Jump to content

GT Turbo My99

Mikimikey

Recommended Posts

Cześć!

W zeszłym tygodniu przesiadłem się z hawka wolnossaka na Gt-eka turbo polifotwego z 1999 roku. Szukaliśmy czegoś nowszego ale bez jakiegoś szczególnego parcia. Pojechaliśmy oglądać 400km Lanosa - porażka ale na szczęście natrafiliśmy na świetny zdrowy egzemplarz GT z samych Mazur. Zawsze mi się podobały ale jakoś tak żeby jeździć nim na co dzień, to nie bardzo. Jak go zobaczyłem zmieniłem zdanie... Samochód był sprowadzony z Holandii. Blue mica, bardzo zadbany w środku po wymianie sprzęgła i rozrządu z short shifterem. Pod spodem jeszcze oryginalne zabezpieczenia antykorozyjne. Silnik pracuje równiutko czystko brak słyszalnego pistonslapa czy coś z tych męk 2.0 t. Felgi OZ Superturismo 17", na naszą załamkę 3 sztuki naprawiane... Zostaną chyba na zimę. Nie wiem jak możliwe jest żeby 17 letnie auto nie zjadała korozja, to w hawku garażowanym z 2006 pojawiały się powoli purchle... Jedno tylne nadkole po rewizji lakiernika widać było już ratowane przed rudą, zrobione bardzo porządnie i z głową. Przed zimą trzeba by zrobić dodatkową konserwację profili od środka i jeszcze jedną warstwę na podwozie.

Na dzień dobry poszło zamówienie:

- do regeneracji zaciski,

- komplet tarcz i klocków Brembo.

- Stalowy oplot HEL.

- Nowe oleje i filtry

- Komplet zegarów z daszkiem.

W planach:

- Nowe felgi na lato - OZ?

-  musi wlecieć nowy wydech końcowy Prodrive (teraz jest pełen przelot zakończony tubskiem które urywa głowę)

- komplet węży silikonowych do wody i powietrza (TurboWorks?)

- tylna lotka? Ta seria mnie zupełnie nie przekonuje

- na jesień jest plan żeby wyjąć silnik zrobić mu rewizję i dokładniej pouszczelniać

- wizyta u wgniotkowca żeby upiększyć trochę wizualnie ale najpierw polerka i wosk.

- pranie środka, obszycie kierownicy i mieszka.

- Polerka szyb bocznych? Strasznie porysowane boli mnie to bardzo - Ktoś z tym działał samemu?

- Lekkie koła pasowe bo jedno ma bicie a jak już wymieniać to może na coś lepszego.

Edited by Mikimikey

18 minut temu, takumifan napisał:

Wieeem ogladałem już chyba milion razy haha martwi mnie jedynie że będzie mocna soczewka ;/

Przed chwilą, Mikimikey napisał:

Wieeem ogladałem już chyba milion razy haha martwi mnie jedynie że będzie mocna soczewka ;/

No coś za coś, albo rysy albo soczewka.

2 godziny temu, Mikimikey napisał:

Jeszcze nie zdążyłem przerejestrować :)

cd6acefa93914cf2a068ee1f3a99d8e8.jpg2699a7bd035b2341e1ffee7dccf66710.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ten z okolic Łomży, z naklejkami do okoła? Niech  dobrze służy , gratki.

To ten z okolic Łomży, z naklejkami do okoła? Niech  dobrze służy , gratki.

Dokładnie tak:) trzeba w nim kilka rzeczy porobić zadbać o motor bo był zalany lotosem... ale najważniejsze że od początku aż do 15 tys temu miał prowadzoną dokumentacje w holenderskim aso subaru. Brak piston slapa i oznak panewek póki co;) trzeba mu trochę ciepła i wycyckamy go na lalunie :)))

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk