Jump to content

Tylna lotka - SH po lifcie

striker994

Recommended Posts

Witam, 

Myślę nad zamontowaniem tylnej lotki/spoilera na klapie bagażnika w Foresterze, rocznik 2011. Mam w związku z tym kilka pytań:

- Jak to się montuje? Jak to przewidział producent? Na sam klej, czy jest też gdzieś miejsce przewidziane na śruby?
- Czy montaż w ogóle jest możliwy? Mam na klapie fabryczną listwę LED (na górze), czy w tym wypadku też będzie pasował każdy spoiler dedykowany do Forestera 2008-2012, czy musi być jakiś dedykowany do Forestera po lifcie? Mogę w ogóle w takim układzie zamontować spoiler nad listwą LED?

Pozdrawiam,
Striker994

heja,

przechodziłem ten proces więc mogę doradzić. Montował mi to co prawda blacharz ale coś tam wiem. 

1) tak, w oryginalnej lotce są śruby oraz uszczelki i wierci się w klapie. Potem od góry na lotce są takie dwie zaślepki nad punktami montażowymi.

2) Tak, jest możliwy i nawet wskazany, bo bez tego forek wygląda słabo :) ja miałem Forka z 2010  roku (MY11) i też ta listwa LED o której piszesz pod szybą była. Na allegro są nieoryginalne lotki z dodatkową listwą LED ale się nie zdecydowałem, bo nie wiadomo ile taka listwa LED poświeci. Poza tym tak troche dziwnie jakby były dwie te listwy.

PZDR

Edited by maver

12 godzin temu, maver napisał:

tak, w oryginalnej lotce są śruby oraz uszczelki i wierci się z klapie. Potem od góry na lotce są takie dwie zaślepki nad punktami montażowymi.

Dostałeś to wszystko w komplecie z lotką? Bo kupowałeś zdaje się używkę.

I jak wyszło z tym trzecim stopem - spojler go całkiem zasłaniał, czy coś było widać?

Edited by Kambol

13 godzin temu, Kambol napisał:

Dostałeś to wszystko w komplecie z lotką? Bo kupowałeś zdaje się używkę.

Kupiłem oryginalną nową (do lakierowania) i wszystko było w komplecie. Może i TIRowi to ta lotka zasłaniałaby trzecie światło stopu, ale nie normalnym osobowym samochodom.