Skocz do zawartości

oleje skrzynia dyfer


chudy__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszytskich,Jestem swierzym posiadaczem imprezki bugeye 2.0 125km w kombi czyli GG ?

Troche przegladalem forum ale chyba nic nieznalazlem konkretnego albo za slabo szukalem.

 

A wiec tak..

 

-jaki olej do skrzyni biegow i ile

-jaki olej do tylnego dyfra i ile (czy posiadaja w standardzie LSD czy to byla opcja, jak tak to jak sprawdzic?)

-przedni dyfer jest w calosci ze skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, subaru to nie prom kosmiczny. 

 

1. Skrzynia biegów i przedni dyfer - 75W90 3,5l.

2, Tylny dyfer - 75W90 - 0,8l.

LSD występowało tylko w wersjach doładowanych, z wolnych ssaków miały ją jedynie niektóre forestery (ale można sobie dołożyć ;) )

Ważne, żeby spełniały normę GL5, marka w zasadzie dowolna. Ja akurat polecam Shell Spirax S5 - z takiego korzystam od 180 tys km i wszystko jest OK, a skrzynia łatwo u mnie nie ma... zwłaszcza zimą.Dobór konsultowałem z Marasem, więc wiem, że nie wtopię.

 

Edytowane przez Qba25
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o super, dzieki za szybka i konkretna odpowiedz.

ja w poprzednim japonczyku zaalem do calego ukladu castrola syntrans i bylem bardzo zadwolony wiec moze i tutaj w takim razie sprobuje.

 

czyli wszedzie mam lac GL-5 tak?

a co z przednim dyfrem? jest to poprstu cala skrzynia i pracuje na jedym oleju?

 

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie.

Tydzien temu zakupem Subaru Forestera.

Rok 2005

Silnik 2.0X Ecomatic 125km.

Skrzynia manual

Przebieg 210tys.

To moje pierwsze Subaru, nigdy nie miałem do czynienia z Subaru i jestem kompletne "zielony".

 

Mam pytanie odnośnie wymiany oleju w skrzyni biegów, przednim oraz tylnym dyfrze ( od razu chce zaznaczyć iż czytałem tematy z tym związane ale nie potrafie uzyskać prostej odpowiedzi) a mianowicie:

1. Czy olej w skrzyni i przednim dyfrze jest jeden? Tzn wlewa się go przez bagnet z lewej strony, tak?

2. Ile oleju wchodzi do skrzyni i przedniego dyfra? Jaki olej kupić ( proszę o podanie producenta i parametrów)?

3. Jaki olej wlewa sie do tylnego dyfra i w jakiej ilości? Czy taki sam jak do skrzyni i przedniego dyfra? Proszę o podanie producenta i parametrów oleju.

 

Bardzo proszę o rzeczową odpowiedź użytkownika który się na tym zna :)

 

Z góy serdecznie dziekuję i pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...