Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2019


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dołożone kilkanaście kucy ale to dalej 4 cylindry

Do 300 Nm nie dojdzie

Gdyby był ten silnik w PL gdy ja wybierałem, miałbym chyba dylemat

Czy zdecyduje się na obniżenie parametrów silnika gdy będę zmieniał auto i będzie to jedyna wersja w Foresterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak 2.0dit, brak sti, los Levorga też podobno nie pewny.. To czym te salony Subaru będą handlowały? Jeżeli nie zaoferują czegoś nowego na co będzie popyt to może być ciężko utrzymać ten biznes ( salony ) w Pl. Być może dealerzy będą zmuszeni  pójść w kierunku multi salonów jak MM Cars czy jak jeden z nowych salonów Subaru w którym czytałem że zagnieżdża się Nissan . Niestety z takimi salonami jest imo taki problem że idziesz z zamiarem kupna Subaru a wyjeżdżasz Nissanem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaska podłoga po złożeniu tylnej kanapy 

Nawiewy z tyły

Fotele wyglądają jakby miały lepiej trzymać

No i może jednak będzie także dostępny inny silnik

Ciekawa będzie cena w PL biorąc pod uwagę także to co napisał @Lisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karas napisał:

brak 2.0dit, brak sti, los Levorga też podobno nie pewny.. To czym te salony Subaru będą handlowały? Jeżeli nie zaoferują czegoś nowego na co będzie popyt to może być ciężko utrzymać ten biznes ( salony ) w Pl. Być może dealerzy będą zmuszeni  pójść w kierunku multi salonów jak MM Cars czy jak jeden z nowych salonów Subaru w którym czytałem że zagnieżdża się Nissan . Niestety z takimi salonami jest imo taki problem że idziesz z zamiarem kupna Subaru a wyjeżdżasz Nissanem...

 

U mnie było odwrotnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karas napisał:

brak 2.0dit, brak sti, los Levorga też podobno nie pewny.. To czym te salony Subaru będą handlowały? Jeżeli nie zaoferują czegoś nowego na co będzie popyt to może być ciężko utrzymać ten biznes ( salony ) w Pl. Być może dealerzy będą zmuszeni  pójść w kierunku multi salonów jak MM Cars czy jak jeden z nowych salonów Subaru w którym czytałem że zagnieżdża się Nissan . Niestety z takimi salonami jest imo taki problem że idziesz z zamiarem kupna Subaru a wyjeżdżasz Nissanem...

 

Jakiś pomysł zapewne Subaru ma na biznes. I dealerzy w PL także myślą

Ja także kupowałem w takim salonie gdzie 3 marki były. Zabrzmi to może jak truizm na TF ale że przyszedłem po konkretny towar, to nawet nie wykonałem jazd próbnych innymi autami.

I nie żałuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Topi said:

Osobiście chyba wolałbym bardziej 182 koni z 2.5 w Forku niż 156 z 2.0 w XV.

Tylko zauważ, że Forek będzie cięższy, więc różnica pewnie będzie niewielka.

 

Mnie z kolei zaciekawiły dwa ustawienia X- mode: Snow/Dirt and Deep Snow/Mud

40 minutes ago, Nowicjusz said:

2.5 bena pewnie około 200 Nm czyli w połączeniu z CVT wycie a nie jazda :(:(:(

Ma mieć ok. 238 Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie poszukać za jakiś czas kolejnego używanego XT-ka. :unsure:

 

Albo kupić STI (też używanego, chyba, że będzie dostępny nowy model, ale na to też się nie zanosi) i kupić w końcu prawdziwą terenówkę. 

 

Szkoda, bo auto wygląda fajnie, jest fajnie wyposażone, ale ... nie będzie emocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek w końcu się doczekał nawiewów z tylu i lepszego wyciszenia to mu zabrali sensowny silnik. Może FHI czyta TF i nie chcieli, żeby zabrakło nam tematów to marudzenia?;) Szczerze to chyba nie nastawiałbym się na 2.5 w EU. Chociaż kto ich tam wie.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarło, żarło i zdechło. Tyle mogę powiedzieć. Oferta może i dobra dla 1) nowych klientów 2) tych co do tej pory jeździli czymś 150 PS 3) tych co mają drugie auto dla zabawy.

