Skocz do zawartości

Subaru z Japonii


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos sprowadzal Subaru z Japonii ? Obejrzalem ceny fabryczne Forestera i jestem w lekkim szoku... 2.0 w najtanszej wersji kosztowal 1800000 Yen, a wiec 10800 EUR, XT kosztowal 2295000 Yen, czyli 14642 EUR. Ceny w Niemczech to odpowiednio 21000 i 31000 EUR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, mozna nawet Forestera STI tam dostac i inne zabawki - tylko wlasnie ta sprawa, ze tutaj w Europie mamy kierownice po zlej stronie. I teraz co - przekladka w nowym samochodzie? Rzezbic nowe auto? Zdecydowanie z USA - cos juz to nie te wersje. Ale jakby takiego Outbacka 2.5 XT manual... Oj, przygarnalbym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac w Japonii tez sie napalilem na sciagniecie. Niestety po doliczeniu wszystkich oplat i kosztow zwiazanych z przekladka, wcale sie juz nie oplaca :( Jedyne co kusi to jakies JDMy

 

chyba mozna nowe auto kupic w Japonni z kierownica po lewej stronie.

 

Chyba nie. Po co by wtedy FHI mialo oficjalnych przedstawicieli w innych krajach, skoro kazdy moglby sobie siagnac bezposrednio z Japonii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co zmienilem auto, wiec w najblizszym czasie nie kupie innego. Co do kierownicy...chyba mozna nowe auto kupic w Japonni z kierownica po lewej stronie. Forestera produkuja tylko w Japonni.

 

Nie mozna kupic, pozatym jakbys sprowadzla auto z japoni to musialbys zapalcic clo, vat akcyze nie wiem jak to jest prawnie z autem, ktore przychodzi z kierownica po zlej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętamy, możliwe są odstępstwa od warunków technicznych, które pojazd musi spełniać, ale to już do Min. Transportu czy jak się tam teraz zwie... ciekawe tylkio czy kiera będzie się nadawała jak powód odstępstwa od warunków technicznych....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzenie auta z japonii to nie takie proste, bylem w kraju kwitnacej wisni 6 miesiecy - na okrecie http://www.asukacruise.co.jp/ i uwierzcie mi ,ze jest to trudny kraj, bez stalego miejsca pobytu jest problem nawet z wymiana pieniedzy w banku z dolarow na yen,kazde tranzakcje gotowkowe doprowdzaja nas europejczykow do szalenstwa,ta procedura spowodowana jest wyeliminowaniem przeplywu nielegalnych pieniedzy przez ich kraj z jednej strony przyznaje im racje ale z dr....ja wypienialem kase w banku przez jakies 45min a za mna stala juz niezla kolejka skosnookich ,czulem presje na plecach ale nikt poza mna chyba nie byl zdenerwowany , na poczatku pani odbiera gotowke trzymajac ja na wyprostowanych rekach przedemna i mowi do mnie po japonsku (bo japonczycy trudno w to uwierzyc ale nie rozmawiaja po angielsku)to sa twoje pieniadze ,biore je od Ciebie ,klade na stole itd.itd. aly czas mowi co w danej chwili wykonuje,poczym bierze formulaz i zaczyna wypelniac, no i teraz zaczynaja sie schody, druk jest p japonsku ,na dole znajduja sie male literki po angielsku wiec zaczynamy z pania wpisywac dane w poszczegolne rubryki to juz trwa moze 5-7min,dochodzimy do rubryki -adres no i zaczynaja sie prawdziwe klopoty.Zchodzac ze statku mamy tylko karte pobytu ,-kawalek swistku z imieniem i nazwiskiem oczywiscie napisanym po japonsku ale brak na niej informacji o adresie zamieszkania bo trudno statek ASUKA nazwac domem,no i pani zostawia mniei idzie po swojego przelozonego ,trwa to moze 2-3 min,przychodzi pan ,ja mysle sobie ,ze koles na wyzszym stanowisku bezie mowil po angielsku wiec wytlumacze ,ze jestem na kontrakcie i niemam stalego miejsca zakieszkania ale sie mylilem pan rowniez nic nie mowi po ang.stoje tam kolejne 5 min.pan wychodzi za pare min.przychodzi z kolejnym przelozonym sytuacja sie powtarza ,niewiedza co zrobic,w koncu wpisali tam sama nazwe statku i wymienili mi $ yen,bylem zlamany,pomyslcie coi by przechodzil gosc ktory by zostawil tam kupe kasy za nowiutkie STI -chyba by osiwial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzebałem stary temat a pogrążmy go jeszcze troche. Czy orjętuje się ktoś jakie konkretnie są opłaty przy przywozie samochodu z japonji? Czy to bedzie coś podobnego jak przy przywozia auta z USA? interesują mnie konkretnie opłaty już u nas w kraju cła podatki itd....

