Skocz do zawartości

Opony Vredestein Quadrac 5 całosezonowe


litschauer67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Do niedawna byłem posiadaczem forka my12 2.0 benzyna bez turbo a teraz mam OBK 2.5. W forku miałem 2 komplety kół lato/zima. W związku z brakiem miejsca na składowanie dodatkowych kół zastanawiam się nad zakupem opon całosezonowych Vredestein Quatrac 5 225/60/18. Przewidywane przebiegi roczne to ok 10kk. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma/miał i używał tych opon a jeśli tak jakie ma zdanie na ich temat. Czytałem opinie na stronach oponiarskich ale jestem ciekawy jak odbierane są one przez użytkowników OBK-ów .Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam Litschauer67

Vredestein Quatrac 5 225/60 R18 104 V XL
 
Edytowane przez litschauer67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem założone takie we Freelanderze. Auto użytkowała Żona głownie po mieście, przebiegi okolo 10k rocznie. Były bardzo dobre zima, latem jak było gorąco trochę miękkie i szybkie zużycie. Puryści mnie zjedzą, ale uwazam, ze w naszym klimacie, jeśli auto nie robi dużych przebiegów, tras, etc., taka opona ma prawo bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Crosscłimatach odpadają lamele (dla chętnych na youtubie) w Vector 4Season lamele są za płytkie i warstwa zimowa jest zjadana w jeden sezon letni. Stąd bardzo dużo używanych na allegro. Te Vredesteiny kupiłem przez przypadek w grudniu, całkiem spoko do miasta i prędkości 80-120. Teraz przy upałach pływają trochę ale ogólnie polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tych opon od 1500km i jak na razie ok. Co prawda mamy lato a ja jeżdżę na razie zachowawczo to nie mam do nich specjalnych zastrzeżeń , mówiąc więcej jak na oponki całoroczne to są bardzo ciche.Co będzie w zimie czas pokaże a i ja to skomentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdrzę na Crossclimate+ narazie tylko 5k zrobiłem. Strasznie fajnie auto się prowadzi zwłaszcza na mokrej nawieszchni, pokusił bym się nawet o stwierdzenie że lepiej niż na suchej. Niesłyszałem wcześniej o odpadających lamelach i żeczywiście jest jeden filimik na youtubie ale to jeszcze nic nie oznacza teoretycznie opona ma 7 lat gwarancji więc zobaczymy. Najbardziej mnie zastanawia jak będą się sprawować zimą, podobno poprawili je względem poprzedniego modelu. Puki co mogę polecić. Aczkolwiek jest dość znaczna różnica w cenie pomiędzy Vredesteinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić Crossclimate, ale Michelin potraktował ten rozmiar po macoszemu a ja chciałem zachować "wymiary" i komfort jazdy. Jedyną sensowną oponą były tylko Vredestein Quatrac 5 225/60/18 w tym rozmiarze stąd mój wybór. Jak na razie wszystko ok. Testowałem na suchym 140km/h  i mokrym 120km/h i wszystko w porządku. Jeszcze raz podkreślę - są ciche, nie odczuwam większego hałasu od opon letnich Bridgistone dueler hp sport 225/60/18 na jakich było auto kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsza niespodzianka.

Jadąc serpentynami między Limanową i Nowym Sączem wpadłem w malutki poślizg ( elektronika wszystko skorygowała ). Co prawda znaki drogowe ostrzegały o możliwości wpadnięcia w poślizg ( asfalt wypolerowany na wysoki połysk na zakrętach ) ale temperatura na zew. to 25 stopni zero deszczu słonecznie i brak liści na jezdni a jednak... Z prędkością nie przesadzałem. Pytana nasuwające się to :  te opony dopuszczają taką możliwość ze względu na skład mieszanki , za wysoka prędkość + fizyka, kierowca i jego umiejętności do ....

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, litschauer67 napisał:

Pytana nasuwające się to :  te opony dopuszczają taką możliwość ze względu na skład mieszanki , za wysoka prędkość + fizyka, kierowca i jego umiejętności do ....

 

Każdy z nas mógłby inaczej pojechać na tym zakręcie, gdzie wpadłeś w poślizg, także nie można obiektywnie stwierdzić, czy w tym wypadku była to wina opony, czy kierownika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...