Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Optymalnie było by rozwiązanie 2.0 DIT + silnik elektryczny 50km, ale podejrzewam,, że zostawią model XT 2.0 DIT i nowy model hybrydowy będzie 1.6 DIT + silnik elektryczny. Od hybryd i elektryki nie uciekniemy, i tak juz Subaru w porównaniu z innym marki jest w tej kwestii w tyle. 

 

"The good news is we’ll also see a sporty variant along the lines of the current-generation Forester 2.0XT. We may also see an STI-enhanced Forester tS now that Subaru’s STI division is taking the United States market seriously. Subaru has previously sold a Forester tS in Japan. The vehicle featured a host of chassis upgrades, though it’s 2.0-liter turbocharged flat-4 delivered the same 250-horsepower rating as the stock Forester 2.0XT. " Akurat tutaj nic nie piszą o downsizingu i hybrydach. Pewnie i tak wszystkiego o nowym modelu dowiemy się na premierze pewnie gdzieś w przyszłym roku, a narazie to czyste spekulacje :D

Edytowane przez rafforester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eddie_gt4 napisał:
Godzinę temu, mechanik napisał:

Mnie jedynie nie przekonuje spalanie Levorga które jest na poziomie XT. 

 

a jak do tego dolozymy brak dynamiki...

jeżeli uważasz że Levorg jest nie dynamicznym autem to jestem ciekaw jaką masz opinię o 2.0i z cvt :)

1 godzinę temu, Kukson napisał:

Bo ogólnie to auto jest bardzo fajne i po przejechaniu się nim można mieć banana na twarzy ale przy możliwości zakupu wersji z 2.0DIT większość pewnie wybrałaby taką opcje.

wątpie. W chwili obecnej cene Levorga uważam za bardzo ok. Zapewne Levorg z 2.0dit kosztowałby tyle co XT Platinium (zapewne wersja GT byłaby tańsza). Wtedy Levorg mógłby konkurowac z Golfem Variantem R -  ale  co z tego skoro tych aut jezdzi jak na lekarstwo , kupują je nieliczni bo są po  prostu  drogie.  Dla małego producenta produkcja aut ultra niszowych to  żaden interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kukson napisał:

Jeżeli w nowym Forku będzie do wyboru 2.0 turbo jak teraz w XT i 1.6 z Levorga to nie widzę sensu w zakupie 1.6 no chyba, że będzie jakaś kolosalna przepaść cenowa to tylko i wyłącznie może przekonać kogoś do 1.6

 

Nie patrzmy tylko na nasz rynek. W innych krajach moze to mieć znaczący wpływ ma różnice w cenie i kosztach eksploatacji poprzez podatki eko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafforester napisał:

We may also see an STI-enhanced Forester tS now that Subaru’s STI division is taking the United States market seriously. Subaru has previously sold a Forester tS in Japan

Dla mnie osobiście to są Hot News :yahoo:Jeśli to prawda, to mój Forek będzie do wzięcia szybciej niż za 5 lat. Trochę szkoda, bo już zacząłem go doposażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Guliwer napisał:
2 godziny temu, rafforester napisał:

We may also see an STI-enhanced Forester tS now that Subaru’s STI division is taking the United States market seriously. Subaru has previously sold a Forester tS in Japan

Dla mnie osobiście to są Hot News :yahoo:Jeśli to prawda, to mój Forek będzie do wzięcia szybciej niż za 5 lat. Trochę szkoda, bo już zacząłem go doposażać.

raczej będzie nie do kupienia w EU podobnie jak forek 2,5i, wrx 2.0dit, obk2.0dit czy Levorg 2.0dit. Zainteresowanym zostanie prywatny import z US- czyli nowe auto bez gwarancji na rynku EU...- imo rozwiązanie bardzo średnie bo jak coś kleknie to będzie płacz :)

Godzinę temu, Than_Junior napisał:

Nie patrzmy tylko na nasz rynek. W innych krajach moze to mieć znaczący wpływ ma różnice w cenie i kosztach eksploatacji poprzez podatki eko 

