Skocz do zawartości

Miekki waz od chłodnicy


strokus20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zauważyłem ze gdy silnik jest zimny, po odpaleniu górny wąż od chłodnicy jest sflaczały (miękki), po chwili gdy odkręciłem korek chłodnicy to wrócił do normalnej formy. Co może być przyczyna, płyn dolany stan jest a wąż miękki. Dodam ze wyswietla sie błąd czujnika spalania stukowego, ale coś nie mogę z tym dojść do ładu. Mozę ktoś podsunie jakieś rozwiązanie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce styku czujnika stukowego z blokiem przeczyść papierkiem jeśli to nie pomoże podmień go na inny. Płyn chłodniczy w zbiorniczku metalowym ma być pod korek w chłodnicy tak samo. A jak z wężykiem, który idzie do zbiorniczka wyrównawczego z zbiornika metalowego? Masz tam wszystko drożne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszę ADK90 sprawdź czy drożny jest wąż między chłodnicą a zbiornikiem wyrównawczym. 

 

Moim zdaniem powinieneś wymienić korek od chłodnicy. Ma on zawór który pozwala odprowadzać płyn z chłodnicy w przypadku gdy wzrasta ciśnienie w układzie chłodzenia oraz zawór zwrotny który pozwala na zassanie płynu ze zbiornika wyrównawczego gdy silnik stygnie (ciśnienie się zmniejsza). To wygląda tak jakby wywalało płyn chłodniczy do zbiornika i nie zaciągało go z powrotem - w układzie tworzy się podciśnienie i węże są wklęsłe/sflaczałe. Gdy otwierasz korek chłodnicy ciśnienie się wyrównuję i węże wracają do pierwotnego kształtu.

 

Spróbuj z korkiem na początek koszt niewielki a u mnie już rozwiązało jeden problem :)

Edytowane przez Narrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...