Jump to content

GT my99 - już prawie youngtimer :)

Trociniarz

Recommended Posts

Witajcie,

Niebieska Impreza I generacji na złotych kołach do dla mnie osobiscie taki kultowy model z plakatu, setki godzin przegranych na klawiaturze w Colin Mcrae 2 itd.... pewnie ktoś powoli dobiegający 40stki mnie zrozumie ;)

Klasyczna motoryzacja lat 80/90 zawsze mnie pasjonowała, od kilku lat restauruje BMW e24 628 Csi i kolejnym egzemplarzem w nazwijmy to mikro kolekcji jest wlaśnie Impreza GT z 99r. Niestety skrzywiony motoryzacyjnie pod kątem stanu auta i osoby od której taki pojazd kupuje miałem nieco utrudnione zadanie, znalezienie egzemplarza który mnie satysfakcjonował zajeło jedynie 7 miesięcy ( przy BMW było to 2 lata).

Impreza daje mi wiecej radości z jazdy niż nie jedna "gruba piątkowa IMPREZA" :) auto w moich rękach używane okazjonalnie, dla czystej przyjemości codziennej jazdy fajnym autem z ogromnym charakterem więc przebiegu mu nie przybędzie. Kilka słow o Subaru....

Impreza GT 99 całkowicie seryjna łącznie z radiem

Żaden element w aucie nigdy nie był lakierowany powtórnie :) Auto jest absolutnie bezwypadkowe

Wzorowo utrzymane przez poprzedniego właściciela przez ostatnie 9 lat, wymaga normalnych prac serwisowych / rozrząd / hamulce przód/

Przebieg 161tyś km , przy 110tys km remont silnika wykonany przez Pana Krzyszofa Zagrodzkiego - dokumentacja, stosy faktur, książka serwisowa ETC

Odstępstwa od oryginału

Felgi Prodrive OZ z imprezy P1

Rozpórka kielichów STI

Wydech Devil - montowany w salonie we Francji

Plany - hamulce / rozrząd , zabezpieczenie antykorozyjne podwozia , utrzymanie auta w stanie oryginalnym bo w moim przekonaniu to już czas że takie GT będzie nabierało wartości - z takim też zamiarem poza pasją było też kupione :)

2017-07-09 12.43.55.jpg

• Like 2
  • Upvote 5

Kurcze...gdzie takie auta można jeszcze dostać :( Szukałem, szukałem i odpuściłem sobie po pół roku. 

Piękne auto

Edited by Sen123

On 7/12/2017 at 10:53 PM, Trociniarz said:

Niebieska Impreza I generacji na złotych kołach do dla mnie osobiscie taki kultowy model z plakatu, setki godzin przegranych na klawiaturze w Colin Mcrae 2 itd.... pewnie ktoś powoli dobiegający 40stki mnie zrozumie ;)

Hehe dokładnie tak samo mógłbym zacząć swój opis, a co ciekawe jak obserwuję reakcje znajomych na moją, to jest to dość powszechne skrzywienie w tym wieku. No ale z drugiej strony lepiej żebyśmy się za takimi nastolatkami uganiali... tak przynajmniej informacje o zakupie Imprezy sprzedałem żonie ;)
Piękna sztuka

Edited by McDoune

35 minut temu, Sen123 napisał:

Kurcze...gdzie takie auta można jeszcze dostać :( Szukałem, szukałem i odpuściłem sobie po pół roku. 

Piękne auto

Nie łatwe zadanie, chyba miałem dużo szczęścia. Te samochody niestety w pewnym momencie były bardzo tanie, kupowali je ludzie których nie było stać na godne utrzymanie co skutkuje obecną sytuacją na rynku. Szukałem w DE w Holandii ale wybór jest znikomy a te które dobrze rokują są już coraz droższe. Auto, które kupiłem nie pojawiło się nawet w publicznej sprzedaży i szczerze wątpię aby fajne egzemplarze brylowały na allegro itd.... pozostaje warowanie na forach, FB z grupami o odpowiedniej tematyce itd....

1 godzinę temu, Tutek napisał:

:needpics2as1fs:

Więcej fotek wrzucę niebawem - obiecuję !

