Skocz do zawartości

Temperatura płynu w chłodnicy - jaki jest dopuszczalny max


Licho

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaka jest max dopuszczalna temperatura płynu w chłodnicy. Przy jakiej temperaturze zapala się kontrolka przegrzania, w instrukcji papierowej nie znalazłem info z wartością w °C przy której zapala się ta kontrolka. Jadąc z prędkościami autostradowymi, temperatura przekraczała 100 stopni na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Licho napisał:

Jadąc z prędkościami autostradowymi, temperatura przekraczała 100 stopni na wyświetlaczu

wszystko ok. To jest temp oleju jak spawalniczy już napisał. W XV mam ten sam motor z tą samą skrzynią co ty w forku. przy 140km/h temp oscyluje w okolicach 104st. C przy prędkościach bliskich maksymalnych potrafi dojść do 115 st C . 

podczas spokojnej jazdy w mieście /poza miastem 90-95 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, faza20 napisał:

To Wy w XV macie temperaturę oleju a w WRX/STI nie ma? Jeśli tak jest rzeczywiście to ciężko pojąć logikę producenta.

temperatura oleju możesz sobie ustawić  w  każdym nowym modelu wyposażonym w motor 2.0i  i w  forku XT chyba też da rade-tego pewien nie jestem ale właściciele  XT'ow wypowiadali się w dziale olejowym że "monitorują temp oleju". Jestem tylko ciekaw gdzie znajduje  się czujnik  temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...