Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Lisek napisał:

W pokazanym dzis nowym RAV-4 jest wybor miedzy 2,0 i 2,5 hybryda z super nowoczesnym AWD.

Czy ten super nowoczesny AWD też poddaje się po kilkudziesięciu sekundach mielenia jak w poprzednikach i zostaje tylko ośka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na chociaż na Hybrydę w zamian za 2.0DIT. Tak swoją drogą to w dniu dzisiejszym premierę miał jeszcze jeden konkurent Forestera - Toyota RAV4 (5gen). W tym segmencie robi się naprawdę ciasno, a aut z mocnymi silnikami (200KM+) w cenach 150-180k pln jest sporo, chociażby Tiguan Allspace w wersji z DIESEL 240KM i momentem 500nm  i to w najwyższym pakiecie HighLine za 192.000zł (po rabatach zmiescisz się w 175-180k). Szkoda tego 2.0DIT, właśnie ja jestem przykładem osoby która kupiła XT, bo natenczas (2015) nie było innego sensownego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lisek napisał:

W pokazanym dzis nowym RAV-4 jest wybor miedzy 2,0 i 2,5 hybryda z super nowoczesnym AWD.

 

Fajny przypadkowy komentarz o nowej RAVce: 

 

Without the badges I’d mistaken it for a Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plug-in hybrid nie sprawdzi się w Polsce, dopóki nie będzie się budować bloków i domów z instalacją pozwalającą je ładować przez noc.

 

Co innego w takiej Norwegii, z uwagi na popularność Tesli ładowarki są nawet w centrach handlowych.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tzd napisał:

Plug-in hybrid nie sprawdzi się w Polsce, dopóki nie będzie się budować bloków i domów z instalacją pozwalającą je ładować przez noc.

Mam 3 fazy w garażu pod ten cel właśnie podciągnięte, na nocne ładowanie powinno wystarczyć :) Wydaje mi się, że wszystkie garaże u mnie na osiedlu mają to samo. Pytanie czy pobliska stacja trafo ewentualnie wytrzyma gdyby przypadkiem więcej osób chciało coś doładować :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, szkoda turbo benzyny, czasy się zmieniają i teraz nastały czasy ekologii i bezpieczeństwa.

 

Nic na to nie poradzimy.

 

Faktycznie szkoda, że dodanie w końcu nawiewów z tyłu zostało okupione utratą turbo. Nawet takie 1.6T byłoby może lepsze niż 2.5 n/a, ale dajmy mu szansę. W dobie korków w mieście moc faktycznie schodzi na 2 plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Siemek napisał:

To był czasy......

Tylko pamiętać należy, że z pięcioma osobami i psem to nie rozpędzi się do 60mph w deklarowanym czasie, szczególnie jak będzie to rodzina szczelnie swą objętością wypełniająca przestrzeń auta ;) Ciekawe czy ktoś próbował się sądzić o wprowadzanie w błąd na tej reklamie ;)

 

3 minuty temu, tzd napisał:

Nawet takie 1.6T byłoby może lepsze niż 2.5 n/a

1,6DIT ma niewiele większy moment obrotowy od 2,5 N/A, jest potencjalnie mniej trwały od konstrukcji wolnossącej (tak, wiem 2,5l też nie grzeszyło długowiecznością) i wcale nie będzie oszczędniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aflinta napisał:

1,6DIT ma niewiele większy moment obrotowy od 2,5 N/A, jest potencjalnie mniej trwały od konstrukcji wolnossącej (tak, wiem 2,5l też nie grzeszyło długowiecznością) i wcale nie będzie oszczędniejszy.

Liczbowo max moment jest zbliżony ale przebieg 1.6 DIT ma znacznie lepszy. Przy około 1500rpm 1.6 wskakuje na 250Nm zaś 2.5 ma 200Nm.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RoadRunner napisał:

Liczbowo max moment jest zbliżony ale przebieg 1.6 DIT ma znacznie lepszy. Przy około 1500rpm 1.6 wskakuje na 250Nm zaś 2.5 ma 200Nm.

Tylko czy przebieg momentu ma aż tak kluczowe znaczenie przy skrzyni CVT? Owszem, może i 1,6DIT wcześniej się zbiera... ale Levorg jak przyspiesza to nie trzyma wskazówki na 1500 obrotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Giresse napisał:

Coś czuję, że najbardziej gorącym wątkiem na TF będzie „cz to już smutny koniec Subaru w Polsce”emoji36.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Eeee tam. Dobrze będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, turdziGT napisał:

Dzijzas co za koszmar stylistyczny :rolleyes: co oni z tym autem zrobili.To juz Dacia Duster wyglada lepiej :( Stylistyczne sepuku....

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Ten stylistyczny koszmar jeszcze bym przeżył, ale jeśli nie bedzie 2.0T to za rok odpadnie jedna z opcji, pomimo sentymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kloc i jest kloc więc niewiele się zmieniło, te chromy tylko (to takie amerykańskie) :facepalm: plasti-dip jest w sprzedaży więc można to ogarnąć, no szkoda jeśli rzeczywiście czegoś mocniejszego w opcji nie będzie...mi wystarczyło by te 2.5l ale nie każdy się tym zadowoli...Subaru zdecydowanie postawiło na wizerunek "bezpieczeństwo" i chyba za wszelką cenę chcą zerwać ze stereotypem Subaru=300KM i ogień z rury. Pozostaje dla zabawy dokupić BRZta i też będzie dobrze :mrgreen:. A to 2.5 spokojnie ogarnie to auto tak jak ogarnia starsze 2.5 Outbacka. 

P.S. przecież nawet wygląd tego auta kojarzy mi się z mocnym ale łagodnym psiakiem, nie wiem gdzie tam ktoś widzi coś zadziornego, coś co by świadczyło o tym że pod maską drzemie potwór, o ile w XT można się czegoś takiego dopatrzyć o tyle tu już nie. To już typowy rodzinowóz, na biwak i na codzień. Mi się podoba taka koncepcja aczkolwiek bardziej pasuje mi do tego chyba Outback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak do końca nie polegał na wiadomościach przekazywanych przez dziennikarzy. Jakichkolwiek

Samo porównanie do XT nie jest chyba przesłaniem, ze zamiast 240 KM będzie 180 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, kokos said:

Moim zdaniem potwierdzają się informacje, że Forka nie będzie w sprzedaży w PL :(

Tak sobie myślę, że może to być prawdą. 

Akcyza na 2.5i oznaczałaby taką samą cenę jak w przypadku Outbacka. A to byłaby konkurencja w własnym domu, również więcej pieniędzy (niż za XT wcześniej) za mniej mocy.

Mogliby dać 2.0i, ale ile by się takich sprzedało? 

Wobec tego może zaczekają aż będzie hybryda, czyli pewnie minimum jeszcze dwa lata. 

Swoją drogą, ciekawe czy ten odnowiony 2.5i trafi też do Outbacka (zakładając, że ten zostanie w sprzedaży) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...