Jump to content

Subaru XV po leasingu

Damien
 Share

Recommended Posts

Witam. Bardzo spodobały mi się auta subaru i tak już od roku szukam dla siebie modelu. No i myślę, że znalazłem. Chciałbym zakupić Subaru XV, ale jako auto po leasingu. Niestety moja wiedza o takich autach jest znikoma. Może ma ktoś doświadczenie w kupowaniu aut po leasingu? Na co patrzeć przy kupnie? Dochodzi też kwestia którą znalazłem tutaj: http://autodebica.pl/ksiegowa_krakow_o_ ... _leasingu/
Myślałem, że spokojnie sobie zakupie zza granicy, ale teraz sam nie wiem.

• Dyrekcja SIP

Odpowiedzmy po kolei :

• przewidywalność wydatków (np. Kontrakty serwisowe) - większość poleasingowych Subaru w klasycznym leasingu, więc bez kotraktu serwisowego.
  • samochody wymagają niższych nakładów niż auto sprowadzone z zagranicy, ponieważ są w ogólnie lepszej kondycji technicznej a samochody bardzo uszkodzone są częściej złomowane i nie trafiają na rynek. - ponieważ cena nowego Subaru jest w Polsce niższa niż w Niemczech, także 3-letnie auto o identycznej historii jest tańsze na naszym rynku.
  • Księgowa Kraków zwraca uwagę na fakt że wybierane w Polsce nowe auta to raczej prostsze modele lub prostsze wersje wyposażenia które jako pojazdy na rynku wtórnym generują niższe koszty napraw. - w przypadku Subaru wersje wyposażenia mamy identyczne z tymi w Niemczech, Czechach i na Węgrzech.

Samochód przed finalną decyzją i tak dobrze jest sprawdzić w ASO ( mamy - na życzenie p.t. Forumowiczów - program sprawdzania aut przed zakupem).

Pozdrowienia

Edited by Dyrekcja
  • Upvote 2