W obecnych czasach to jest niestety najbardziej istotna kwestia :(

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karas napisał:

raczej będzie nie do kupienia w EU podobnie jak forek 2,5i, wrx 2.0dit, obk2.0dit czy Levorg 2.0dit. Zainteresowanym zostanie prywatny import z US- czyli nowe auto bez gwarancji na rynku EU...- imo rozwiązanie bardzo średnie bo jak coś kleknie to będzie płacz :)

W obecnych czasach to jest niestety najbardziej istotna kwestia :(

Może tak, ale to już brzmi lepiej, niż przekładka, która kosztuje tyle, ile potencjalne klęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Guliwer napisał:

We may also see an STI-enhanced Forester tS now that Subaru’s STI division is taking the United States market seriously. Subaru has previously sold a Forester tS in Japan.

Panowie, ale to tylko rozważania i troche pobożne życzenia - 'we may also see'. Dodatkowo mowa o rynku US.

'We may also see' pisano o Levorgu i w USA nadal go nie ma.

 

Dodatkowo te wersje STI gdy zespół napedowy jest bez zmian to też lipa. W tym samym artykule jest link do zaprezentowanego XV STI z tym samym wolnossącym silnikiem 2,0. W zasadzie pakiet sylistyczny coś jak AMG line czy pakiet M obejmujący listewki i owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karenz napisał:

Skoro XV i impreza dostała silnik wolnossący z bezpośrednim wtryskiem to forester tez go dostanie. Po to go właśnie opracowali.

Nie ma co fantazjować o 1.6t skoro silnik do hybrydy już dawno istnieje jest to FB20

Głównym rynkiem Subaru jest USA. W  USA nie ma Forestera z  2 litrowym silnikiem wolnossacym. Jest 2,5i jak w Europejskim OBK. W ofercie Subaru nie ma silnika  2,5i z bezpośrednim wtryskiem. Być może 2.0i DI zostanie w XV/Imprezie, natomiast Forek otrzyma nowe serducho. Szkoda że w Europie silnik 2,5i nie jest oferowany w Forku bo byłaby to niezła alternatywa dla 2.0dit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

Szkoda że w Europie silnik 2,5i nie jest oferowany

 

To prawda. Jeżdżąc na codzień Forkiem 2.0i CVT i OBK 2,5 CVT mogę powiedzieć, że pod względem osiągów i przyjemności z jazdy różnica jest bardzo duża. Mimo większej masy OBK jest przy tym nieco oszczędniejszy od Forka przy takim samym sposobie użytkowania. Poza silnikami również oprogramowanie skrzyń jest zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W serwisie "torque" napisali, że nowy Forek najprawdopodobniej zostanie wykastrowany z wersji XT oraz z 6-biegowego manuala w wersji 2.5.

Wszystko przez zbyt wysokie spalanie.

 

Wiadomość nie jest potwierdzona, ale ... póki co porozmawiajmy o plotkach :wacko:

 

https://www.torquenews.com/1084/subaru-will-axe-2-key-models-when-new-generation-2019-forester-arrives/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tzd napisał:

W serwisie "torque" napisali, że nowy Forek najprawdopodobniej zostanie wykastrowany z wersji XT oraz z 6-biegowego manuala w wersji 2.5.

Wszystko przez zbyt wysokie spalanie.

 

Wiadomość nie jest potwierdzona, ale ... póki co porozmawiajmy o plotkach :wacko:

 

https://www.torquenews.com/1084/subaru-will-axe-2-key-models-when-new-generation-2019-forester-arrives/

 

Wydaje mi się to dosyć prawdopodobne, ale z drugiej strony 2.0DIT to chyba stosunkowo nowy silnik, nawet jak na obecnie szybko zmieniające sie czasy, wiec chyba jednak Subaru zrobi wszystko, żeby go zachować w ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kukson napisał:

Trzeba chyba będzie dłużej trzymać się obecnego XT, a później pozostanie kierunek Skoda ;) a tak na poważnie to co oni chcieliby wsadzić do Forka 1.6?