Jako były właściciel Forka II gen turbo nie widzę siebie w aucie bez wiatraka.

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, przemekka said:

Chyba trzeba będzie poszukać za jakiś czas kolejnego używanego XT-ka. :unsure:

 

Albo kupić STI (też używanego, chyba, że będzie dostępny nowy model, ale na to też się nie zanosi) i kupić w końcu prawdziwą terenówkę. 

 

Szkoda, bo auto wygląda fajnie, jest fajnie wyposażone, ale ... nie będzie emocji. 

Naszła mnie taka myśl, że w USA może nie chcą robić konkurencji dla Ascenta i dlatego będzie tylko 2,5, a w UE jednak będzie turbo?

 

Keep on dreaming....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przemekka napisał:

Chyba trzeba będzie poszukać za jakiś czas kolejnego używanego XT-ka. :unsure:

 

Albo kupić STI (też używanego, chyba, że będzie dostępny nowy model, ale na to też się nie zanosi) i kupić w końcu prawdziwą terenówkę. 

 

Szkoda, bo auto wygląda fajnie, jest fajnie wyposażone, ale ... nie będzie emocji. 

Ja mam FXT MY18 do pracy, STi MY16 na weekend, żona jeździ Wranglerem 3.6 Polar Edition Hydro Blue z 2014. Wszyscy zadowoleni. Dzieciaki też. Skład powiedziałbym idealny. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze w przyszlym tygodniu odbieram XT MY 18:) A tak na powaznie bardzo fajne auto i gdybym kupowal za rok na 100% bym je kupil np ze wzgledu na ES. 

Moc XT przy obecnym ruchu i korkach ma coraz bardziej marginalne znaczenie wg mnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lisek napisał:

Moc XT przy obecnym ruchu i korkach ma coraz bardziej marginalne znaczenie wg mnie,

Moze i tak. Troche jak dyskusja w domu o nastepnym aucie. “Po co ci 250KM skoro wszedzie ograniczenia 50kmh??” W skrocie odp: Bo lubie, nawet jesli mam okazje uzywac raz na tydzien.:D 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze Forester kontynuuje kierunek wskazany przez nowa imprezę i XV - auta z napędem na obie osie - ukierunkowane na bezpieczeństwo i funkcjonalność. Subaru odeszło o swoich korzeni rajdowych i postawiło na użytkowość. Poprawiło wnętrze wyświetlacze multimedia. Widocznie takie jest zapotrzebowanie rynku. Ktos to na pewno wcześniej przeanalizował.
Czy sie będzie sprzedawał? Myśle ze tak - trzeba poczekać i dać mu szanse. Sprawdzić jak to będzie jeździło. Jeździłem tydzień nowa imprezą i pomimo początkowej dużej dawki sceptycyzmu dynamika na lokalnych drogach zdecydowanie wystarczająca. Nie chodzi o sprint spod świateł ale codzienne manewry. Tylko dźwięk przyspieszania powyżej 4000 porażka.
Ludzie jeżdżą outbackami 2.5 i sobie chwalą.
Nam pozostaje marudzenie ewentualnie zapisy na końcówkę XT 18


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, wyglada na to, ze konczy sie kolejna Subarowa epoka... Impreza turbo umarla smiercia naturalna, teraz zas usmiercono turbo Forka... kiedys bedziemy cieplo wspominac te czasy

 

Cale szczescie, ze swiat motoryzacyjny na Subaru sie nie konczy... trzeba isc do przodu (i chyba odkladac kase na "premium")

 

P.S. jak w wode patrzylem, ze jednak bedzie tylko 2.5i

https://jalopnik.com/the-2019-subaru-forester-gets-a-lot-bigger-and-kills-th-1824151536

 

Fajnie trolluja Subaru :lol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...