Skocz do zawartości

Niewyważony wał? Podpora?


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sytuacja dotyczy forka, ale cały napęd jest z imprezy STI.

 

Od jakiegoś czasu (nie wiem ile dokładnie) miałem taki objaw że przy ostrzejszym ruszaniu na skręconych kołach coś mi waliło w budę tak że było to czuć na plecach.

Na początku myślałem że to tuleje dyfra lub samolotu. 

Wczoraj postanowiłem coś tam popatrzyć i zauważyłem że guma w podporze wału jest poobcierana od środka (nie wiem czy widać to na zdjęciach) tak jakby wał dość mocno ruszał się na boki.

Zdecydowałem ;) więc że może podpora/guma jest zużyta i postanowiłem wypełnić tą szczelinę klejem do szyb jak to niektórzy polecali.

 

No i teraz jak już wszystko wyschło to wygląda że nie ma walenia w budę, ale pojawiło się wyraźne drżenie budy przy około 80-100 km/h

 

Czy dobrze myślę że coś może być nie tak z samym wałem? Jak utwardziłem podporę wału to drgania nie są kompensowane i przenoszą się na budę?

 

Pozdr

Marcin

 

 

20170720_083606.jpg

20170720_083542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś próbowałem w ten sposób "naprawić" podporę, ale efekt był dokładnie ten sam.

Może za dużo kleju i jest za sztywne? Ostatecznie kupiłem wał z dobrą podporą i od tego czasu spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wywaliłem ten klej i wszystko wróciło do poprzedniej sytuacji. Dobrze że dało się go usunąć.

 

Nie wiem czy nie za dużo kleju  - zapakowałem całą szczelinę. 

 

Teraz będę próbował wymienić podporę jak znajdę trochę czasu i jak podpasuje ta co ją mam, a jak nie to będę myślał co dalej. Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...