Skocz do zawartości

[WRX] Czy dołączę do klubu panewki? Film z prośbą o radę.


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

podczas jazdy usłyszałem niepokojący dźwięk, który uwieczniłem dzisiaj na poniższym filmie. Samochód to WRX z przebiegiem ok. 150 tys. km, słyszalny stukot dochodzi z lewej strony silnika, filmik nakręcony przy odpalonym zimnym silniku, jednak wydaje mi się, że podczas jazdy również go słyszałem, w tym przy schodzeniu z obrotów.

 

 

W WRX'ie niedawno został wymieniony kompletny rozrząd z pompą wody. Co 7.5 tys. km wymieniam olej, Millers CFS 5w40, auto zawsze rozgrzewane/chłodzone, nie katowane.. Od nowości użytkowane przez świadomych użytkowników (znani forumowicze).

 

Czy to wyrok pt. panewka? :(

 

Jeżeli tak, to mam olbrzymią prośbę o kontakt na PW osób, które ostatnio zmierzyły się z takim problemem - chciałbym wybadać jakiego to rzędu koszty realnie, ponieważ rozważyłbym albo odsprzedaż auta, albo jego naprawę, w tym nie wykluczając jego transportu do Nowego Sącza lub Dzierżoniowa.

 

Będę zobowiązany za merytoryczne odpowiedzi.

 

P.S. - Tak, wiem, że powinienem zawieźć auto do serwisu, natomiast nie jestem przekonany, czy chce je naprawiać w Trójmieście, czy oddać komuś, kto ten temat wielokrotnie przerabiał.

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze odpowiedzi. Wygląda na to, że zamiast od razu wysyłać samochód gdzieś w Polsce, lepiej wykonać diagnozę na miejscu?

 

5 minut temu, 555marcin napisał:

Ps. Skoro stukot dochodzi z lewej strony silnika, to dlaczego nagrywasz prawą? W dodatku pionowo? :D

Chodziło mi o lewą stronę patrząc od frontu, innymi słowy, z prawej strony siedząc za kierownicą. A pionowe nagrywanie z nerwów ;) bo nie jest mi dziś do śmiechu... :(

 

@Pan Dziedzic, tak jak wyżej wspominałem, wydaje mi się, że słyszałem ten dźwięk po raz pierwszy, gdy zjeżdżałem krętą drogą w dół (Słowackiego w Gdańsku) - przy schodzeniu z obrotów był on słyszalny, a wtedy silnik był rozgrzany, co wykluczałoby piston slap'a.

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, rozumiem, że laweta, bo można narobić większych szkód, jeżeli byłaby to panewka?

 

Rozrząd był wymieniany 1500 km temu, więc rzeczywiście poproszę serwis o sprawdzenie w pierwszej kolejności tych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż głupio mi pisać, bo chyba wyszedłem na przewrażliwionego maniaka... Samochód został zabrany do serwisu na lawecie, pomimo, że już po wyciągnięciu go z hali garażowej, żadnego podejrzanego dźwięku nie słyszałem ani ja, ani kierowca lawety. Dmuchając jednak na zimne zostawiłem go na weryfikację serwisu - mechanik jeździł, testował, sprawdzono olej/filtr oleju i żadnych podejrzanych oznak nie zidentyfikowano..

 

Musiał być to pogłos w hali + cholernie głośny wydech Blitz'a, który wydaje dużo różnych, głośnych dźwięków.

 

Zabawa kosztowała mnie łącznie dwie stówki, ale chociaż teraz śpię w miarę spokojnie. No i jestem zorientowany co i jak, gdyby jednak zapukała ta legendarna panewka.

 

Wielkie dzięki wszystkim za odzew, również ten telefoniczny (@faza20) i sorry za zamieszanie...

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mógł ktoś Cię zholować - następnym razem daj znać, to zaprzęgnę Forka. 

Chciałem zaproponować, że zajadę na Kartuską po któregoś z chłopaków i obadają co i jak. Ale oni teraz zarobieni, a ja i tak już im nerwów napsułem głupimi pomysłami więc może i lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dr.elich, dzięki wielkie - na szczęście mam namiar na znajomą lawetę, także dałem radę :) a dwa, że mam też Forestera do dyspozycji - nie wiedziałem nawet, że Subaru można normalnie holować bez obaw o napęd, stąd decyzja o lawecie.

 

Chłopaki z Kartuskiej bardzo zarobieni, ale jestem im wdzięczny za znalezienie dla mnie chwili czasu, miejsca na placu i przede wszystkim w porządku podejścia do tematu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...