280 KM. Można już kupić w fajnej konfiguracji za 220 tys. Ostatnio z żoną jeździliśmy nowym xv i niestety skrzynia plus silnik porażka za to ilość miejsca i wielkość auta oraz wysokość wsiadania in plus porównując do V40 Cross country T4 AWD mojej żonki natomiast dynamiką wygodą(przednie siedzenia) oraz skrzynią automatyczną Volvo dyskwalifikuje xv. 

Edytowane przez prze-mko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kukson napisał:

jeszcze mogliby zamiast stacji multimedialnych dać kaseciaka bo większość i tak słucha tylko radia.

Super, mam z pińcet kaset, będzie jak znalazł :yahoo:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mechanik napisał:

 

@eddie_gt4 dokladnie też tak to widzę. Albo czas od 0-100km/h jest bez znaczenia, a to do znudzenia Impreza/XV to nie wyścigówki (Hyundai i30 ma 275KM Vmax 250km/h) teraz pogrzebacz podpierający maskę, O Boszzz

Tapicerka w bagażniku też jest zbędna -_-,

Od momentu rozwodu Imprezy z WRX/STI ta pierwsza nigdy nie miała mocnego silnika - taka decyzja została podjęta i już. To, że WRX (nie impreza WRX) nigdy w EU nie był oferowany, albo to, że XV nie miało mocniejszej jednostki (w sumie to nigdzie chyba nie było oferowany z czymś lepszym niż wolnossące 2.0) to już decyzje odgórne na które składa się kilka czynników i nie ma sensu tego rozwlekać. Nie mylcie z Imprezy z WRX. Narzekać trzeba na brak WRX (choć i ten przechodzi właśnie do historii) a nie brak mocnej jednostki w nowej Imprezie. Już to pisałem gdzie indziej, że chciałbym mocniejszy silnik w XV... no ale raz, że takiej wersji nie było nawet w JP a dwa... nie wiem czy faktycznie byłbym gotów dopłacić za dodatkowe konie (choć z pewnością znaleźliby się tacy co takiego dylematu nie mają). 

 

7 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

Nie tylko zajmujesz trudne do zrozumienia stanowisko w sprawie oczywistych "ciec kosztow" by Subaru,

OK, posypuję głowę popiołem, bo nie zauważyłem w poprzedniku tego jakże istotnego ulepszenia, teraz faktycznie znowu odsuwamy się w cień Skody i Dustera. To co ja bym tak naprawdę chciał, to otwieranie tylnej klapy za pomocą przesunięcia nogi pod zderzakiem jak bodaj było w Passacie czy innym VAG. 

 

7 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

ale rowniez powielasz mity / stereotypy motoryzacyjne...

To był żart, choć nie bez ziarna prawdy :) - mam swojego Legacy ze 13 albo 14 lat, był holowany tylko raz jak umarł rozrusznik, a tak zawsze docierał do celu. Kolega miał (ponad 10 lat temu) Alfę 156, przez bodaj dwa lata jak ją posiadał sam holowałem ją dwa razy, a nie były to jedyne przypadki jej awarii. Najcięższa to awaria rozrządu przed przeglądem i w konsekwencji remont silnika. Oj Ciężka to była miłość do włoszki ;) A co do nowych auta, to nie widać by wolnossące jednostki w Foresterze czy XV miały jakieś bolączki, więc może nie jest tak źle. 

 

No i by wrócić do głównego tematu, sam z ciekawością czekam co Subaru wsadzi do nowego Forestera w JP jak i co zaproponuje w EU (bo tu pewnie 2,5i nie będzie). Po cichu liczę na hybrydę, która osiągami godnie zastąpi XT i wstrzeli się jeszcze w jego obecną cenę :) No ale to jeszcze rok czasu zanim będzie wiadomo na 100% :(

 

Wesołych świąt.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...