51 minut temu, McDoune napisał:

tak przynajmniej informacje o zakupie Imprezy sprzedałem żonie ;)
Piękna sztuka

Dziękuje :)

Moja żona już nawet nie komentuje moich motoryzacyjnych zakupów, pada tylko pytanie " gdzie TO będzie stało" ;)

Zacne koło milordzie :)

wygląda super!!!

dla mnie też Impreza to auto kultowe dlatego też mam niebieską na złotych kółkach. Tyle że z plecakiem bo lubie :) a co :)

opisuj i rozwijaj galerię

a co do E24 to mam BBS szprychy ori w dwóch szerokościach właśnie z tego modelu do ożenienia:) zostały mi po E34 :)

Edited by SAAB2.3AERO

Dnia 12.07.2017 o 22:53, Trociniarz napisał:

Plany - hamulce / rozrząd , zabezpieczenie antykorozyjne podwozia , utrzymanie auta w stanie oryginalnym bo w moim przekonaniu to już czas że takie GT będzie nabierało wartości - z takim też zamiarem poza pasją było też kupione :)

Słuszna koncepcja :thumbup:

21 godzin temu, SAAB2.3AERO napisał:

a co do E24 to mam BBS szprychy ori w dwóch szerokościach właśnie z tego modelu do ożenienia:) zostały mi po E34 :)

Mam 3 kpl kół do e24  aktualnie rarytasy Rial Mesh 16 9 cali na tył 8 na przód w pełni wypolerowane wibracyjnie z  :) Felgi z 1990r

Ale to nie temat o BMW zatem szaaa :)

Edited by Trociniarz

• 2 weeks later...
Dnia 14.07.2017 o 19:30, Tutek napisał:

Wciąż nie ma zdjęć GT-ka. Moderator powinien pomyśleć o jakimś ostrzeżeniu :lol:

Nie było ani pogody ani okazji, udało się ostatnio zatem aktualne fotki mojego GT :)

Powiem Wam, że jest to mój 18sty samochód, jeździłem przeróżnymi autami ale nie pamiętam, żeby jakiekolwiek inne dawało tyle czystego mechanicznego funu z jazdy i nadawało się do codziennego użytku. Impreza jest 4 autem u mnie w domu ale aktualnie najchętniej używanym  :)

Plik_000 (1).jpeg

Plik_000.jpeg

Plik_001 (1).jpeg

Plik_001.jpeg

Plik_003.jpeg

Plik_004.jpeg

Plik_005.jpeg

Plik_007.jpeg

• Like 1
  • Upvote 5

Mój GT poszedł na serwis startowy

1. Rozrząd Conti + pompa wody AISIN + nowy płyn

2. Nowa chłodnica cieczy

3. Gładkie Brembo + Ferrodo perfromance przód

4. Ferrodo tarcza + klocki tył

5. Nowy płyn hamulcowy

6. Przewody w oplocie HEL

Ogólne ogarnięcie pod maską, czyszczenie i lakierowanie w czarny mat elementów, które spełniały i spełniają swoją rolę ale wyglądały po prostu brzydko. Teraz nie wyglądają ładnie, ale mniej brzydko ;)

IMAG0035.jpg

IMAG0036.jpg

Edited by Trociniarz
  • Upvote 1

Dziś pogoda sprzyjała to była akcja wosk, środek do plastików zewnętrznych i porządne ogarnięcie wnętrza z dresingiem do plastików wewnętrznych.

Jako że miłości są dwie, to obie musiałem dopieścić ;)

FullSizeRender2.jpg

FullSizeRender.jpg

Edited by Trociniarz
  • Like 6
  • Upvote 3

5 godzin temu, DETT napisał:

Stare BMW 6 to chyba jedyne "bemeka", kórą byłbym gotów jeździć bez wstydu. Oba auta super, ale w zupełnie innym znaczeniu.

Tak, moja miłość do motoryzacji ma szeroki horyzont :) Te samochody są tak różne od siebie, że doskonale uzupełniają się i dają mi zupełnie inny wymiar przyjemności. Łączy je to, że oba już dość ciężko kupić w stanie oryginalnym z przejrzystą historią.

• 4 months later...

Witajcie,

Nie mam możliwości wystawienia w dziale sprzedam a marzyłbym aby auto trafiło do pasjonata.

Na horyzoncie pojawiło się 911 o ktorym marzę od dawna, gdyby nie ten fakt z pewnością bym się z nim nie rozstawał.

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-impreza-gt-my99-kolekcjonerski-pierwszy-lakier-wzorowy-stan-ID6zs9mo.html