Jump to content

Niewyważony wał? Podpora?

owad
 Share

Recommended Posts

Witam,

Sytuacja dotyczy forka, ale cały napęd jest z imprezy STI.

Od jakiegoś czasu (nie wiem ile dokładnie) miałem taki objaw że przy ostrzejszym ruszaniu na skręconych kołach coś mi waliło w budę tak że było to czuć na plecach.

Na początku myślałem że to tuleje dyfra lub samolotu. 

Wczoraj postanowiłem coś tam popatrzyć i zauważyłem że guma w podporze wału jest poobcierana od środka (nie wiem czy widać to na zdjęciach) tak jakby wał dość mocno ruszał się na boki.

Zdecydowałem ;) więc że może podpora/guma jest zużyta i postanowiłem wypełnić tą szczelinę klejem do szyb jak to niektórzy polecali.

No i teraz jak już wszystko wyschło to wygląda że nie ma walenia w budę, ale pojawiło się wyraźne drżenie budy przy około 80-100 km/h

Czy dobrze myślę że coś może być nie tak z samym wałem? Jak utwardziłem podporę wału to drgania nie są kompensowane i przenoszą się na budę?

Pozdr

Marcin

20170720_083606.jpg

20170720_083542.jpg

Też kiedyś próbowałem w ten sposób "naprawić" podporę, ale efekt był dokładnie ten sam.

Może za dużo kleju i jest za sztywne? Ostatecznie kupiłem wał z dobrą podporą i od tego czasu spokój.

Ja dziś wywaliłem ten klej i wszystko wróciło do poprzedniej sytuacji. Dobrze że dało się go usunąć.

Nie wiem czy nie za dużo kleju  - zapakowałem całą szczelinę. 

Teraz będę próbował wymienić podporę jak znajdę trochę czasu i jak podpasuje ta co ją mam, a jak nie to będę myślał co dalej. Pozdr 

• 1 month later...

Tak dla zainteresowanych. Zainstalowalem podpore z sti2011 i wszystko smiga jak nalezy. Podpora ta jest troche inaczej uformowana, ale okazalo sie ze w niczym to nie przeszkadza. Problemu zniknely. Pozdr:)