W kolejnej generacji kompaktowych mercedesów podobno ma być montowany nowy silnik opracowywany z Renault  o pojemności 1.3.

Przy nim  to 1.6 wygląda całkiem słusznie. -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak skrzyni MT           - 50% potencjalnych nabywców,

Brak xt                           - 30% potencjalnych nabywców,

Obecność cvt               - 30% potencjalnych nabywców zainteresowanych Subaru z AT

Brak stałego napędu  - 20% potencjalnych nabywców

 

QVO VADIS SUBARU?

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Giresse napisał:

QVO VADIS SUBARU?

w 2,4 dit w Subaru  ascent  w USA:D

Pewnie 2.0dit w wrx  i xt  tam zostanie u nas pewnie zostawią 2.0i, 1,6dit ,1,6i i 2,5i wobk. Zwyczajnie trzeba będzie ściągać mocne  Subaraki z USA -ale czy komus się bedzie chciało? A  Skoda kusi mocnymi motorami:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, mam pytanko do entuzjastów. W dyskusjach nie znalazłem nic na tematy, które mnie interesują i spowodowały że ostatnie auto które kupiłem to nie był własnie Forester. Generalnie Forek super mi się podoba - szczególnie z zewnątrz i z punktu widzenia samej jazdy. To co mnie i małżonkę zablokowało pzred zakupem to:

 

  1. Generalnie elektronika i brak opcji jak wyswietlanie opcji telefonu / nawigacji w wyswietlaczu za kierownicą
  2. Brak systemu autohold do automatycznej skrzyni biegów
  3. Malo "cywilizowne" wnętrzne z przodu tj.  plastiki, nieco slaba skora, antyczny wyswietlacza na srodkowej konsoli
  4. Komfort na przednich siedzeniach - mam 180cm i jak testowałem Forka to siedzienie kierowcy wydawało sie super krótkie
  5. Komfort na tylnych siedzeniach np. nawiewy i mozliwosc regulacji temperatury na tylnych fotelach, gniazdka 220V dla tylnej kanapy

 

 

Czy wiecie moze jak Subaru bedzie podchodzilo do takich obszarów w designie nowego modelu? Ew. gdzie szukac jakichś przecieków? Widziałem że w takim Ascent-cie wszystkie moje powyzsze obawy zostaly zaadresowane i mam nadzieje ze w Forku bedzie podobnie :)

 

Dodatkowo, kiedy z reguly wchodzą nowe modele? Blizej początku czy konca roku? Bede chciał wymieniać moj obecny wehikul z koncem 2018 lub na poczatku 2019...

 

Stefan

Edytowane przez -Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment wszystkie znane nam informacje pochodzą z nieoficjalnych przecieków, których linki / adresy już były cytowane wcześniej.

 

Ja też mam nadzieję, że w nowym Forku będą wygodniejsze fotele, nawiewy na tył itp. ale nic na ten temat formalnie się nie dowiemy, do czasu premiery.

 

Zwyczajowo nowe modele wychodzą w III kwartale (we wrześniu?) i jeśli tak miałoby się zdarzyć tym razem, to... byłoby fajnie :)  i pod koniec 2018 / na początku 2019 można by go już kupować, mam ten sam dylemat.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia taka, że to może być wrzesień 2018 ale w USA a w Europie już niekoniecznie.Tak chyba było z wejściem imprezy i xv.Gdzieś przypadkiem natknąłem się na artykuł o ekspansji,oczekiwaniu wzrostu przez Subaru na 2018 r.Ale póki co o nowym foresterze w necie są tylko różnieżne informacje,zdjęcia albo filmiki albo czegoś 3 drzwiowego albo ascenta albo jeden film zamaskowanego niewiele odbiegającego od obecnej generacji wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
7 godzin temu, tzd napisał:

byłoby fajnie :)  i pod koniec 2018 / na początku 2019 można by go już kupować

Następna generacja Forestera nie będzie w tym roku wprowadzone na rynek Europejski. Kiedy w Japonii / USA - nie wiem

 

Pozdrowienia

 

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...