Skocz do zawartości

Sterowanie obiegiem powietrza - Forek 2001


.Misza.

Rekomendowane odpowiedzi

Żona, chyba, znów "zepsuła" samochód.
Problem jest ze sterowaniem obiegiem powietrza (zamknięty/otwarty - suwaczek na górze). Jest w środkowym położeniu - przesunąć w skrajne lewe położenie (zamknięty) można, przy próbie przestawienia w skrajne prawe (otwarte) "sprężynuje" i wraca do środka skali. Obieg jest ewidentnie zamknięty, bo w czasie jazdy w deszczu szyby po kilku minutach parują, włączenie klimy rozwiązuje problem. Dodatkowo nie docierają zapachy z zewnątrz (jechałem za kopcącą ciężarówką).
Wg małżonki mej szanownej, przy przełączaniu nic stuknęło, pękło, po prostu nie można przestawić w pozycję otwartą.
Macie pomysł na co się szykować i jak do tego dobrać się? Od schowka próbować? Ma ktoś jakąś serwisówkę? Dobrze by było wiedzieć na co szykować się zanim coś rozbebeszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w imprezie z 99r. Pewnie w Foresterze jest tak samo - czyli mechanizm na linkę.

U mnie też sprężynował i nie dał się włączyć obieg zamknięty, 15minut bawiłem się suwakiem w lewo i w prawo - dość mocno i szybko przesuwając go.

Po kilkunastu minutach usłyszałem klapkę jak się otwiera i zamyka - problem został rozwiązany, pewnie mechanizm był zastany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, postaram się :)

Sprawa wygląda tak - problemem jest linka. Rozbebeszyłem dzisiaj cały przód :)
2vsgv2x.jpg

Linka nigdzie nie haczy, mechanizm działa bez zacięć i oporów, jest ładnie nasmarowany. Linka sprawia wrażenie, jakby nie była na tyle sztywna, żeby popchnąć mechanizm. Jak próbowałem wyjąć sterowanie, to w pewnym położeniu wszystko działało jak trzeba, jak ustawiłem prawidłowo, to nadal sprężynuje. Nie miałem czasu rozpracować tematu - przestawiłem w pozycję otwartą, żonie kazałem nie ruszać górnego suwaka ;)
2vjxxzb.jpg

Generalnie robota jest bezstresowa. Schowek to pięć wkrętów i zapinka od strony drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...