Skocz do zawartości

Demontaż nagrzewnicy i parownika


Narrator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Niezbyt ładnie pachnie mi z nawiewów w imprezie gd 2001r. A jak włączę klime to już śmierdzi na całego. Zanim zawiozę auto do odgrzybiania to chciałbym wyczyścić nagrzewnicę i parownik. Nie wiem jak poprzedni właściciel dbał o auto ale zgaduję że o odgrzybianiu mógł nie słyszeć.

 

Czy ktoś z was dysponuje jakimś nagraniem, poradnikiem, schematem jak dostać się do nagrzewnicy? Wiem że trzeba zdemontować prawie całą deskę ale nie chce się do tego zabierać bez przygotowania bo się wtedy rozwlecze w czasie albo jeszcze coś połamię.

 

W archiwum znalazłem jeden temat odnośnie demontażu deski ale linki i obrazki w nim zamieszczone juz nie działają.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jak odkręcisz schowek to za nim znajduję się filtr i najpierw tam sprawdź. Jeżeli jest filtr to dalej bym nie rozbierał ... .

 

Ewentualnie możesz wyczyścić rurę która znajduję się nad nogami pasażera ale nagimnastykujesz się.

 

Co do parownika jest za radiem ... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem na węglowy.

Chciałbym dokładnie wyczyścić nagrzewnicę, zdemontować deskę, parownik - lubię grzebać przy aucie (chodzi też o walory edukacyjne :))

 

Poza tym czasem w nogach pasażera koło komputera pod dywanem pojawia się wilgoć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie podobnie, jak w Legacy/OBK:

Myślę, że rozbieranie połowy samochodu, żeby się tam dostać to kiepski pomysł. Ale opryskanie jakimś preparatem "z rurką" wskazane.

No chyba, że dla przyjemności i "walorów edukacyjnych", ale jeśli tak, to nie pytaj nas, jak się tam dostać, tylko rozbierz "pół samochodu", zrób zdjęcia i nam opisz. :)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągam filtr, dmuchawa na max i "psikam" kilka razy pianką np. Plak w wentylator zmieniając kierunek nawiewu. Parownik i nagrzewnica dobrze się czyści i ładnie pachnie kilka dni :)

Edytowane przez rederyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Narrator jak czytam twoje przeboje z tym autem to się zastanawiam, że chyba mam najbardziej niezawodne subaru pod słońcem.

I udzielę Ci dobrej rady bo tak się złożyło, że model GD ma nalepie jakie widziałem rozwiązane dojście do odgrzybiania parownika bez wywalania całej deski rozdzielczej.

Wykręcasz schowek, wyjmujesz tunel nagrzewnicy razem z obudową filtra i nagrzewnicą i możesz włożyć całą głowę do parownika. 1 godzina wystarczy na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gustaf napisał:

Wykręcasz schowek, wyjmujesz tunel nagrzewnicy razem z obudową filtra i nagrzewnicą i możesz włożyć całą głowę do parownika. 1 godzina wystarczy na wszystko.

 

Z tego co wyczytałem na różnych forach i obejrzałem na youtube to nagrzewnica jest umieszczona centralnie za radiem i nie ma cudów aby wyjąć ją bez rozbierania centralnego panelu i deski. Nie wspominając o parowniku który jest za nagrzewnicą.

A ja bym potrzebował wskazówek jak to zrobić.

Wyjmując schowek można sobie jedynie zmienić filtr kabinowy i wyczyścić wentylator. 

Edytowane przez Narrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica jest za radiem,tak jak piszesz i niema hu..żeby to wyciągnąć bez zdejmowania deski,woda pod stopami pasażera bierze się z nieszczelnego kołka plastiku podszybia zewnętrznego :) ,tego pomiedzy szybą przednią a maską :) ,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lucza napisał:

Nagrzewnica jest za radiem,tak jak piszesz i niema hu..żeby to wyciągnąć bez zdejmowania deski,woda pod stopami pasażera bierze się z nieszczelnego kołka plastiku podszybia zewnętrznego :) ,tego pomiedzy szybą przednią a maską :) ,pozdro.

 

Dużo jest grzebania żeby całą deskę zdjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to robisz pierwszy raz to tak,bo ostrożny jesteś i dwa razy oglądasz,Ja na przykłąd potrafie już deske wyciągnąć żeby 2€ wydobyć:) ,nie spoko prosta robota z elektryką się nie martw bo wtycznki są niepowtarzalne i nie pasują w inne miejsce,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...