Jump to content

Impreza GD - wersja RS vs klasyczna

longer_xd

Recommended Posts

Szukałem i pytałem, ale nie mogłem doszukać się precyzyjnej odpowiedzi. Interesuje mnie impreza GD (blob eye) wolnossąca 2.0 i czasami natykam się na ogłoszenia z wersją RS. Pytając o różnice praktycznie zawsze dostawałem odpowiedź "to zwykła wolnossąca impreza w budzie od WRX", bez większych szczegółów. Chciałbym z pomocą forumowiczów ustalić wszystkie różnice pomiędzy wersją standardową i RS.

Z różnic, które zauważyłem:

Z zewnątrz:

- zderzak przedni z zaślepkami reflektorów przeciwmgielnych

- inne reflektory przednie (ksenonowe)

- nakładki progowe

- niski spojler tylny

- oznaczenie "RS" na klapie bagażnika (chyba powinno być)

Wewnątrz:

- sportowa kierownica MOMO

- sportowe siedzenia (kubełkowe z przodu)

Technicznie: brak zmian względem wersji klasycznej RA.

Chciałbym, abyście pomogli mi zweryfikować poprawność mojej listy i pomogli uzupełnić brakujące elementy jeśli są. Pomoże mi to w momencie gdy będę chciał obejrzeć taki egzemplarz - łatwiej będzie ocenić, czy nie było coś kombinowane z samochodem. Chciałbym też zapytać o komfort - czy jest regulacja kierownicy góra/dół jak w standardowym modelu i podobnie siedzenia - czy są regulowane góra/dół, czy tylko przód/tył i kąt pochylenia oparcia? To dla mnie ważne, gdyż jestem wysokim kierowcą i chciałbym uniknąć rozczarowania na miejscu w takim przypadku.

Dziękuję za odpowiedź. Nie wie ktoś jak jest z tą regulacją kierownicy i fotela sportowego? Z tego co pamiętam w GC fotele sportowe od wersji GT nie posiadały regulacji góra/dół, nie wiem jak jest tutaj.

2.5 RS nie występował w europie. Mam takiego ze stanów w wersji blob z ostatniego rocznika 2005.

Nie jest ospojlerowany ma fabrycznie felgi 16, inną kierownicę taką jak w legacy i inne boczki w drzwiach, podłokietnik.

porównując do wersji TS jest ładniejsza w środku ... I nie ma ksenonów. 

Jakieś różnice w fotelach między wersjami są - ja mam takie bez zintegrowanego zagłówka, natomiast znam kilka wolnossaków które mają fotele jak w WRX MY06. No i jeszcze szyberdach jest - nie wiem czy ma się on jakkolwiek do wersji.