Jump to content

SWAP GD z 95/125 KM na coś powyżej 200 KM

rajax

Recommended Posts

Witam Panowie,

Cóż powiedzieć, od zawsze oglądam sie za Imprezą i kupił bym coś ładnego. Szukam GD z osiągami WRX, gdyż na zadbane STI mnie nie stać.

Sami wiecie jak to jest znaleźć w miarę zdrową Imprezę. Przeglądając jednak ogłoszenia, widac wyraźnie że sztuki z silnikami 95/125 KM raczej nie były chetane na torze i są w lepszym stanie niz fabryczne WRX. Znam sie troche na mechanice i pewnie dłubał bym sam, ale proszę o info czy duża będzie rzeźba ze SWAPEM  jak w temacie ?

Jaka konfiguracja będzie najmniej problematyczna ?

Będę wdzięczny za info.

Wydaje mi się że skoro kogoś nie stać na WRX to nie będzie go też stać na N/A + SWAP. Tu nie wystarczy tylko kupić N/A i zamienić silnik na ten z WRX.

Jeżeli poczytasz inne wątki na ten temat to zobaczysz że zazwyczaj wniosek jest jeden: Kasę którą wydasz na swap dołożyć do kasy na N/A i kupić WRX'a :)

Żeby zrobić SWAP trzeba wypruć pół auta, by zmienić wiązkę elektryczną. Ponadto WRX to nie jest sam silnik. To również inne zawieszenie, większe hamulce, inna skrzynia i reszta napędu. @rajax jeżeli chcesz WRX'a, to kup WRX'a. Łatwiej będzie doprowadzić podmęczony egzemplarz do dobrej kondycji, niż robić taki SWAP.

Taki SWAP już był robiony i to niekoniecznie na 2,5 SOHC, bo ostatnio widziałem Imprezę GC zeswapowaną na 2,5 DOHC. Z tego co pamiętam to andre82 ma Bloba swapniętego na 2.5.Sam się zastanawiałem nad wsadzeniem Ej251 do swojej wanny, ale ciężko go trafić i ostatecznie niedługo (mam nadzieję) w budzie ląduje Ej22.

Właśnie koncze imprezę '99 z silnikiem 2.5 z legacy V i skrzynią z sti 96 :)  RWD ,autko odelrzone na maxa, ale zdolne do cywilnej jazdy, i nie mogę sie doczekać toru bo to co wyrabia teraz na drodze to nie do ogarnięcia jest :) ,pozdro.

8 godzin temu, lucza napisał:

Właśnie koncze imprezę '99 z silnikiem 2.5 z legacy V i skrzynią z sti 96 :)  RWD ,autko odelrzone na maxa, ale zdolne do cywilnej jazdy, i nie mogę sie doczekać toru bo to co wyrabia teraz na drodze to nie do ogarnięcia jest :) ,pozdro.

Co zostawiłeś z tej imprezy 99 poza budą? :)