Skocz do zawartości

Renowacja skórzanej kierownicy, farba do skóry


RadziejS

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lutek34 napisał:

 

Nie wystarczy, po roku od momentu pierwszego użycia, napoczęta tubka nadaje się do wyrzucenia.

 

Uuu, zasycha to czy jak? 

Edytowane przez HoQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2017 o 23:53, Malyboss napisał:

Aktualnie schnie warstwa druga. Jak będzie gotowe, dodam kolejne zdjęcia - ale efekt póki co, jest naprawdę dobry.

 

Prace zakończone. Wyschło pięknie - efekt na zdjęciach poniżej. Dodałem też jeszcze zdjęcia lewarka. Zobaczymy, jak będzie z trwałością.IMG_01.thumb.jpg.6582e6b0b9304c2370383b6cc07aa7d6.jpgIMG_02.thumb.jpg.f20d0e60a70ccf5024d96cb6d1bd2883.jpgIMG_03.thumb.jpg.c125230347fae2b39220384198511aa0.jpgIMG_04.thumb.jpg.657ac443f91f45f67270019b78a57c85.jpgIMG_05.thumb.jpg.102344894af27fa29b2f0a4a2db387d2.jpgIMG_06.thumb.jpg.f0dfe0295ac17d2be81f1b34feea0bdb.jpg

 

 

 

Dnia 21.09.2017 o 17:52, lutek34 napisał:

Panowie co Wy robicie z tymi kierownicami?! Gryziecie je?

 

...zębem czasu ;) 

 

Dnia 21.09.2017 o 17:52, lutek34 napisał:

Moja w Subarynie z przebiegiem 232kkm ma delikatne przetarcia na łączeniu górnej części z dolną.

 

Powiem szczerze, że jak zobaczyłem zdjęcie, to byłem w lekkim szoku - oczywiście porównując do tego swój przypadek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze idzie wytrzymać, chociaż przez 348kkm nie była wypuszczana z rąk :) 

widzę, ze u mnie jest trochę inaczej uszyta,  bo cała 1/3 koła na górze i  w połowie na dole jest uszyta ze skóry perforowanej. Kierownica oryginalna Momo.

Chyba, że u Was wytarły się już poniżej perforacji :) 

IMG_4432.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2017 o 08:20, Turbo napisał:

Ten Saphir Renovating Cream wygląda ciekawie, cena ~35pln jest ok? No i - smarujecie tym tylko fragmenty przetarte, czy całe koło?

Używałem w komplecie z SAPHIRE Reno Mat Cleaner i SAPHIRE LEATHER SADDLE SOAP.

Kolejność mydło + ciepła (nie gorąca!!) woda + stara szczoteczka do zębów, płukanie ciepłą/letnią wodą potem wytarcie nadmiaru wilgoci papierowym ręcznikiem i suszenie (mi się nie spieszyło schło naturalnie 48 godzin). Następnie cleaner i krótkie suszenie.

Potem dwukrotne malowanie gazikiem do makijażu/gąbeczką. Efekt wytrzymał 1,5 roku.

Powtórka na wiosnę przyszłego roku, bo ponownie powycierałem (w innych miejscach głównie na szwach).

Chyba, że zdejmę z szafy drugą w zdecydowanie gorszym stanie (po malowaniu u tapicera, farba zeszła po 3 tygodniach) i zrobię fotorelację. :D

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.11.2017 o 21:47, lukasz9023 napisał:

I jak się kierownica trzyma po farbie kaps?

 

Trzyma się mocno i pewnie :thumbup:

 

U mnie - jak na razie, efekt w dalszym ciągu super - nic nie odpadło, nic się nie złuszczyło, ani nie wytarło. Nadal cieszy oko. Ewentualni niezdecydowani - do dzieła, zachęcam => warto !

Przy okazji - jeszcze raz podziękowania dla @RadziejS za rozpoczęcie tego wątku i dyskusji :thumbup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu kupiłem Imprezę WRX z kierownicą w stanie takim jak na pierwszym zdjęciu. Tragedii nie było ale nie wyglądała estetycznie. Zakupiłem zestaw do renowacji kierownicy i poświęciłem tej operacji caly dzień (czyszczenie, usuwanie starej farby, podkład, farba, lakier). Efek końcowy na drugim zdjęciu według mnie jest zadowalający  :D

IMG_20171011_162552493_HDR.jpg

IMG_20171012_152420875.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no różnica jest tylko pomyliłeś strony przy przykręcaniu! Jak będziesz kierował z miejsca pasażera?

Trzeba mieć zaufanie do pasażera żeby mu dać pokierować

 

Żeby nie było offtopic, muszę wreszcie wziąć się za to u siebie, jak tylko odbiorę Forka po regulacji zaworów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ważne jest żeby zrobić to co kolega WRX czyli żeby przeszlifować specjalną ścierną gąbką powierzchnie przed malowaniem, tak żeby po pomalowaniu nie było widać górek dołków w miejscach gdzie są ubytki starej farby. Poza tym warto wybierać farbki takie półmatowe. Sam się męczyłem z siedzeniem motocyklowym w zabytku i wyszło super tyle że robota jak w kamieniołomach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś - nie do subaru, użyłem renovator creme - efekt ok, ale ważne, żeby dobrze przygotować kierownicę przed zabiegiem tj, umyć, odtłuścić czy względnie przeszlifować.

A, że teraz czas zadbać przed mrozami, to zobaczę jak się spisuje colourlock ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o malowaniu ale najpierw spróbowałem Saphir Renovating Cream - i jestem pod wrażeniem.

 

Przygotowałem dobrze jak pisze Kamul powyżej, a potem nie 2x ale cztery warstwy musiałem nałożyć. Wystarczyło jedno opakowanie około 30zł. Efekt jest powalający - ale nie miałem żadnych ubytków tylko startą bardzo skórę kierownicy.

Pięknie pachnie do tego, rąk nie brudzi po wypolerowaniu - przyjemna w dotyku i jednolite pokrycie. Kierownica jak nowa, szczerze polecam zamiast malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czarny, barwi jak cholera więc rękawiczki gumowe polecam.

 

Nic nie szlifowałem przed, jak pisałem nie miałem ubytków tylko farbę startą.

 

2x czyszczenie środkiem Gliptone do skór,

2x odtłuszczanie alkoholem izopropylowym,

2x Saphir w odstępach 10min,

polerowanie

stwierdziłem że prawie dobrze ale nadal coś tam przebija,

więc ponownie 2 x Saphir + polerowanie.

 

W sumie około 1,5h zeszło - warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...