Jump to content

Syczenie Forek XT

Jacocz

Recommended Posts

Mam takie pytanie do użytkowników Forka XT szczególnie z MY15 . Czy podczas przyspieszania szczególnie między 2-3tys  obrotów słychać u was syczenie ? Jechałem dwoma innymi i w jednym nie było tego słychać a w drugim tak ale mniej. Autko jeszcze pół roku na gwarancji wiec jakby co to wole teraz zgłaszać . Dzięki za pomoc 

Na serwisie, przy okazji, zgłoś i niech sprawdzą Ci szczelność przewodów w dolocie, przy turbinie oraz wszelkich wężyków podciśnienia. Prawdopodobnie drobiazg, czyli opaska na wężu/wężyku.

Ja może do końca tego syczeniem nie nazywam... ale jak się wyłączy wszelkie zagłuszacze typu radio/nawiewy/zona/dzieci, to w okolicach 2 tyś czasami coś słyszę, ale jest to bardzo delikatny świst, nie wiem czemu ale od razu założyłem ze jego źródłem jest bardziej CVT niż turbina czy wszelkie przewody ciśnieniowe/podciśnieniowe. Słysze to tylko przy 2/3 biegu, jak ruszam spod świateł... w trasie w okolicy tych obrotów nigdy, dlatego własnie stawiałem na skrzynie. Nigdy nie odbierałem tego jako niepokojący dźwięk. 

Obecnie mam 30 tys na budziku, chwila po przeglądzie. 

Jestem umówiony na serwisie . Moim zdaniem syczenie pojawiło się niedługo albo od razu po rocznym (15 tys ) przeglądzie . Może coś ze sterowaniem ale objawy tak jak piszesz. 

4 godziny temu, Mateusz_tr napisał:

Ja może do końca tego syczeniem nie nazywam... ale jak się wyłączy wszelkie zagłuszacze typu radio/nawiewy/zona/dzieci, to w okolicach 2 tyś czasami coś słyszę, ale jest to bardzo delikatny świst, nie wiem czemu ale od razu założyłem ze jego źródłem jest bardziej CVT niż turbina czy wszelkie przewody ciśnieniowe/podciśnieniowe. Słysze to tylko przy 2/3 biegu, jak ruszam spod świateł... w trasie w okolicy tych obrotów nigdy, dlatego własnie stawiałem na skrzynie. Nigdy nie odbierałem tego jako niepokojący dźwięk. 

Obecnie mam 30 tys na budziku, chwila po przeglądzie. 

A jaki masz rocznik auta ? Mój 2015 

Edited by Jacocz

18 godzin temu, Jacocz napisał:

Jestem umówiony na serwisie . Moim zdaniem syczenie pojawiło się niedługo albo od razu po rocznym (15 tys ) przeglądzie . Może coś ze sterowaniem ale objawy tak jak piszesz. 

A jaki masz rocznik auta ? Mój 2015 

2016. rzadko to słyszę, więc za wiele się nad tym nigdy nie zastanawiałem..