Skocz do zawartości

FXT MY15 dziwna praca kompresora klimatyzacji


grzes124

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przy dużych upałach zauważyłem, że w moim forku kompresor klimatyzacji wydaje dziwny dźwięk. Coś jak rzężenie, chrobotanie.

Poniżej filmik

https://youtu.be/WAY4Mml9JEI

 

Pan z ASO poinformował mnie, że jest to normalne w tym samochodzie i wynika z podwyższonego ciśnienia w układzie podczas upalnych dni.

 

Możecie potwierdzić, że to TTTM, czy drążyć temat w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie podobnie zaczął chodzić kompresor ostatnim czasem właśnie jak się cieplej zrobiło dobiłem układ klimatyzacji ale nadal tak chrobocze. Mam zamiar odwiedzić jakiegoś fachowca od klimy i zapytać go czy to normalne czy kompresor się kończy ale jak piszesz że w ASO mówili że to normalne to chyba coś wiedzą ale jak będę miał okazję to i tak zapytam jakiegoś fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w SH jest identycznie. Podejrzewalem możliwy ubytek oleju w klimatyzacji jednak jak zajechalem na uzupełnienie okazało się że wszystko jest w normie. W ASO powiedzieli to samo, nie przejmować się i jeździć TTTM. Mimo wszystko draznil mnie ten dźwięk ponieważ gdy przegazujesz nawet na jałowym podczas pracy sprężarki to robi się ona glosniejsza. Zajechalem do speców od klimy i na ucho zdiagnozowali konieczna wymianę sprężarki. Zobaczylem cene nowej, i od razu przestalem slyszec ten dzwiek Jeżdżę już tak 2 rok i nic się nie dzieje a chłodzi jak szalona.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pierwsza moja myśl to wymiana sprężarki poszukałem na necie koszt ok 1 tyś zł za samą sprężarkę i podobnie na domkniętych szybach prawie nie przeszkadza ten dźwięk ale i tak jeszcze się rozeznam co i jak może być z tą sprężarka. Fachowcy naprawiający na ucho czy oko mnie nie przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pierwsza moja myśl to wymiana sprężarki poszukałem na necie koszt ok 1 tyś zł za samą sprężarkę i podobnie na domkniętych szybach prawie nie przeszkadza ten dźwięk ale i tak jeszcze się rozeznam co i jak może być z tą sprężarka. Fachowcy naprawiający na ucho czy oko mnie nie przekonują.
Mnie również nie przekonują jednak cena sprezareczki przekonała:) no i poniekąd rada specjalistów z ASO. W kabinie nie jest to głośny dźwięk. Daj znać co i jak jak się zorientujesz:)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Niedawno przy dużych upałach zauważyłem, że w moim forku kompresor klimatyzacji wydaje dziwny dźwięk. Coś jak rzężenie, chrobotanie.
Poniżej filmik

 
Pan z ASO poinformował mnie, że jest to normalne w tym samochodzie i wynika z podwyższonego ciśnienia w układzie podczas upalnych dni.
 
Możecie potwierdzić, że to TTTM, czy drążyć temat w ASO?


U mnie brzmi tak:


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...