Skocz do zawartości

Forek '03 problem ze skrzynią 4EAT


PietrekPietrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, może ktoś miał podobny przypadek na moje oko nieco osobliwy :blink:
 Forek 2.0 XT 2003

Skrzynia AT TZ1B5LNYAA-IN 918065

Silnik po panewce -> zrobiony - skrzynia stoi na biegu pierwszym cały czas. Podczas zmiany położenia lewarka ścieżka na desce pokazuje zmianę biegu, ale włączony pozostaje w dalszym ciągu bieg pierwszy w trybie drive. Działa włączenie biegu wstecznego. Po włączeniu trybu "hold" wskakuje dwójka i dalej nie zmienia biegów. Dodam, że ani komputer centralny ani skrzyni nie pokazuje żadnego błędu. Skrzynia nie jest upalona ani nie nosi żadnych śladów w postaci opiłków metalu. Zawory wyglądają OK? Jakiś pomysł koledzy? Ewentualnie ktoś sterownik na podmianę ?

help :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus. Dwa tygodnie temu mialem identyczna przygode. Na pedale gazu, na gorze, masz czujnik i wtyczke z instalacji elektrycznej z dwoma kabelkami. Wypnij ja z czujnika i przejedz sie autem. Daj znac czy wystapila poprawa. 

I co tam? Naprawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 21:56, longer1 napisał:

Serwus. Dwa tygodnie temu mialem identyczna przygode. Na pedale gazu, na gorze, masz czujnik i wtyczke z instalacji elektrycznej z dwoma kabelkami. Wypnij ja z czujnika i przejedz sie autem. Daj znac czy wystapila poprawa. 

I co tam? Naprawiłeś?


Yep ale to nie był problem elektroniki, wina leżała w niesprawnym zaworze, po wymianie wszystko przełącza jak należy, martwi mnie natomiast brak błędów po podłączeniu do kompa w trakcie usterki. Mimo tego, że komunikacja z kompem była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...