Być może otwiera się dobra okazja na sciąganie type r-ow i innych subaków po dość dobrych cenach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem stary temat a pogrążmy go jeszcze troche. Czy orjętuje się ktoś jakie konkretnie są opłaty przy przywozie samochodu z japonji? Czy to bedzie coś podobnego jak przy przywozia auta z USA? interesują mnie konkretnie opłaty już u nas w kraju cła podatki itd....

Być może otwiera się dobra okazja na sciąganie type r-ow i innych subaków po dość dobrych cenach :-)

W imporcie obowiązuje zasada, a wlaściwie dwie. Towar z Unii i z poza Unii.

USA jak i Japonia do Unii nie należą, więc takie same.... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka nie zarestrowanych jeszcze w anglii wiec kupując go niejako mam samochód sciągniety z japonji który tylko w transporcie zmienił właściciela prawda? Dobrze rozumuje czy jest to już coś kupione w UE?

 

BO .. jak sprawdze dokładnie to ci powiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka nie zarestrowanych jeszcze w anglii wiec kupując go niejako mam samochód sciągniety z japonji który tylko w transporcie zmienił właściciela prawda? Dobrze rozumuje czy jest to już coś kupione w UE?

 

BO .. jak sprawdze dokładnie to ci powiem :-)

 

Rejestracja o niczym nie świadczy. Jezeli znajduje sie na terenie UK od jakiegos czasu to powinien być odprawiony celnie /np MRN czy T1 maja okreslone terminy zamkniecia/. Wtedy nabywasz towar "wewnątrzwspólnotowo". Nie potrafie sobie wyobrazic wyciągnięcia auta z kontenera bez rozpoczęcia procedury celnej lub przynajmniej tranzytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT and Duty tax are paid on all vehicles at the port of entry. Before a vehicle can be registered with the DVLA, HM Custom’s and Excise forms have to be presented at the registration office to prove duty has been paid.

 

cholera to nic juz z tego nie rozumie.

Cały deal miał polegać na tym że :

W anglii zmieniło się prawo i type r i sti ver 5, 6 nie można już zarejestrować jeżeli do samochodu nie ma vehicle raport a to kosztuje ok 3000-4000 funtow do tego trzeba dodac przeróbkę samochodu żeby zdał sva test który kosztuje 1000 funtów, transport z japonji i opłaty celne które stanowią 30% wartości. podliczają c to wszystko wychodzi dużo i nie oplacalne już jest sprowadzanie tych aut do angli. Ciągną je jednak tylko zeby opylić na częsci więc można by się z kimś takim dogadać ze wezme go za powiedzmy 4-5 tyś funtów do polski i teraz pytanie kupiłem go w anglii czy w japonii????????

sti type r ver 6 za 35 tys zł to by bylo coś nie? oczywiscie + przeróbka i opłaty ale nawet za 60 mam coś pięknego.

cały czas to sprawdzam ale jeżeli by sie okazała to prawda to....

 

np ten

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... :IT&ih=004

 

z tego co wiem to sprzedał go za 4200

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... &rd=1&rd=1

 

ten jest nadal w japoni ale ciekawe za ile pujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orjętuje się ktoś jakie konkretnie są opłaty przy przywozie samochodu z japonji? Czy to bedzie coś podobnego jak przy przywozia auta z USA?

 

Cło - 10% wartości,

akcyza - chyba 13,6 %

vat - 22 %, przy czym koszty transportu doliczane są do wartości celnej samochodu :( Tanio to nie jest, niestety :???: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej. Tez mysle o sciagnieciu subaru z Japoni, tyle ze obecnie mieszkam w UK wiec RHD nie bedzie problemem. Problemem napewno beda oplaty.

Niesmialo mysle o tym, zobaczymy co z tego wyjdzie, bo subaru wyjdzie na pewno :D

 

http://www.tradecarview.com/stock/detail.aspx?id=130417

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...