Skocz do zawartości

AC i szarapnie 2.0 N/A


Banzai97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Problem nie duży ale doskwiera. Mianowicie podczas jazdy na klimie odczuwalne jest lekkie szarpnięcie co jakiś czas, (można porównać do wlączajacego się wentylatora co daje spadek napięcia na instalacji), nie przeszkadza to w jeździe ale jest wkurzają podczas trasy. Wyczytałem że może to być spowodowane niskiej napięciem lub właśnie uszkodzonym wentylatorem który się załącza co jakiś czas. Dodatkowo ktoś wie kiedy powinien się załączyć drugi wentylator, wczoraj temp. skoczyła mi na jakieś 5/6 skali wskaźnika. Dodam że termometr pokazał 37°c na zewnątrz. 

 

Pozdrawiam.

Michał.

Edytowane przez Banzai97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Banzai97 napisał:

Witam. 

Problem nie duży ale doskwiera. Mianowicie podczas jazdy na klimie odczuwalne jest lekkie szarpnięcie co jakiś czas, (można porównać do wlączajacego się wentylatora co daje spadek napięcia na instalacji), nie przeszkadza to w jeździe ale jest wkurzają podczas trasy. Wyczytałem że może to być spowodowane niskiej napięciem lub właśnie uszkodzonym wentylatorem który się załącza co jakiś czas. Dodatkowo ktoś wie kiedy powinien się załączyć drugi wentylator, wczoraj temp. skoczyła mi na jakieś 5/6 skali wskaźnika. Dodam że termometr pokazał 37°c na zewnątrz. 

 

Pozdrawiam.

Michał.

Witam.

Czy sprężarka chodzi cicho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kiedyś miałem problem z szarpaniem - harpagan od klimatyzacji uzupełnił mi czynnik, jednak w jego maszynie skończył się olej przez co nie było środka smarującego sprężarkę.
Po uzupełnieniu oleju (dodam że naprawdę całą budą trzęsło jak sprężarka zaczynała pracować) problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka nabita około miesiąca temu, brakowało 220gram czynnika czyli odbił mi na 550. A oleju odebrała 5ml, a ponownie uzupełnił na 10ml. 

 

Sprężarka cicho pracuje nie zauważyłem żadnych objawów głośnej pracy ale zawsze mogę się przesłuchać. Jedyne co to alternator troszkę wyje, więc łożysko pewnie za niedługo będzie so wymiany i kto wie może szczotki też. 

 

 Dziś na Słowacji było elegancko zero szarapnia itd. Tylko jazda bez klimy bo temperatura od 12 do 16°C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może z innej strony, występuje u mnie efekt syczenia w klimatyzacji. Tak jakby któryś zawór niedomagał. Czytałem że jest to powiązane z niskim poziomem czynnika w układzie, ale po napełnienia dalej było słychać czasami jak syczy. Zazwyczaj po wręczenie na nieco wyższe obroty jest to słychać i wtedy klima zaczyna mocniej chłodzić. Podczas jazdy w trasie występuje to tylko na początku, później syczenie się uspokaja. Pytanie czy szarapnie nie jest czasem powiązane z tym że otwieraniem się zawory i np. nierównomierna pracą sprężarki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...