Skocz do zawartości

Podświetlenie deski Forester SF


dragon666666

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ożywilem  dzisiaj oświetlenie deski ale jak na mój gust jest za blado i chyba trochę żarówek zakończyło swój żywot . Czy ktos z Was przerabiał wymianę żarówek na ledy lub poprosi wymianę żarówek ?? Dwa, co powinno być podświetlone ?? Przysicki z lewej strony od świateł przeciwmgielnych nie świecą, załącza sie dioda po przyciśnięciu . Tak samo awaryjne oraz ogrzewanie szyby. Zegary oraz pokrętła nawiewu świecą ale blado i nierównomiernie . Prośba o poglądowe zdjęcia jak to jest u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem auto juz z zamontowanymi ledami w liczniku i pamietam, ze byl problem z regulacja jasnosci.

Dodatkowo nie swiecilo podswietlanie nawiawow.

Po zastapieniu ledow w liczniku, normalnymi zarowkami, konsola z nawiewiewami zaczela swiecic i zaczela dzialac regulacja jasnosci ;)

Nie kombinuj. Chyba, ze chcesz przyszpanowac przed sasiadem co ma Golfa 3, to zaloz jeszcze ledy do tylnej blachy, ale najlepiej niebieskie migajace :P

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dragon666666 napisał:

Przysicki z lewej strony od świateł przeciwmgielnych nie świecą, załącza sie dioda po przyciśnięciu . Tak samo awaryjne oraz ogrzewanie szyby.

to wszystko ma podświetlenie ikonek i osobno oświetlenie podczas 'pracy' układu.

Wsadzaj normalne żaróweczki tylko nie 12V a 14V, nie przepalają się tak i lepiej świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za podpowiedzi . Dzisiaj zabrałem się za wymianę, jest z tym trochę (...) ale faktycznie to wina żaróweczki . Zamienniki jakie dostałem są trochę dłuższe ale nie przeszkadza to kompletnie w montażu . 

A tak wyglada to po wymianie żarówek w przyciskach. Od regulacji świateł żarówki były zielone a zielona obwoluta która była na żarówce zniszczyła się w trakcie próby demontażu . Fabryczny brak żarówek w przycisku spryskiwaczy reflektorów , przyciemniania deski , oraz podgrzewania foteli i refulacji lusterek. Jutro zabieram się za panel nawiewu .

 

IMG_0627.JPG

IMG_0628.JPG

IMG_0626.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
14 godzin temu, Kotton napisał:

Jak się dobrałeś do przycisku nawiewu tylnej szyby?

do czego?? Chodzi o ogrzewanie ??

3 godziny temu, Tequila napisał:

Jakie dokladnie żarówki idą do środkowego kokpitu?

masz na mysli panel regulacji nawiewu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
2 minuty temu, jasnyp napisał:

Dobralem się do przycisków świateł awaryjnych oraz przysisku grzania przedniej szyby-brak lampek "na zewnątrz". Czy one są jakoś wewnątrz przysikow zespolone przez co nie można ich wymienić? 

 

Widoczne będą zatrzaski i musisz rozpiąć przełączniki na tych zatrzaskach.

Wewnątrz będą żarówki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Łatwo nie jest. Trudno też...

15528349341958421772502402910028.jpg

18 godzin temu, Teddy26 napisał:

Widoczne będą zatrzaski i musisz rozpiąć przełączniki na tych zatrzaskach.

Wewnątrz będą żarówki ;) 

Do awaryjnych się dostałem. Wstawiłem nową żaróweczke ale coś nie styka-bedzie jeszcze jedna próba 

Za to nie mogę dostać się do drugiego przycisku czyli podgrzewania spoczynkowego wycieraczek... Muszę zorganizować lepsze narzędzie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...