Skocz do zawartości

Jakie Subaru na trasy?


Gliwot

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, dr.elich napisał:

Co było nie tak na autoatradach? Mnie hałas trochę męczy. Ale liczę, że po wyciszeniu i wymianie porwanego trojkąta drzwi będzie ok.

 

Jak już wczesniej napisano - autor wątku szuka nowego auta, a tu ideału nie ma w ofercie - za słabe silniki w Levorgu i Outbacku.

 

 

 

 

Naprawdę uważacie, ze w dzisiejszych warunkach drogowych w PL (sporo dróg szybkiego ruchu już mamy) 175KM w OBK to dramat? Osobiście jeżdżę różnymi autami, o mocach do 350KM i nie widzę istotnych różnic w czasie dotarcia do celu. Pewnie, ze czasem na dwukierunkowej OBK nie wszedzie wyprzedzę tam, gdzie STi  bym się zmieścił, ale ile jest takich sytuacji? Generalnie jeżdżę dosyć spokojnie, może dlatego mi nie przeszkadza. Chyba  ze nastawiamy się na bardzo szybka jazdę (200+ na autostradach i wyprzedzanie każdego zawsze), wtedy faktycznie OBK się nie sprawdzi. 

Levorg natomiast jest głośny powyżej 120km/h. Może poprawili w nowym modelu, nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że OBK 2.5 to dramat i slaby silnik. To nie jest auto wyścigowe, ale duże komfortowe, rodzinne i wszechstronne kombi. Ma dawać frajdę z jazdy kierowcy i daje; ma być bezpieczne i jest; ma być komfortowe dla pasażerów i jest; ma mieć spory bagażnik i ma. Więc czego jeszcze potrzeba w rodzinnym kombi??? Powtórzę moje zdanie - Outback to złoty środek na polskie drogi czy to asfalt, szuter, błoto i śnieg. Kto potrzebuje więcej mocy i wrażeń niech kupi WRX'a.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odp. na 2 posty wyżej.

 

Pytanie jest o auto najlepsze. Wystarczające będzie każde. Pytanie też, czy auto traktujesz jako środek do przemieszczania się czy coś więcej. Na przykładzie: w ostatnim czasie dojeżdzam do pracy 80km dziennie w jedną stronę, z czego 50 autostrada. Dali mi zastępczego Peugeota 307 w serwisie. Zupełnie wystarczający, wygodniejszy niż oba nasze Subaru. Ale przyjemność z jazdy żadna. Czas dojazdu do celu - niewiele wolniej niż Forek XT po mapie. Jeżdżę raczej przepisowo. Albo inaczej - moja żona, która jezdzi bardzo przepisowo. Imprezą jeździć nie lubi - 167KM wg niej niepewnie się wyprzedza, trzeba kręcić wysoko by przyspieszał, itd. Co więcej parkowanie na dziurach, jakie ma pod pracą sprawia, że z klucza bierze Forka.

Z mocą trochę jak z dajmy na to z posiadaniem broni - nie musisz jej używać, ale fakt jej posiadania daje Ci poczucie komfortu.

 

2,5 to mocny silnik. Pewnie faktycznie złoty srodek dla jednych. Dla innych 2,5 turbo z ryzykiem kosztownej awarii w pakiecie. Gdybym jeździł tylko autostradą pewnie za ideał uznałbtm OBK SBD CVT.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego mamy w domu 3 auta, choć czasem uważamy, ze to trochę rodzaj zepsucia. Ale gdyby przyszło zostawić jedno, zostałby OBK :)

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Gdybym miał zostawić 1 auto - Legacy GT zakute i z LPG, do tego wydech o zmiennej głośności - XForce Varex.

Z ciekawości sprawdziłem osiągi nowego OBK 2,5. 10,7 do setki. Trochę słabo...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, arkadius 73 napisał:

Miętkie kije jesteście ,  ja od paru lat używam sti lub evo na długie trasy autobany i kocham to , co dziwne wam się wyda ale moja kobieta również ,

Gratuluję, zaimponowaleś mi.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian32 napisał:

 

Nie zgadzam się. Frajda większa, spalaniw też. Nie mogę zejść do 10l.

Jak to napisalem w watku o BRZ:

Zrobiłem wczoraj długą trasę, Lublin - Bruksela, circa 1470 km za jednym posiedzeniem. Z przerwami, obiadem itp wyszło 15.5 h od drzwi do drzwi, a spalanie komputer pokazał 8.5.

 

No ale chyba nie o tego typu samochod chodzilo pytajacemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fiji napisał:

Jak to napisalem w watku o BRZ:

Zrobiłem wczoraj długą trasę, Lublin - Bruksela, circa 1470 km za jednym posiedzeniem. Z przerwami, obiadem itp wyszło 15.5 h od drzwi do drzwi, a spalanie komputer pokazał 8.5.

 

No ale chyba nie o tego typu samochod chodzilo pytajacemu.

 

Miszcz! 

10 godzin temu, Jaca68 napisał:

Ty masz Subaru to chlać musi. Ja Toyote w AUT to i spalanie jak w Yarisie ;)

DSC_0166.JPG

Gaśnie mi przy takiej prędkości i obrotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasę tylko Diesel Boxer, kupuj nowego lub używkę z wymienionym silnikiem na gwarancji. Mało pali ok 8l/100 km a mocy (NM) tyle co FXT. Ja moim FXT ostatnio trasa Śląsk - Gdynia, ok 5h, średnie spalanie 14 l. prędkość ok 160/170 km/h i co 300 km tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spalanie jest priority #1 to wiadomo, że outback/legacy diesel.

Na weekendowym rodzinnym runie z trójmiasta do Szymbarka (total 120km tam i z powrotem) zasięg przed wyjazdem 840, zasięg po przyjeździe 910 - tryb emerycki spalanie jakieś 5.6 vs 7.8 mój tryb normalny.

Normalnie podróż w czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na aerpentynach po zjeździe z glownej drogi na Rybaki benzyniaczek z fajnym zawiasem jak znalazł - zwłaszcza na tej nawrotce 180 st.
Dla każdego co innego - nie ma ideału dla wszystkich.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MateuszWwa napisał:

Ok sorry, nie zauważyłem. 

Spoko. I zgoda ze Legacy byłoby super na trasy. Szkoda, ze oferta nowych Subaru jest tak uboga w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...