Skocz do zawartości

Wymiana piasty-koszmar


lutek34

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie piszę ten wątek z dwóch powodów, pierwszy to jak piasta dawno nie była wymieniana, to przygotujcie się na drogę przez mękę. Przypuszczałem że piasta będzie zapieczona w zwrotniczy, ale jak to kilka razy przerabiałem w innych samochodach, to pól godziny młotkowania i powinna puścić, ale nie tym razem w Subarynie. Wkur..... zdemontowałem zwrotnice i dopiero kilkanaście mocnych uderzeń młotkiem 2kg zmusiło piastę do wybicia ze zwrotnicy. 

Ale drugi powód dla którego piszę tego posta to piasty NTY które niby maja pasować do Tribeci, zamawiając ją zastanawiało mnie że pasują zarówno do Tribeci i do Imprezy WRX.

Po wybiciu starej piasty ze zwrotnicy i pasowaniu nowej NTY o symbolu SB-012 ewidentnie nie pasuje, tzn dwa otwory mocujące są przesunięte o około 5mm względem otworów w zwrotnicy. Tak więc zamawiając zamienniki piast zwracajcie na to uwagę. Ja zostałem z ręką w nocniku, tzn unieruchomioną Tribeca co najmniej do wtorku, zanim otrzymam odpowiednia piastę. Dobrze że sobie wymiany nie zostawiłem na ostatni dzień przed wyjazdem na wczasy.

20170728_153245.jpg

20170728_153704.jpg

20170728_153710.jpg

20170728_153715.jpg

20170728_160319.jpg

Update z dziś, byłem w dwóch sklepach stacjonarnych żeby dobrać piastę, oczywiście niczego nie maja na miejscu. Panowie z tych sklepów wyszukują w swoich katalogach i znajdują na pierwszej pozycji piastę SKF VKBA 7495 w cenie oryginału, więc szukają dalej to ta piasta SKF zamienia się z piastą SNR R181.21 tą piastę zamówiłem, ale mam obawy że ona również nie będzie pasować, gdyż w katalogach jest ona opisana  że pasuje do Imprezy i Tribeci. Ktoś z Was montował zamiennik piasty do Tribeci? Jeśli tak to może ma gdzieś zapisane dokładnie jaki symbol miała ta piasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ppmarian napisał:

Szukałeś na us forach? Gdzieś natknąłem sie na manual krok po kroku z wymiany piasty tył i przod w tribece. Byly tam wymienione pasujące zamienniki.

 

Nie szukałem, bo pomijając samą trudność "wybicia" piasty ze zwrotnicy, nie sądziłem że w katalogach producentów zamienników mogą być błędy, no chyba że akuratnie piasta która ja kupiłem została mylnie oznaczona w wytwórni NTY.

 

Ale jakbyś znalazł tą listę zamienników, to byłbym wdzięczny za podesłanie.

Poskładane wszystko do kupy, Pan w sklepie stacjonarnym się postarał i udało mu się dobrać odpowiednią piastę. Zakupiłem piastę SNR, z tym że symbol jaki podawałem wcześniej jest niepoprawny, piasta którą otrzymałem ma symbol XHGB35314, co ciekawe to piasta niby produkcji SNR a ma wybite na sobie NTN Japan, co mnie cieszy.

20170731_095035 (1632 x 1224).jpg

20170731_095246 (1632 x 1224).jpg

20170731_104411 (1632 x 1224).jpg

Edytowane przez lutek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...